Regulacja twardośći zawieszenia.

Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

a do czego jest ten drugi przekaźnik - ten położony z prawej strony aku (patrząc od przodu auta) tuż za lampą ? nie mogę go nigdzie na schamatach znaleźć
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Prawdopodobnie mówisz o przekaźniku lamp, choć jest tam jeszcze przekaźnik odpowiedzialny za załączanie pompy chłodzenia oleju w skrzyni biegów.
Obstawiam jednak lampy.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

lampy nie, bo jest totalnie skorodowany a wszystko działa
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

A czy nie jest przypadkiem wsadzony w taką zieloną kostkę?
U mnie właśnie brakuje tego przekaźnika, ktoś wcześniej zrobił niezłą pajęczynkę omijając ten przekaźnik. Jeżeli tak, to będzie od chłodzenia oleju w skrzyni.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

tak - raczej zielona, ale jeszcze sprawdzę

ach te probasy.....mi od kilku dni nie zamykają się lampy i nie działa regulacja zawieszenia - trzeba pogrzebac....
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

sorki za OT ale:
ach te probasy.....mi od kilku dni nie zamykają się lampy i nie działa regulacja zawieszenia - trzeba pogrzebac..
hehe a mojego problemu nikt nie pobije. Mam problem z przegubami, tzn. z doborem hehe mam takie : 25/56/28 kto zgadnie od czego to ??
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

jakas podpowiedź?
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

mitsu :idea:
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

Gacek Wrocław pisze:a do czego jest ten drugi przekaźnik - ten położony z prawej strony aku (patrząc od przodu auta) tuż za lampą ? nie mogę go nigdzie na schamatach znaleźć
Zaręczam, że ten właśnie przekaźnik ma wpływ na działanie regulacji zawieszenia... i prawdopodobnie dmuchawy - kiedy mi padł, te dwie rzeczy przestały działać. Kiedy go wymieniłem wszystko wróciło do normy.

Poza tym Pytlar też miał urwany kabelek do tego przekaźnika (patrz -góra strony) i po jego naprawie regulacja zawieszenia powróciła więc ...

chyba, że mówicie jeszcze o jakimś innym przekaźniku :roll:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Witam ja sie chcialem dowiedziec jak sprawdzic ten przekaznik zreszta mówicie o kilku a ja mama tylko jeden jak to jest ??????? Chodzi mi o to gdzie sie znajduje przekaznik do zawieszenia regulowanego ? Bo silniczki sprawdzalem i dzialaja , amorki mam praktycznie nowe (pisałem juz otym ) . J jeszcze chcialem zaznaczyc ze nie swieci mi sie podswietlenie przy SPOTR I SOFT tylko NORMAL i faktycznie zawieszenie jest na normal oczywiscie jesli sam go nie zmienie. Moze macie jakies propozycie na rozwiazanie tego problemu ???? Zreszta postaram sie o fotki bo ma mare kabli kolo lampy lewej i nie wiem poco to jest i do czego.
Z gory dzieki za odpowiedzi POZDRO
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Przekaźnik regulacji zawieszenia (ze zdjęciem): :arrow: Do czego ten przekaźnik?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Dzieki robert powiedz mi jeszcze jak mozna sprawdzic ten przekaznik bo jesli on umnie jest dobry to poco wymieniac , i jeszcze jedno gdzie taki kupic i za ile POZDRO
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

davidlive pisze:...J jeszcze chcialem zaznaczyc ze nie swieci mi sie podswietlenie przy SPOTR I SOFT tylko NORMAL i faktycznie zawieszenie jest na normal oczywiscie jesli sam go nie zmienie. Moze macie jakies propozycie na rozwiazanie tego problemu ???? Zreszta postaram sie o fotki bo ma mare kabli kolo lampy lewej i nie wiem poco to jest i do czego.
Z gory dzieki za odpowiedzi POZDRO
Jak się nie świecą to może sprawdź żaróweczki :D Jeśli są sprawne to u mnie kiedyś była pęknięta ścieżka w przełączniku od zawieszenia i też coś nie świeciło i nie chciało się przełączać zawieszenie. Zanim jednak go rozbierzesz to sprawdź wszystko inne o czym piszą chłopaki. Ten przełącznik rozbiera się dość nieprzyjemnie bo może coś z niego wyskoczyć i później ciężko poskładać. Najlepiej pożycz od kogoś drugi na chwilę i będziesz wiedział.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Jaapko dzieki wielkie za pomoc , tak bym chcial zeby mi dzialalo bo kupilem z juz nie dzialajacym i nie wiem co ztego bedzie :?: POZDRO
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

