Łożysko kolumny McPhersona, Tylna poduszka mocowania silnika

tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

dobra panowie powiem tak cylinder gumy ma wieksza srednicę a guma w srodku ma mocniejsza budowe tj inne wyciecia pod innym kątem, odległość pomiedzy osiami śrub mocujacycych a osia śruby mocujacej silnik do poduchy jest taka sama, wiec mozna zalozyc i taką, poprostu krócej pochodzi, ponadto statyw ma zagiecia blachy w drugiej plaszczyznie (vertykalnej)co zapewnia wieksza sztywnosc łapy poduszki
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Ten twój opis jest bez ładu i składu. Daj tu jakieś zdjęcia to wtedy się przekonamy.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

kolejny ma jakis problem;) heheh na was to nie ma lekarstwa;)
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

tomek7 pisze:kolejny ma jakis problem;) heheh na was to nie ma lekarstwa;)
sam masz problem. Nikt nie rozumie tej twojej 100% pewności. Jesteśmy ciekawi i chcemy zobaczyć zdjęcie. Skoro uważasz że jesteśmy cytuję: tacy specjaliści jak z kosiej dupy trąba. To najlepiej nic nie pisz na forum, bo nasza pomoc nie jest ci potrzebna.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

dobra dobra macie racje ok pozdrawiam
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Chłopaki, a może jednak trochę za ostro? :| Ja tu nie widzę dyskusji, a bardziej odpieranie ataku.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

RX, dokladnie masz racje.
Zastanawiajace jest to ze na podstawie dwoch poduszek (starej i nowej) kolega napisal to co napisal i dodatkowo uzyl epitetow.
Ale ok, mial zly dzien ;)
Rozwazmy to...
Skoro Voodoo przytacza linki z roznych zrodel i pokazuja nam one, ze mozemy wsadzic ja do 2.0 i 2.5, to sprawa jasna.
Doszukajmy sie czegos innego, moze tomek7 stawia bledna diagnoze (choc nie jest w bledzie) ze my, wy, oni sie mylimy.... ok, ma do tego prawo lecz tomek7 czy aby nie poleciales za mocno?
Jesli kupujesz klocki hamulcowe do swojeg samochodu wg. nr kat z blaszkami kontrolnymi to masz pewnosc ze kupujesz wlasnie do 2.0 lub 2.5L tak? ...(odpowiem za Ciebie :) ) tak
a jesli sprzedawca wywali Ci 4 rodzaje klockow jedne zielone, drugie szare, trzecie czarne a czwarte powiedzmy sportowe (miekkie) i o zgrozo tylko jedne z nich beda mialy blaszki kontrolne a w dodatku wszystkie katalogowe. To co powiesz na taka sytuacje? Ktore z nich sa do Twojego samochodu a ktore wogole sie do niego nie nadaja?

Pamietac trzeba ze producentow czesci zamiennych jest cala masa i wlasnie ta masa, obniza koszta produkcji a co za tym idze mozna spotkac poduszke prawie jak oryginal i ...... jej nieudana kopie, lecz to nie znaczy ze w modelu 2.0 i 2.5 sa one rozne !

Jesli chcielibysmy je poownywac to nalezaloby poprosic o takowe w serwisie jedna 2.0 a druga 2.5L i jak np. zrobil to tomek7 przeiac na pol i obejrzec gume w przekroju.

HOWGH
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

A ja też się wypowiem w tm temacie.

No więc kolega Tomek (bo jak mniemam tak ma na imię) kontaktuje się ze mną od jakiegoś czasu na gg i nie odniosłem wrażenia że jest burakiem jakie odnoszę czytając ten i poprzedni temat.

Z czego to wynika?

Ano kolega Tomek jest człowiekiem młodym i niecierpliwym i do tego butnym.

Natomiast forum mam wrażenie opanowało stado stetryczałych marudnych bab, słuchających tylko siebie.

Nic więc dziwnego że wynikła scysja. Forum jest dla wszystkich. I dla nagrzanych małołatów (sorki Tobek, to określenie w tym miejscu jest pozytywne) i dla starych wiarusów którzy gładząc swą siwą brodę zapomnieli jak to mieli mleko pod wąsem i sami przedzierali się przez gąszcz probkowych problemów odnajdując nowe ścieżki i dzieląc się swoimi wrażeniami z wspótowarzyszami losu jaki zgotował im Probe...
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

panowie popierwsze nie jestem małolat gdyz mam 28 lat a i studia mam skonczone w tym kierunku samochodowym też cokolwiek sie wie, poprostu mam mniej praktyki gdyz nie mam warsztatu lub garazu i nie mam kontaktu z tym a i pracuje w innej branzy tak wyszlo, i moge sie zalozyc ze napalencem jestm mniejszym niz wiekszosc z was, co do tej poduszki 2,5 to gołym okiem widac ze ma mocniejsza budowe niz do 2,0 i do tego nie potrzeba specjalisty, scena wynikala nie z tego ze ktos tam ma wiecej racji czy mniej lecz z tego ze czytajac wasze odpowiedzi sluchalem snobów a nie kolegów
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Panowie pax pax :)
A wiec tak poduszki teoretycznie powinny byc mocniejsze do 2,5 niz do 2.0 ale w praktyce firmy sprzedaja takie same (mocowania sa takie same ) jesli natomaist kogos stac to niech kupi oryginal i tam na pewno bedzie mocniejsza (znaczy bedzie wiecej gumy z uwagi na ciezar silnika)
Albo poprostu zrobcie sobie swoje poduszki na bazie pouliuretanu i tyle
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

