może jakieś rady dla "nowego"

hawi
Posty: 10
Rejestracja: 2006-02-18 08:22
Samochód: brak
Lokalizacja: Nysa

może jakieś rady dla "nowego"

Post autor: hawi »

Witam wszystkich, od paru dni posiadam PROBE V6 2,5 24V 94r.USA i miałem problem z ogrzewaniem po oględzinach okazało się, że to nagrzewnica.Nie jestem mechanikiem ale postanowiłem "lepiej się poznać" ze swoim nowym autkiem i wyciagnełem cały kokpit aby dostać się do cieknącej "buby"(może zrobię pare fotek).Moje pytanie wybiega nieco w przyszłość: jak,czym zabezpieczyć wszystkie plastikowe fragmenty kokpitu żebym nie dostał kiedyś bialej gorączki, jadąc po nierównościach, lub słuchając głośno muzyki, że mi coś tam stuka puka jak to plastikowe części.
Dodatkowe uwagi mile widziane
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Tak jak to robiła fabryka :arrow: cienką(1-2mm) gąbeczką lub 1mm materiałem(podobnym do pluszu czy aksamitu :D )podkleić wszystkie miejsca gdzie może ocierać plastik o plastik lub plastik o mocowania,inne elementy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Zatytułuj poprawnie temat,w przeciwnym razie któryś z modów :evil: zaraz Ci zamknie temat :lol:

Wątpię. Ostatnimi czasy moderowanie ogranicza się do niezbędnego minimum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

po pierwsze to zrób to co pisze Pelot :evil:
po drugie to myśle ze to dość ciekawy temat :!: sam bym musiał coś zrobić z palstikami w tylej części auta bo przy głośniejszej muzyce wkurzają mnie :? :evil:
macie jeszcze jakiś pomysły na "trzeszczące" plastiki :?:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Obniżyć zawieszenie :lol:

W I genie jesli coś było choć raz rozkręcane to już rzadko da się założyć dobrze żeby nie trzeszczało.
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Sqad pisze:Obniżyć zawieszenie :lol:
jakaś aluzja? :wink: :twisted:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

he he mniej więcej :P ;)
hawi
Posty: 10
Rejestracja: 2006-02-18 08:22
Samochód: brak
Lokalizacja: Nysa

Post autor: hawi »

Dzięki za podpowiedzi, udało mi się wyciągnąć nagrzewnice jest dziurawa jak ser szwajcarski tak na marginesie może ktoś jest w posiadaniu takowej i chciałby odsprzedać?
Jest jeszcze coś, odrobinę wyrozumiałości dla nowych!!!może ktoś mi powie co jest nie tak z tematem, a nie od razu padają groźby zamknięcia go
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Powinieneś spłodzić taki tytuł tematu,ażeby już w temacie było wiadomo o co ci chodzi!Czyli temat ma być ściślej związany z jego zawartością i twoim problemem.Poczytaj i poszukaj o skrzypiących plastikach znajdziesz odpowiedż na tej samej stronie!
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
hawi
Posty: 10
Rejestracja: 2006-02-18 08:22
Samochód: brak
Lokalizacja: Nysa

Post autor: hawi »

Dzięki za wskazówki, regeneracja nagrzewnicy kosztowała mnie 150 zł(wymiana całego rdzenia) teraz pozostało mi tylko poskładanie całego kokpitu, a co do tematu będę pamiętał.
Pozdrawiam

Pamiętał? Po prostu go zmień na dotyczący twoich problemów. Jest taka opcja "Zmień" w każdym poście. Za jej pomocą można również edytować tematy w poszczególnych postach - w otwierającym topik również. Zapraszam do działania.
nalejmi
Posty: 21
Rejestracja: 2008-04-24 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=14116
Lokalizacja: Gdańsk

Re:

Post autor: nalejmi »

strober pisze:Tak jak to robiła fabryka :arrow: cienką(1-2mm) gąbeczką lub 1mm materiałem(podobnym do pluszu czy aksamitu :D )podkleić wszystkie miejsca gdzie może ocierać plastik o plastik lub plastik o mocowania,inne elementy.

Chciałem się zapytać czy ktoś wie gdzie można to kupić, najcieńsza gąbka z jaką się spotkałem to 5mm:/ , u mnie strasznie skrzypi przedni panel( ten z pokrętłami) i to od strony kierowcy, w czasie jazdy muszę trzymać palcem żeby nie piszczało :(. śćiagnełem cały ten plastik z pokrętłami i chciałbym go okleić jakąś gąbką, albo takim fabrycznym materiałem podobnym właśnie do pluszu ( ostały się resztki na niektórych elementach)
Probe II 2.0 gaz 1995 ,czarny
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: może jakieś rady dla "nowego"

Post autor: --C-- »

możesz spróbować wykorzystać piankę do paneli, są też taśmy dwustronnie klejące na gąbce, gąbki 2-3mm podklejane... wszystko dostaniesz w praktikerze, castoramie, leroy`u i itp

przede wszystkim dobrze wszystko spasuj.

są magicy, którzy wykorzystują klej do szyb, silikon, .... wszystko zależy od Ciebie i od tego jaki efekt chcesz osiągnąć.
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”