witam dzisiaj znalazlem komplet amorów do 2.2 turbo GT , angielskie jakaś dziwna firma javascript:emoticon(':shock:')
Shocked za 1600 pln nie wiem czy to duzo czy malo macie coś innego do zaproponowania ?
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Panowie czy te zarowki sie nadaja do podswietlenia bo mi oczywiscie padly
http://moto.allegro.pl/item164414759_ko ... retel.html
albo podajcie jakas stronke
Moze jest ktos chetny kupic zemna te zarowki bo mi sie 3 nie polaca przy tej cenia przesylki , mozemy sie dogadac ze ja kupie pewna ilosc i potem porozsylam zwyklym listem za 1zl juz a nie za 15 .
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

stu1pak pisze:witam dzisiaj znalazlem komplet amorów do 2.2 turbo GT , angielskie jakaś dziwna firma javascript:emoticon(':shock:')
Shocked za 1600 pln nie wiem czy to duzo czy malo macie coś innego do zaproponowania ?
A może powiesz co to za firma, gdzie ją znalazłeś i jak? Może są ok, a może to jakiś shit, ale po tym co napisałeś nikt Ci nic nie powie.
Panowie czy te zarowki sie nadaja do podswietlenia bo mi oczywiscie padly
http://moto.allegro.pl/item164414759_ko ... retel.html
albo podajcie jakas stronke
Moze jest ktos chetny kupic zemna te zarowki bo mi sie 3 nie polaca przy tej cenia przesylki , mozemy sie dogadac ze ja kupie pewna ilosc i potem porozsylam zwyklym listem za 1zl juz a nie za 15
W Wawie takie żarówki to koszt max. 1zł, jeżeli bardzo Ci zalezy to w przyszłym tygodniu kupię tego troche i wyśle. Będą chętni?
Tylko od razu mówie że będzie to jedna taka akcja, żebyście sobie sklepu wysyłkowego nie robili ze mnie, bo to będzie akcja bez prowizji. :)
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

To ja sie łape jak cos podam dane i juz jestem chetny na 3 takie albo pikus wezme 5 coby bylo na zapas :D
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

Weź więcej , bo tu wszyscy będą potrzebować. :D Każdej jedyneczce by się przydała taka kuracja :wink:
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

angielskie byly ale tylko a komputerze a na stanie brak w zamian zaoferowali regulowane monroe za 1400 komplet jak dla mnie monroe to cienka firma i nie wiem czy brać czy nie
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

Ale monroe to regulowane recznie czy elektronicznie? 1400 za 4szt?
Obrazek I GT, Black & Red
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

1400 za 4 sztuki regulowane elektrycznie
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

Ja za 1400zł miałem w planach kupić nieregulowane bo moje są już w takim stanie że strach jeździć. Ty mówisz że za 1400 są z regulacją to ja biorę od razu jak uzbieram kasę. A gdzie je znalazłeś? Te monroe będą pasować bez problemu?


A widziałeś te monroe bo w ich katalogach jest napisane, że są ale bez regulacji.
Obrazek I GT, Black & Red
stu1pak
Posty: 83
Rejestracja: 2006-12-24 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: stu1pak »

facet w sklepie twierdzi że na 100% z regulacją , dogadalem się z nim że jak nie będą z regulacją to nie biorę (oczywiście są na zamówienie)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Jak możesz, to podaj numery. Jeśli jeszcze nie znasz, to podaj gdy dostaniesz.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”