Trochę dymu i światła nie świecą... ?

szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Trochę dymu i światła nie świecą... ?

Post autor: szafranak »

witam
mam problem ze światłami tzn. podczas jazdy zadymiło mi się z lewego reflektora i straciłem przednie światła :? proszę o pomoc
z góry dziękuje
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

zacznij od awaryjnego podniesienia "oczków"
jest taka śruba przy lampach która do tego służy
Mr. Cynk pisze: LAMPY SIE ZACIERAJA !!!

i teraz dalej:

lampy mają zespół dzwigienek i jedno ramie pomocnicze (pożrednie) zamocowane na sworzniu. Sworzeń się zaciera, zapieka i daje to efekt że jedna lampa wstaje szybciej a druga wolniej.
Niby nic, ale jeśli olejemy te zjawisko lub doprowadzimy do sytuacji kiedy jedna lampa nie będzie chciała się podnieść/opuścić to prąd idący do retraktorów(silniczków) będzie doprowadzany tak długo aż się ta lampa ruszy, a że zatarta nie chce się ruszyć to spokojnie palimy sobie retraktory.


Możecie olewać ale potem płacicie za retraktor.

moja rada:

zdjąć cięgna od lamp, wykręcić śrubki mocujący szkielet podnośnika lamp (śrubki na klucz 10mm) wydobyć na stół retraktory, zdjąć ramie pośrednie ze sworznia, przetrzeć drobniutkim papierkiem sworzeń jeśli ma nalot a na 300% będzie miał, przesmarować wszystko smarem (towot czy coś) i poskładać do kupy.

nie macie pojęcia ile pary ma taki retraktor i jeśli już on nie potrafi podnieść lampy to nie wiem... ale ja jak próbowałem jeszcze nie do końca zatartą lampę potem ruszyć ręką to bez przedłużenia ramienia kluczem nie miałem szans... a retraktor robił to bez przedłużenia właśnie i to jeszcze z plastikami na końcach przedłużeń.

To poważny problem i raczej bym profilaktycznie każdemu polecał posiedzieć te dwie godzinki przy probku i spokojnie to sobie przesmarować.
(o wstawianie tm łożysk tosznych to już nikogo nie podejrzewam)
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Napisz, czy światła nie świecą, czy się nie otwierają? Z tego co piszesz to najprawdopodobniej gdzieś przewód zwarł się do masy i poszedł z dymem.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

światła się otwierają ale nie świecą w kokpicie zapaliła mi się kontrolka od świateł przednich. przy tym coś się dymi na otwartych światłach (czy ten dymek może być od izolacji kabla?)
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

a to zmienia postać rzeczy, mojego posta można wyrzucić bo zrozumiałem, że Tobie padły w sensie że się nie otwierają ;)
chyba najłatwiej zdiagnozujesz uszkodzenie z pomocą drugiej osoby która będzie "podpatrywała" gdzie i z czego się dymi
na forum już był wątek - otwarły się ale nie świecą
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

tak widziałem tamte posty ale nie było ani słowa o dymku z reflektora więc założyłem nowy temat ponieważ podejrzewam że przyczyna jest inna :?
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

skoro wydostaje sie jakiś dymek to ewidentnie masz gdzieś zwarcie..
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej zdiagnozował powód dymienia.
Jeżeli za każdym razem przy odpaleniu świateł dymi, to pokusiłbym się nawet o odłączanie klemy z aku. Na początku dymi przy światłach, a potem może zadymić samochód. To nie żarty.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

znalazłem powód dymienia otóż okazało się że topiły się te kostki wchodzące do żarówki poruszałem nimi i światła zaświeciły :lol: lecz muszę to jak najszybciej naprawić ponieważ boje się że może pójść to dalej.
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Trochę późno ale:

Wystarczy, że dobrze poczyścisz wszystkie styki w tych kostkach. Trochę po zimie dostały wilgoci na pewno nie łączą tak jak trzeba.
Prąd był za mały i dlatego zapaliło Ci się na VMM że masz spaloną żarówkę.
Wystarczy przeczyścić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”