Amortyzatory 2.2 GT

Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

tak tylko tym sie róśnia ale jak dasz lewy na prawo i prawy na lewo to cięzko ten przewodzik zamocowac poza tym do smiało mozna zakładać.

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

tema t amorki tak?

no to AMOREEEE lejdis and dżentlmen.:)
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

kupiłem dziś amorki dwa przednie olejowe Magnum 160 sztuka mysle ze beda dobre, w sumie na jednym jest 70 dych roznicy(Monroe)
gazowych nie zakladam poniewaz stwierdzilem ze na nasze drogi beda za twarde, a na pewno jest roznica...
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

a niby dlaczego gaz ma być twardszy ?? gaz jest tylko bardziej czuły co powoduje precyzyjniejsze wybieranie małych dziurek
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

gazowe reaguja na kazda dziure w drodze, to by bylo bardzo odczuwalne
gazowe szybciej sie zniszcza na naszych drogach a jak juz cos sie stanie to trzeba od razu wywalic go;/ a olejowy to pewnie wiesz jak to jest, cieknie cieknie a ciagle sie kupuje nowe :wink:
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Nie ma amorów stricte gazem wypełnionych są albo olejowe albo gazowo olejowe. Fakt gaz czasem daje ciała i gazowo olejowe stają się olejowymi.
gazowe reaguja na kazda dziure w drodze
Ale twardsze nie są :)
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

jezeli tak piszesz to ci wierze, ja nigdy nie jezdzilem na gazowych, tylko o nich sporo czytalem :)
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

ja mam u siebie 4 "gazówki" KYB i nie narzekam, a wręcz przeciwnie. Idealnie wybierają nierówności (co faktycznie czuć na kręgosłupie :lol: ) ale za to pewność w prowadzeniu jest zdecydowanie lepsza.
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
max626
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-21 17:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Wlodawa

Post autor: max626 »

kupiłem dziś amorki dwa przednie olejowe Magnum 160 sztuka mysle ze beda dobre,
Ja kupiłem dwa amorki Magnum na tył jeden 125zl , badanie wykazało ze mają po 79% , tyle że , po dwóch tygodniach jeden pociekł , gwarancje uznali bez problemu
Obrazek
Dropsik
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-27 19:22
Samochód: brak
Lokalizacja: Wawa

Pociekły xD

Post autor: Dropsik »

Witam, skoro juz tu pisze to mam problem dotyczacy amorkow w ProbeGt 92'
i powiem ze tył poplynal i siada mi przod... jestem nowym uzytkownikiem tego pieknego (lecz drogiego) cacka i potrzebuje porady!! nie mam bladego pojecia jakie kupic zaminnik! potrzebny mi przod i tyl na raz wiec jak mozecie pomozcie... Plizzz!
Ford Probe GT2,2 92'
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Re: Pociekły xD

Post autor: daniel »

wszystko masz na forum... :wink: zamienniki zwykłe ( jakieś badziewiaste ale zawsze coś juz praktycznie od 70zl. za sztuke nówki ) a najlepiej kupić dobrze urzywki z regulacja
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

taka mała ciekawostka, założyłem wreszcie amory(magnum), przód, tył, a oto ich wartość:
Obrazek
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

to całe mierzenie sprawności amortyzatorów ,to ściema.żeby było wiarygodne to trzeba mieć zawieszenie w stanie idealnym ,opony rozmiar fabryczny,ciśnienie prawidłowe, a i tak nie uzyska się 100% sprawności na teście
2.2 GT czerwony
Lepiej nie pisać nic i wydać się głupim niż napisać cokolwiek i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

[url=http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/amortyzatory.html] mototechnika.republika.pl[/url] [i](pominąłem w cytacie opis badania metodą BOGE)[/i] pisze:Badanie amortyzatorów

1. Badanie organoleptyczne.
Badanie organoleptyczne polega na wizualnym sprawdzeniu amortyzatorów. Zakres tego badania określa Załącznik 1 do Rozporządzenia 917 Dziennika Ustaw Nr 81 z dnia 13 października 1999r. Obejmuje on:

sprawdzenie czy nie występują luzy w miejscach mocowania amortyzatorów
sprawdzenie czy nie ma uszkodzeń mechanicznych typu zgięć lub pęknięć obudowy
sprawdzenie czy nie występują wycieki z amortyzatorów

Taki zakres badania obowiązuje diagnostę na Stacji Kontroli Pojazdów (SKP). Warto zaznaczyć, że tylko taki. Jak dotychczas nie ma bowiem obowiązku sprawdzania sprawności amortyzatorów metodami przyrządowymi przy przeglądzie okresowym. Czy to dobrze czy źle - zdania na ten temat są podzielone. Działanie amortyzatorów można we własnym zakresie sprawdzić poprzez gwałtowny, mocny nacisk na błotnik pojazdu. Gdy uzyskamy maksymalne ugięcie należy obciążenie nagle zdjąć. Jeżeli badany amortyzator jest sprawny to nadwozie powinno wrócić do pozycji początkowej po 1 lub 2-óch wahnięciach. Metoda ta jest orientacyjna i pozwala wykryć tylko znaczne niesprawności.

...

