Kto jeździ z zapiętymi pasami? Ankieta

Czy jeździsz z zapiętymi pasami?

Tak
245
74%
Nie
22
7%
Czasami
63
19%
 
Liczba głosów: 330

Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

tak sie skalda ze u mnie tez dzialaja na tej samej zasadzie:) ale pasazer o tym nie wie i czuje sie bezpieczniej:)
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

hihihihihi to na to wygląda że nie tylko pasy u mnie są wywalone w kosmos :lol: :lol: :lol:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 89
Rejestracja: 2004-09-14 08:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Olaf »

Zapinałem, zapinam i będę zapinał. Mimo pewnych niedogodności w zdecydowanej większości przypadków ratują zdrowie czy nawet życie. Aha i jak zapinać to porządnie i góra i dół :lol:.
2.2GT I gen. 92r.
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Tak jak wcześniej pisałem pod warunkiem że działają to może i jest sęs je zapinać :wink:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=731836
26.03.2006 12:45
Stołeczna policja rozpoczyna w poniedziałek akcję pod hasłem „Pasy”, mającą na celu zdyscyplinowanie kierowców, którzy nie dostosowują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Muszą się oni liczyć z wysokimi mandatami.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

Ja zawsze zapinam , bo wiem , że po przejechaniu 10 m od parkingu można mieć wypadek. Staram się też zapinać drugi pas w Probku :D Na trasie wszystkie osoby w samochodzie mają zapięte pasy , do tego zawsze pamiętam , spoglądając na licznik , że w większości wypadków z auta jadącego od setki wzwyż już się nie wychodzi.
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Ja swego czasu glosowałem ze nie zapinam pasów, chciałem to sprostować i powiedzieć , że teraz juz zapinam
Pozdrawiam
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

w Probku same mi sie zapinają :D a jak jade w dłuższą tarsę to zapinam też dolny pas, na codzienn tylko automatyczny 8)
natomiast jak wsiadam do innego auta to z przyzwyczajenia zapinam pas, jakoś glupio czuje sie bez :D
(bez skojarzeń :wink: )
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Zawsze zapinam pasy(mocno dociągając, nawet jak jadę po bułki do piekarni :lol: ) a też nie pomykam w grubych kurtkach(nie cierpię tego, pasy muszą być zawsze najbliżej mnie :D ). Jest takie powiedzonko - "twój pas przypina Cię do życia". I o tym przekonałem się na własnej skórze, gdzie zapięte pasy zgrały się z wystrzeloną poduchą, gdyby nie to pewnie po dziś dzień jadłbym przez słomkę :? Dbam też o to żeby moi pasażerowie mieli zapięte pasy.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

Popieram w całej rozciągłości wypowiedź Ronina! Pasy zawsze!
Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 74
Rejestracja: 2005-07-11 23:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tengel »

Anonymous pisze: Osoby z przodu przeżyły, ponieważ nie miały zapiętych pasów. Siła odśrodkowa pootwierała drzwi i Ci z przodu powypadali, ludzi z tyłu zmiażdżyło.
Kto o zdrowych zmyslach jedzie 200 na godzine na lysych oponach w 4 osoby na pokladzie po drodze o watpliwej jakosci takim zlomem jak golf ktory przy 150km/h lata po drodze jak pijana mucha? Generalnie w 95% przypadkow pasy uratuja zycie a w 5 % pozbawia przyjemnosci dalszego egzystowania. Tak wiec z prostego rachunku prawdopodobienstwa wynika ze pasy warto jednak zapiac. Zreszta przy 200 km/h mozliwosc przezycia jest chyba tylko w rajdowkach z klatka i pasami 5 cio punktowymi. Samochody sa projektowane do 60 km/h, a nasze Probki jako dosyc stara konstrukcja pewnie jeszcze do 50km/h. Pasow nie zapinam tylko przed domem jak ewentualnie przestawiam auto.
Błekitny szerszeń(może bardziej Bzyk) 2.0 16V 94r ;)
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Tengel pisze:pasami 5 cio punktowymi.
A są takie? ;) Ja się spotkałem tylko z cztero lub sześcio punktowymi. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Tengel pisze:Generalnie w 95% przypadkow pasy uratuja zycie a w 5 %...
Mocno bym się z Toboą spierał odnośnie tych proporcji , ale to mało istotne :wink: ...
Życzę częstego zapinania pasów i 0 dzwonów
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 214
Rejestracja: 2005-12-03 10:04
Samochód: I gen. 2.2 GT/ Audi a6 c6 2.4 V6
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: szerszeń »

