Bałagan w elektryce pod maską

Awatar użytkownika
Bogusieg
Posty: 86
Rejestracja: 2019-01-14 09:02
Samochód: Probe 2.2 GT I gen. 91r
Galeria: viewtopic.php?t=24903
Lokalizacja: Kłodawa /Wlkp

Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Bogusieg »

Witajcie, największą bolączką mojego probe jest straszny bałagan w elektryce pod maską, niestety mój mechanik nie daje sobie z tym rady, przez co wyjazd Probe na drogi strasznie się przeciąga. Stąd pytanie, czy jest tu ktoś, najlepiej z wielkopolski/łódzkiego/kuj-pom, kto byłby w stanie podjąć się doprowadzenia tego do porządku?
Probe 2.2 GT I gen. 91r.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Romas »

Mysle kolego, że jak będziesz zamieszcza zdjęcia z zapytaniem co gdzie i jak to dostaniesz odpowiedź. Ewentualnie szukaj kogoś ze swojej okolicy kto ma 2.2t i na wzór dojdziecie ładu bez problemu :)
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: BomberMAX »

Bogusieg pisze: 2019-12-23 16:06 Witajcie, największą bolączką mojego probe jest straszny bałagan w elektryce pod maską, niestety mój mechanik nie daje sobie z tym rady, przez co wyjazd Probe na drogi strasznie się przeciąga. Stąd pytanie, czy jest tu ktoś, najlepiej z wielkopolski/łódzkiego/kuj-pom, kto byłby w stanie podjąć się doprowadzenia tego do porządku?
Szkoda że nie mam 1 - już bym do Ciebie śmigał. Mam tu kilka dobrych elektromechaników ale niestety masz troszkę daleko prawie płd WLKP
Awatar użytkownika
Bogusieg
Posty: 86
Rejestracja: 2019-01-14 09:02
Samochód: Probe 2.2 GT I gen. 91r
Galeria: viewtopic.php?t=24903
Lokalizacja: Kłodawa /Wlkp

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Bogusieg »

No dobra, zabrałem auto od mechanika lawetą, mam już je u siebie i będę powoli dłubał, zrobię tak jak radzi Romas, i będę ewentualnie wrzucał zdjęcia z zapytaniem :P
Probe 2.2 GT I gen. 91r.
Awatar użytkownika
Bogusieg
Posty: 86
Rejestracja: 2019-01-14 09:02
Samochód: Probe 2.2 GT I gen. 91r
Galeria: viewtopic.php?t=24903
Lokalizacja: Kłodawa /Wlkp

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Bogusieg »

Udało mi się rozszyfrować większość wtyczek, jednak ta jedna nie daje mi spokoju. Znajduje się w wiązce trzech wtyczek które łączą się z tymi pod przepustnicą, jednak nigdzie tam mi nie pasuje. Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć do czego ona jest? :P

Obrazek
Probe 2.2 GT I gen. 91r.
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Maxxum »

Trochę słabe zdjęcie i nie napisałeś jakie kolory kabelków wychodzą, ale ok. Na rysunku zaznaczyłem gdzie powinny być podpięte wtyczki z pod przepustnicy, ale nie wiem czy o te ci chodzi...?
Jeśli nie o te - to zrób lepsze zdjęcie i podaj kolory kabli.
Załączniki
Przepustnica wtyczki.jpg
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Bogusieg
Posty: 86
Rejestracja: 2019-01-14 09:02
Samochód: Probe 2.2 GT I gen. 91r
Galeria: viewtopic.php?t=24903
Lokalizacja: Kłodawa /Wlkp

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Bogusieg »

Problem rozwiązany, udało mi się podpiąć to do innej kostki pod przepustnicą. Wcześnien wydawało mi się że do siebie nie pasują, jak widać byłem w błędzie :oops:

Została mi już chyba tylko jedna wtyczka do podpięcia i niestety też nie wiem gdzie. Znajduje się ona w okolicy alternatora, idą do niej dwa kable: żółto/niebieski i czarno/biały

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-01-10 16:25 przez Bogusieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 2.2 GT I gen. 91r.
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Maxxum »

Ta wtyczka łączy się z wtyczką oklejoną sreberkiem z napisem Mitsubishi F22. (Czerwony i czarny kabelek do tej wtyczki wchodzą). Wnioskuje że idzie do rozrusznika. W każdym razie w jego okolice. Równolegle pod kolektorami ssącymi.
Ostatnio zmieniony 2020-01-10 23:14 przez Maxxum, łącznie zmieniany 1 raz.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Bogusieg
Posty: 86
Rejestracja: 2019-01-14 09:02
Samochód: Probe 2.2 GT I gen. 91r
Galeria: viewtopic.php?t=24903
Lokalizacja: Kłodawa /Wlkp

Re: Bałagan w elektryce pod maską

Post autor: Bogusieg »

No niestety z tego co widzę, to mam tą wtyczkę urwaną, więc czeka mnie troche zabawy, zwłaszcza że dostęp do czujników do których ona prowadzi jest przy zamontowanym silniku lekko mówiąc średni :P
Probe 2.2 GT I gen. 91r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”