Tylne głośniki - demontaż osłon

Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Tylne głośniki - demontaż osłon

Post autor: TYKWA »

...
Moje pytanie - Jak dostać się do tylnych głośników :?:

Chodzi o podpowiedzi gdzie są mocowania plastików, gdzie zacząć tak by niczego nie połamać.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Zdejmujesz siatkę z tyłu bagażnika, zdejmujesz tylny plastik. Dwie śruby z góry, dwa kołki po bokach i dwa na dole (trzymające siatkę). Ten plastik trzymają też chyba trzy kołeczki których nie widać, jeden po środku, i dwa bardziej po bokach. Wystarczy że pociągniemy plastik i powinny wyskoczyć.

Zdejmujesz tylną półkę. To chyba proste? Teraz boczki bagażnika. Śruba na górze, śruba trzymająca sznureczek do półki, kołek z boku na dole i kołek z tyłu (ten zobaczymy dopiero jak zdejmiemy tylny plastik). Trzeba podważyć małe plasticzki tam gdzie z tapicerki wychodzi pas dla pasażerów tylnych siedzeń i zobaczymy wtedy jeszcze jeden kołeczek, który też trzeba usunąć. Jeszcze trzy kołeczki łączące boczek bagażnika z boczkiem tylnym (zobaczymy je po położeniu tylnego oparcia). Trzeba też zdjąć mały plastik przy mocowaniu tylnego oparcia (tam gdzie jest ten drut w który wchodzi zatrzask oparcia). Tego wystarczy podważyć. No i plastik schodzi. Teraz można choć nie jest to konieczne wyjąć tylną kanapę (siedzisko). Są dwa zatrzaski, trzeba wymacać je łapką i przekręcić. Kanapa idzie do góry.

Teraz tylne boczki. Jest jeden kołeczek z tyłu i jeden na górze przy szybie. Są jeszcze dwa takie duże kołki naprowadzające i dwa zatrzaski. Aby zdjąć ten plastik trzeba pociągnąć go do siebie (a potem do przodu auta) i uważać aby nie połamać nic przy rancie drzwi na dole.

Jeez, ale wypracowanie. :P

EDIT: I pamiętaj... Pośpiech jest wrogiem plasticzków! :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Dzięki WIELKIE KITT za wyczerpującą odpowiedź, a jeśli chodzi o pośpiech to cytując mojego Ojca, jest wskazany tylko w dwóch przypadkach: - przy łapaniu pcheł i przy biegunce :D i w tym przypadku będę o tym pamiętać

Jeszcze raz Dzięki :1111_ok:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
kamilw1911
Posty: 55
Rejestracja: 2016-09-26 07:06
Samochód: Ford Probe 1994 2.0
Lokalizacja: Leszno

Re: Tylne głośniki - demontaż osłon

Post autor: kamilw1911 »

Mam problem ze zdjeciem tylnich plastikowych słupków, zdjołem wszystkie kołeczki i śrubki, ale nie chcą wyjsc a nie chce na siłe się mordować, ktos pomoże? :)
Ford Probe 94' Eur. 2.0 "Electric red metallic"
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Tylne głośniki - demontaż osłon

Post autor: Spider33 »

Szarpnij, innego wyjścia nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”