Witam ja w probku zawsze jeżdżę z zapiętymi pasami i pasażer też ale mam z nimi problem podczas szybszego startu zaciskają się mocno raz tak mnie ścisnęły że się ruszyć nie mogłem musiałem odpiąć i podczas gwałtownego hamowania jest to samo a znowu jak szarpnę nimi to się nie blokują jak w innych autach
czarny mat I 2.2 GT 92 r i 186 koników cudeńko
Audi a6 2.4 04' 177 KM i ten dźwięk V6 pięknie
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

ja tez zapinam pasy, ale nie bylo tak zawsze.nauczylem sie zapinac pasy po 10 rachunku z policji za jazde bez pasow, jeden rachuneczek to 30 euro. :evil:

pozdr
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ja może napiszę nie na temat zapinania pasów, bo to moim zdaniem
czynność nie podlegająca dyskusji, ale na temat ściśle z nimi związany.
Być może nie wszyscy wiedzą, że jest pewna żelazna zasada dotycząca bezpieczeństwa jakie zapewniają nam owe pasy. Dlatego chciałbym niektórych uświadomić, że po każdym "dzwonku", w który brały udział
pasy, powinny być one wymienione na nowe. Nie muszę chyba tłumaczyć
dlaczego. Ma to wpływ miedzy innymi na te 5%, o których pisał Tengel
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
walek
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-08 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Nie Wazne Skąd Ważne Gdzie Najczęściej Będzin Jaworzno

Post autor: walek »

Jako kierowca ZAWSZE jako pasażer Czasami. ogólenie jestem za pasami :idea:
V-max 220 Km/h
Awatar użytkownika
maryjan
Posty: 121
Rejestracja: 2006-05-16 10:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Okonek

Post autor: maryjan »

Jeżdże zazwyczaj jako pasażer :twisted:, chociaż sam czasem też siadam za kółeczko. Mniejsza z tym w którym miejscu siedzę pas staram się zapinać zawsze, czy akurat jadę po ogórki do sklepu :D czy w dalszą trasę pas zapinam [bez niego źle się czuje] To samo mogę napisać w imieniu Ravena :] który jak i ja pas ma zawsze zapięty. Nie robimy tego ze względu na policje [chociaż to też motywuje] ale raczej ze względów bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia :P
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Mi oprucz automatycznego w probku nie zdarzyło się jeszcze zapiąć ale chyba zaczne zapinać. może nawet sobie klatke kiedyś zrobie. :wink: zawsze bezpieczniej. pod warunkiem że średnia prędkość sie nie podniesie zbyt drastycznie.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
lukasz25
Posty: 84
Rejestracja: 2006-02-13 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: lukasz25 »

ja zawsze zapinam odrazu jak wsiadam do auta ,widziałem kiedys jak gosc wyleciał przez szybe przy ok 80km/h i niechciałbym sprawdzac jakie to uczucie:)
Ford Probe 2.2GT USA
mikolaj18
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-30 08:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: mikolaj18 »

Zapinam pasy od pewnego czasu jak poczułem jako pasażer na swojej klatce piersiowej dokładny obrys przedniej tapicerki przy dosyć delikatnej stłuczce przy 40km/h . Od tamtego czasu nie mam ochoty sprawdzać co bym czuł przy większej prędkości albo w podobnej sytuacji jeszcze raz. Choć przedtem nie tyle co przeciwnikiem pasów byłem a po prostu ich nie lubiłem bo były dla mnie męczące i zabierały nie potrzebny czas ale właśnie z czasem i po doświadczeniach pogląd się diametralnie zmienia. Zapinam bo nawet jeśli ktoś jest dobrym kierowcą to nie wiadomo kto jedzie z naprzeciwka. A przed tym zawsze warto się ustrzec..
Ford Probe I GT 2.2 Turbo `92 Piekna czarna bestia
kuchcik
Posty: 10
Rejestracja: 2006-06-09 11:42
Samochód: brak
Lokalizacja: Pionki, Oslo-Norwey

Post autor: kuchcik »

Pewnie że zapinam! Raz mnie juz uratowały, mialem stłuczke tyle że nie probe przy 50km|h. Teraz to robie co dziennie z konieczności :) bo tu gdzie pracuje(Norwegia) takie wykroczenie to bagatela 2000NOK= 1000zł PLN. WiEc warto nie tylko dla zdrowia.....
Pozdrawiam
Probe 2,5 V6 96r
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Pasy obowiązkowo. Jak byłem młodszy to nie zapinałem ale chyba już wyrosłem z tej głupoty :)
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

zapinam po mieście jak jade w trase to praktycznie nie zapinam.Wiem poprsotu ze jak jade powyrzej 100km/h to i tak mi one nie pomoga(krzyz murowany) wrecz zaszkodza np.gdy auto zacznie się palic a ja nie bede mugł sie wydostać ze wzgędu na pas.Taki przypadek niedawno był opisany na onecie gdzie młodzi ludzie zgineli bo nie mogli odpiąć pasa.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Ja pasy zapinam zawsze (choć mam odpięte elektryczne ), nawet jak jade na odcinku 1km to jakos sie głupio czuje bez nich , te biodrowe tez oczywiście zapinam .


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”