Ściąga w lewo...

Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ściąga w lewo...

Post autor: spown »

Tak jak w temacie. Po zmianie opon na ziomowe zaczęło ściągać w lewo (stare opony były zdarte po zewnętrznej stronie, więc myślałem, że to zbieżność). Pojechałem ustawić i nadal nic... Ten co ustawiał pokazał mi, że mam wyrobioną tuleję tylną wahacza przy lewym kole. Czy to może być problemem, czy jeszcze jakichś innych przyczyn mogę się spodizewać? Żeby jechać prosto muszę mieć teraz kierownicę skontrowaną o jakieś 20-30 stopni...
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
Syrenka
Posty: 171
Rejestracja: 2002-09-03 21:08
Galeria: viewtopic.php?t=5570
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrenka »

Witam
Przyczyn może być wiele ale po pierwsze mechanik który znalazł luz na zawieszeniu i pomimo tego próbował ustawić geometrię powinien delikatnie mówiąc wrócić się do szkoły - po prostu naciągnął cię na koszty. Najpierw należy usunąć wszelkie luzy a następnie sprawdzić kąty - pochylenia koła i wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. To przez złe ustawienie tego drugiego kąta auto najczęściej ściąga, z tym że w probe on jest regulowany w bardzo małym zakresie i jest powiązany z kątem pochylenia. Regulacja odbywa się przez przekręcenie górnego mocowania amortyzatora. Natomiast na końcu sprawdzamy zbieżność i OSIOWOŚĆ. To samo oprócz kąta wyprzedzenia dotyczy tyłu. Później sprawdzamy ciśnienie w ogumieniu i dopiero po tych wszystkich regulacjach autko musi się dobrze prowadzić i kierownica musi być prosto. Jeżeli któregoś kąta nie można ustawić znaczy to że autko jest po "przejściach" i jakiś meches miał za lekki młotek. Jak wszystko jest ok i nadal ściąga musisz zmienić opony. To chyba wszystko w tym temacie. :lol:
...Obrazek...syrenka
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

Po niedzieli pojadę wymienić te tuleje i zobaczymy co będzie dalej... Mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek :|
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Syrenko ! Czy to Ty czy Twoja "małża"?Normalnie wywaliło mi oczy na klawiaturę :D Pracujesz w jakimś serwisie?Jestem pełen podziwu.Nie często zdaża się,że kobieta(nie ujmując innym) ma takie pojęcie w takim temacie.

Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 2004-12-25 15:14 przez OLEY, łącznie zmieniany 1 raz.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Gość

Post autor: Gość »

OLEY pisze:Syrenko ! Czy to Ty czy Twoja "muszla"?Normalnie wywaliło mi oczy na klawiaturę :D Pracujesz w jakimś serwisie?Jestem pełen podziwu.Nie często zdaża się,że kobieta(nie ujmując innym) ma takie pojęcie w takim temacie.

Pozdrawiam serdecznie
O ile się nie myle to Syrenki mąż pisał acz kolwiek moge się mylic 8)
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

hmmm....nawet jeśli to pisał Syrenki mąż,to podpisał się "Syrenka"wiec brawa dla Syrenki :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Syrenka
Posty: 171
Rejestracja: 2002-09-03 21:08
Galeria: viewtopic.php?t=5570
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrenka »

Hihi nie no bez jaj...ja lubie autka ale az taki "zbok" nie jestem...aczkolwiek miło było usłyszeć komplement...szkoda tylko że należy się "małży" :lol: :wink:
...Obrazek...syrenka
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”