3. Badanie amortyzatorów metodą Eusama jest tą właśnie metodą, która jest wykorzystywana najczęściej w Stacji Kontroli Pojazdów. Kryterium decydującym o sprawności amortyzatora jest w tej metodzie wskaźnik EUSAMA (WE) określony następującą zależnością:

WE = (minimalny nacisk dynamiczny na podłoże) / (statyczny nacisk opony na podłoże) x 100%

Statyczny nacisk opony na podłoże jest to nacisk jaki wywiera opona na płytę najazdową przed rozpoczęciem badania. Minimalny nacisk dynamiczny na podłoże mierzony jest w trakcie badania. Im jest on mniejszy tym koło gorzej przylega do jezdni w warunkach rzeczywistej eksploatacji.
Wymuszenie w tej metodzie ma częstotliwość początkową 25 Hz i skok 6 mm. Urządzenie pomiarowe podaje wyliczoną już wartość wskaźnika Eusama w [%]. I tak gdy wynosi on:

0 - 20% - mamy niedostateczną skuteczność tłumienia. Amortyzator do wymiany.
21 - 40% - mamy średnią skuteczność tłumienia
41 - 60% - mamy dobrą skuteczność tłumienia
powyżej 60% - mamy bardzo dobrą skuteczność tłumienia.

Wartość wskaźnika nigdy nie osiąga wartości zbliżonych do 100% gdyż oznaczało by to zamocowanie w pojeździe elementu sztywnego zamiast amortyzatora. W praktyce wartości zbliżone do 80% oznaczają amortyzatory nowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że występują tutaj wyjątki, np. amortyzatory tylnej osi nowego Daewoo Matiz mają WE = ok. 30%. Czyżby oznaczało to, że fabrycznie nowe elementy zawieszenia nie spełniają wymagań i nadają się już praktycznie do wymiany? Nic bardziej mylnego. We wszystkich małych samochodach osobowych z przednim napędem wynik będzie podobny. Dlatego wymienione wyżej kryteria są obniżane w stosunku do tylnej osi tych pojazdów. Różnica pomiędzy wskaźnikami Eusama dla prawego i lewego koła tej samej osi nie może przekraczać 20%.
Gdyby kogoś interesował szczegółowy techniczny opis tej "ściemy" (zwanej na przekór stu1pakowi metodą EUSAMA), to zapraszam do lektury zgłoszenia patentowego:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

Robert chodzi mi o to , że diagności interpretują to dla własnej korzyści,:tu pan ma amorki niezbyt dobre, możemy panu wymienić tu na miejscu, będzie pan miał jak znalazł:....i nie podyskutujesz bo nie podbiją.Nie neguję prawidłowo wykonanego badania , przez fachowca
2.2 GT czerwony
Lepiej nie pisać nic i wydać się głupim niż napisać cokolwiek i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Niestety - jeśli nie podoba się badanie "na oko" (wg punktu 1) to trzeba zapłacić za pełne i wtedy mogą Ci cmoknąć, jeśli spełniasz opisane kryteria, to muszą podbić.
Ale nie spotkałem się z tak niechętnym podejściem.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Panowie odświeżam temat. W dniu dzisiejszym byłem w pewnym zakładzie gdzie starszy Pan od 40 lat regeneruje amortyzatory. Ten zakład polecił mi kolega który regeneruje tam amorki do swoich sportowych wyczynów. Zawiozłem tam amorki od mojej Madzi 929 bo nikt nie chce mi takich przywieźć. Rozmawiałem z Panem i dostałem informację że może bez problemów zregenerować elektrycznie regulowane amorki. Konstrukcje Japońskie zna. A polecam ten zakład bo amorki mojego kumpla nawet i 3 lata chodzą bez problemów.

Zakład Mechaniki Pojazdowej
Naprawa Amortyzatorów
inż.Wojciech Guzik

Kraków, al.Bora Komorowskiego 17 (wjazd od tyłu, ul.Lublańska)
tel: 0-12 421-15-94
kom. 694-231-615
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a dowiadywales sie jaka jest cena regeneracji amorkow z probe????
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No właśnie :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Nie ale w granicach 200zł. Przynajmniej tak mi się wydaje. Telefon jest więc trzeba zadzwonić. Można przywieźć nawet całą kolumnę. zaznaczy i rozbierze sam. W 929 mam bardzo nietypowe amortyzatory i 200zł płacę za sztukę.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
bart11
Posty: 21
Rejestracja: 2005-02-28 14:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: bart11 »

Mam pytanko czy amortyzatory na tyl od Ford Probe GL & LX 89-92

MAZDA 626 GD 6.87-92 beda pasowaly na tyl jedynki GT 92 (wiem ze bez regulacji )
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

będą
DanieloGT
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-10 11:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: DanieloGT »

Panowie wiem moze ktorys gdzie moge dostac nowe amortyzatory do I 92 GT oczywiscie regulowane bo jak pytam w serwisach forda to na mnie szczekaja,maja tylko E-cata na amorki do II .Zna moze ktos numer czesci amorkow tyl i przod i gdzie mozna je kupic? Pomocy! :!: :!: :!:
kobiety,piwo i GT
Prezes26
Posty: 11
Rejestracja: 2008-02-05 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Prezes26 »

Nowe to tylko chyba z usa,jest temat na forum tylko o amorkach do I GT,najlepiej kup od kogos uzywane w dobrym stanie,lub znajdz sobie na forum bo byl podawany numer do goscia ktory regeneruje
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Amortyzatory 2.2 GT

Post autor: pene_czw »

A ma ktoś może namiary na kogoś, kto regeneruje w okolicach woj. Pomorskiego ?

I jeszcze jedno pytanie. Na zakręcie lubi mi sobie od niedawna prawy tylni amorek walnąć, coś więcej może z tego wyniknąć?
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”