nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: wargawiesiek »

Jak w temacie po zlocie mazurskim chyba przymieże się do zmiany w swoim probku dmuchawy manualnej na elektroniczną, co jest potrzebne z mojego starego probka i czy był by ktoś chętny do pomocy z okolic.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Ja już raz deskę zdejmowałem, nie polecam nikomu :D Samemu jest bardzo ciężko, ale jest to do zrobienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Ja u siebie zmieniałem z manuala na elektryki działa wszystko super :D Jak cos to służę pomoca z reszto na zlocie zobaczysz wszystko jak śmiga ;) Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

i mam jeszcze pytanko czy trzeba jakieś wiązki kabli zmieniać? bo ja wyjełem wszystkie z probka i leżą wszystkie na kupie. Ja terz deske zdejmowałem ale już nieprubowałem zakładać bo niebyło potrzeby bo probek szedł do rozbiurki.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Witam,

Troszke się różni wiązka pod deską. Jak z manuala robisz elektryczny to powinieneś ją zmienić albo przerobić. Jak zmienic? Odsyłam do serwisówki

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Wiazka sie różni diametralnie ale da rade przerobić :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

w razie potrzeby mam jeszcze starą ale nie wiem która to jest ale poszukam po pasujących wtyczkach dużo chyba takich nie było :D
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Możesz wziąć starą, wtedy tylko musisz minimalną przeróbke zrobić, bo ci szyby nie będą działały :)
A która to jest? Dosłownie pod deską, z resztą jak zdejmujesz deskę do tylko ta wiązka jest do niej przymocowana.
Obok siebie masz tam szroką niebieską wtyczkę i zieloną troszke mniejszą.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: Prezes »

Wracając do tematu bo widzę, że są różne opinie na temat wiązki do nawiewów.. łatwiej będzie zostawic starą i ją przerobic czy wziąc wiązkę w moim przypadku z gt 89r z wersji z elektrycznymi nawiewami? :roll:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: edi_pg »

Witam,

Według mnie, dużo łatwiej będzie zmienić wiązkę.
Musisz zdjąć deskę, wyjąć z niej oryginalną wiązkę, na jej miejsce włożyć nową.
Później dokonasz tylko niewielkiej modyfikacji we wtyczce którą się wpina obok bezpieczników (taka zielona)
i wszystko będzie Ci działało.
Plus jest taki że po założeniu deski, masz od razu w odpowiednich miejscach wtyczki do których podpinasz sobie
wszystkie elementy i po tym nawiew działa.
Fakt że deska to trudny do zdemontowania element, ale tylko za pierwszym razem. Później już łatwo idzie :D
Proponuję Ci przed założeniem wszystkiego, zmienić elementy nawiewu na elektroniczne i bez zakładania deski,
na próbę podłączyć nową wiązkę i sprawdzić czy wszystko działa. U mnie działało.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: Prezes »

No i tak zrobię chociaż zawsze najpierw wszystko skręcam i patrzę potem czy działa, ale tym razem będzie na odwrót :) . Mam nadzieję, że przez 2 dni się z tym uporam. A mogłbyś dokładniej przybliżyc jak trzeba zmienic tę wiązkę przy wtyczce bo z tego co czytałem to jest problem taki, ze szyby potem nie działają i trzeba jakiś kabelek podciągnąc czy coś a jak będe to rozbierał to nie będe miał dostępu do neta i nie będzie się kogo poradzic a chciałbym to złożyc i wrócic Probkiem do Wawy. :wink:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: lukasz16m »

Jak ja zakładałem elektryczne nawiewy zajeło mi to więcej niż dwa dni fakt ze przerabiałem jeszcze audio,i zakładałem osłony przeciwsłoneczne z podświetlaniem :twisted: .Ale ja wiazki wyciągniętej z auta z elektrycznymi nawiewami nie musiałem przerabiać, na szczęście :slon: .Tylko przełożyłem wiązke i osprzęt dmuchaw (a już muślałem że będe musiał całe przekładać),i wszystko gra. 8) Zycze powodzenia a wrazie czego to pisz,ile będę mógł to pomogę.
Ostatnio zmieniony 2009-10-05 19:34 przez lukasz16m, łącznie zmieniany 1 raz.
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: edi_pg »

Prezes1986 pisze:No i tak zrobię chociaż zawsze najpierw wszystko skręcam i patrzę potem czy działa, ale tym razem będzie na odwrót :) . Mam nadzieję, że przez 2 dni się z tym uporam. A mogłbyś dokładniej przybliżyc jak trzeba zmienic tę wiązkę przy wtyczce bo z tego co czytałem to jest problem taki, ze szyby potem nie działają i trzeba jakiś kabelek podciągnąc czy coś a jak będe to rozbierał to nie będe miał dostępu do neta i nie będzie się kogo poradzic a chciałbym to złożyc i wrócic Probkiem do Wawy. :wink:
Jeśli chodzi o te szyby niedziałające, to chodzi dosłownie o jeden pin w zielonej wtyczce.
Przy lewej nodze masz bezpieczniki, od wiązki przymocowanej do deski znajdziesz tam dwie wtyczki:
1. Niebieską która wisi sobie pod deską
2. Zieloną wpiętą do gniazda przy bezpiecznikach
Chodzi o pin który jest na środku wtyczki, taki większy z grubszym przewodem.
Wyjmij wtyczkę, odepnij sam ten jeden pin i włącz wtyczkę z powrotem.
O ile dobrze pamiętam, to przestaną działać Ci szyby.
To jest właśnie ta różnica między wiązkami. Nie trzeba nic ciągnąć.
Trzeba tylko zrobić małą przeróbkę we wtyczce.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: nawiewy manualne na elektroniczne - potrzebna pomoc

Post autor: Prezes »

Dzięki panowie za rady :wink: mam nadzieje że i u mnie obędzie się bez zbednych komplikacji. :twisted:

EDIT:

No dobra prace idą narazie do przodu, mam już ściągniętą deskę z potrzebną wiązką i teraz pytanko bo niedługo się zamotam z tymi kablami: czy te silniczki (3) są połączone ze sobą w jedną wiązkę a potem podłącza się je do wiązki która jest umocowana pod deską? Która to będzie kostka? Trzeba coś jeszcze prócz tych silniczków wymontowac z auta żeby wszysko ładnie grało?
Załączniki
IMG_2029.JPG
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”