To ja właśnie przed chwilą, żeby się upewnić sprawdziłem w programie forda.

tak wygląda to dla 2.0

Obrazek




a tak dla 2.5

Obrazek


Wg producenta są takie same. Rysunki mogą być mylące ale za pierwszym razem wybrałem 2.0, za drugim 2.5. Poduszki mają ten sam numer. Różnice, które zauważyłeś wcześniej są pewnie wynikiem zaistnienia którejś z sytuacji z mojego postu powyżej. Ja na Tomka nieć naskakuję, tylko próbuję lekko ostudzić jego pewność siebie, bo w tym wypadku racji nie ma. Rozumiem jego niepewność, ale reakcja była nieco przesadzona :D
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

chyba ze takie same daja od 2,5 do 2,0 a nie od 2,0 to 2,5 to sie zgodze jadnakze poduszka ktora mialem oryginalnie jest taka jak opisalem wieksza i mocniejsza w porownaniu do fotki zamieszczonej pzrez was i do tego co kupilem do 2,0, wiec mozna sie spierac, ponadto z tych schematow nic nie widac
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Człowieku o co Ci tak na prawde chodzi.
Masz ze sobą jakiś problem czy co?? :evil: :evil: :evil:
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

misiu nie denerwuj sie to juz chyba 7 runda tego pojedynku, w dodatku nierownego heheh a na ile zakontraktowałes? :D
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

tak, ma problem :) kupil pewnie poduszke JC i porownal do oryginalnej ;D
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

zaznaczam ze jc jest dokladnie takiej samej budowy jak proponowaliscie :) tyle ze to jc nie? dramatyczna jakosc, a ze oryginal mial budowe prawidłowa to jzu tłumaczyłem:), mihu rzuc recznik poddaje sie:P
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Koniec - nie ma MiHa więc może ja poddam Tomka - wszak to już bełkoce nie? :wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

to chyba moj najlepszy post, taka dyskuzja no 8) , o holera czekaj, na to wyglada ze bede musial zmienic nik :wink:
Ostatnio zmieniony 2006-02-01 11:25 przez tomek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Mam pomysł na wyjście z tej sytuacji: ZAMKNĄĆ TEMAT :wink:
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

zgadzam sie w zupełności: admin prosze o zamkniecie debaty, przerwa w obradach sejmu 8)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

napisałem nie odświeżywszy tematu po przeczytaniu posta o obstawianiu
ja obstawiam że w 9 rundzie rzucisz ręcznik na matę :P
a teraz po odświeżeniu:

łehehehe - nie dotrwałeś nawet do 9 rundy... Ale i tak chylę czoła przed zawziętością z jaką walczyłeś :twisted:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

HOWGH :!: :D

PS. Tomek7 nie zmieniaj nicka, teraz jestes charakterystyczny :) a to w przyszlosci zaowocuje.

Sorka MiH'u ze zerwalem lancuchy z tematu ale musialem to dopisac.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Witam !
Panowie , odkopuję temat by dowiedzieć się czy istnieje jakaś alternatywa dla podanego powyżej łożyska .
Chodzi mi o to , że trwałość elementów z "JC" jest dyskusyjna a eksperymenty na własnym autku to nie dla mnie .
Szukam numeru wspomnianego łożyska ale z górnej półki ew alternatywy do A73051 .
Z góry dzięki za jakikolwiek ślad naprowadzający mnie na oznaczenia innych firm .
Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelc
Posty: 115
Rejestracja: 2006-04-26 15:30
Samochód: mazda mx-6 ,2,5v6,92r x2
Lokalizacja: Drawno zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: pawelc »

Panowie -przecież probe to praktycznie mazda mx-6 w innej budzie a znowu mx-6 budowane było na płycie podłogowej mazdy 626 GE a co za tym idzie większość części (żeby nie powiedzieć że wszystkie) z zawieszenia i silnikowe ,skrzynia biegów to mazda czyli pytajcie o nie tutaj : biuro@carspeed.pl np. łożyska oryginalne mcphersonów mazdy to koszt 50 zł szt. .Silnikowe części mają praktycznie wszystkie -zawsze doradzą które zamienniki się sprawują a które części tylko w oryginałach..
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Taaaa ... Na pewno doradzą :wink:
- W dawnym JC też doradzali :lol: :wink:
Niemniej jednak nim człek pójdzie czy napisze/złoży zamówienie , myślę , że lepiej jest zapoznać się z tematem wśród ludzi którzy nie mają interesu by sprzedać ci np. po okazyjnej cenie "wyśmienity chiński produkt" .
To dlatego właśnie odkopałem ten temat i dlatego napisałem o opcjach dla A73051 z firmy JC ze wskazaniem na producenta z "wyższej półki".
Patrzyłem na stronkę www.carspeed.pl o której pisałeś lecz nie zauważyłem nigdzie łożyska mc.persona - może słabo szukałem ? ...
Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony 2008-08-03 00:00 przez Tomasz S, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”