geometria kół

Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-09 10:25

geometria kół

Post autor: kruchy »

witam, chciałbym zapytać Was o czym może świadczyć to że samochód ściąga w jedną stronę podczas jazdy? problem co prawda nie dotyczy mnie (na szczęście) ale znajomy prosił mnie o rade a sam do końca nie wiem, może to być wina niewłaściwej zbieżności kół? tutaj o tym przeczytałem http://www.iparts.pl/artykuly/zbieznosc ... ic,59.html chyba że możliwe są jakieś inne przyczyny? z góry Wam dzięki za odp!
Awatar użytkownika
Ozyryz
Posty: 171
Rejestracja: 2009-06-29 10:09
Samochód: ford Probe II 94r. Loading 3.2 v6 T rwd
Galeria: viewtopic.php?t=18142
Lokalizacja: Katowice

Re: geometria kół

Post autor: Ozyryz »

końcówka kierownicza, drążek kierowniczy, łącznik stabilizatora, opony to tylko kilka możliwości, wleźć pod auto i sprawdzać czy elementy zawieszenia nie sa wybite, nie ma na nich luzów
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: geometria kół

Post autor: KrecioPL »

1. Wypadałoby podjechać do kogoś kto sprawdzi zawieszenie - może być mechanik z breszką albo stacja kontroli pojazdów i szarpaki.
2. Ciśnienie w oponach i wyważenie opon też robi swoje
3. Zbieżność/geometria są z tego wszystkiego najdroższe, jeśli wszystko w ptk 1 i 2 jest ok, wtedy jechać, działać.

Bywa że ściąganie jest subiektywnym odczuciem - drogi są nachylone na prawo względem osi jezdni, do tego koleiny itp - skoro mówisz że to znajomy, weź brykę, przejedź się z nim kawałek i Ty też sprawdź :)
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: geometria kół

Post autor: quarth »

geometria zawieszenia przede wszystkim, a po drugie 60 zlotych to nie majatek, a przynajmniej bedzie rowno papcie drzec
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: geometria kół

Post autor: batigol67 »

Zamień koła stronami i zobaczysz czy sciąga w tą samą strone czy w drugą.Jak ma kolega twój żle ustawioną zbierzność to poznasz po oponach jak bedzie zciachana opona od wewnątrz to za duża rozbierzność jak od zewnątrz to zbierzność.Zacznij od tego co napisałem.
Awatar użytkownika
kruchy
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-09 10:25

Re: geometria kół

Post autor: kruchy »

okey dzięki wielkie Koledzy za pomoc! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”