Audio

Gość

Audio

Post autor: Gość »

No więc tak albo jestem jakiś lewy dzisiaj, albo naprawde nie moge znaleźć.

Kupiłem dziś radyjko. Potrzebuje wiedzić jedną małą rzecz a właściwie zdobyć informacje. Jak podpiąć kable zasilania pod kostke ISO kable od dźwięku mnie nie obchodzą bo nie wykorzystuję seryjnych głośników
I potrzebne mi tylko wiedzieć który kolor gdzie wpiąć na ISO tylko tyle.

Na forum nie znalazłem. Są tylko odnośniki do stron na którch nie ma tego co mnie interesuje. A już mam dosyć szukania.

A nie chce źle podpiąć rzeby nie spalić sobie radia troche mnie kosztowało więc szkoda by było.

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Chyba Topic jest do usunięcia już sobie poradziłem. gra bardzo ładnie tyle napisze
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

Tak nawiasem i dodatkowo, są prześciówki na ISO, ja kupiłem chyba za jakieś 29 PLN lub 49PLN nie pamietam w MediaMarkt. Są to przejściówki z Mondeo i pasują jak ulał. Pozdrawiam.
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Gość

Post autor: Gość »

DENAT pisze:Tak nawiasem i dodatkowo, są prześciówki na ISO, ja kupiłem chyba za jakieś 29 PLN lub 49PLN nie pamietam w MediaMarkt. Są to przejściówki z Mondeo i pasują jak ulał. Pozdrawiam.
he he ja sobie poradził bez przejściówki i jest to proste jak drut to tylko zależy od radia. Zależy jakie to radio i jakie ma wymagania zasilania.
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Audio

Post autor: LukaszV8 »

Podpinam się pod ten stary temat bo dzisiaj miałem sytuację, która mnie zastanowiła. Wymieniałem głośniki z tyłu.
Koleś w 1szym poście pyta jak podpiąć zasilanie pod iso, a że druga kostka iso od głośników go nie interesuje bo nie wykorzystuje fabrycznej instalacji czyli puścił nowe kable do głośników bezpośrednio z radia...

Mam u siebie normalne przejściówki iso na te fordowskie. Korzystam z fabrycznej instalacji pod głośniki, które wymieniłem na nowe. Chciałem jednak sprawdzić jak głośniki będą grały gdy puszczę nowe przewody osobno pomijając instalację fabryczną tzn. bezpośrednio z radia. Wypiąłem, więc brązową kostkę iso z tą przejściówką od fabrycznej instalacji na głośniki i zamiast niej podpiąłem całkiem nową kostkę pod, którą można było dosztukować przewody i głośniki z pominięciem instalacji fabrycznej.

Okazało się , że radio wogóle się nie włącza. Nie ma prądu itp. Jak podepnę iso od głośników z przejściówką na fabryczne głośniki radio normalnie się włącza. Jak podepnę zamiast tej fordowskiej nową kostkę na głośniki brak prądu, radio milczy...

WTF ???? :-k
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Audio

Post autor: Eli »

A masę dales?
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Audio

Post autor: adrian_seki »

Zastanawiam się tak głośno (może pomogę)...

Złącze ISO jak zwał tak zwal składa się z dwóch części - zasilanie i głośniki. Czy odpinając kostkę FORD ISO od radia kolega wypina obie kości czy tylko głośnikową? Występują i takie i takie.

Odpinająć kostkę FORD ISO od radia może odłączasz zasilanie radia - wpięcie do radia samych głośników nie spowoduje uruchomienie radia bo nie ma zasilania. Kolega by fotki pokazał i temat by był jasny :)

Jeżeli masz uniwersalne nowe kostki ISO - to zasilający masz czerwony i pomarańczowy - nie chcę kręcić ale jeden to stały akumulator a drugi jest stacyjka - czyli po podłączeniu akumulatora i stacyjki radio dopiero się uruchomi :) o masie naturalnie już nie wspominam że ma kolor czarny bo ojca jak się dzieci robi się nie poucza
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Audio

Post autor: LukaszV8 »

Na razie nie mam czasu wyciągać na nowo tego radia, więc narysowałem w paincie jak to wygląda...

Obrazek

Obrazek
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Audio

Post autor: Eli »

Pytalem o masę, bo jeśli Twoja masa na w tyczce prowadzi do nikad ( co w świecie Januszy melomanow jest głównym nurtem sztuki) radio ma masę po obudowie. Jak coś zrobiles "na próbę" to pewnie radio leżało na fotelu czy na lewarku i mogło nie mieć masy.
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Audio

Post autor: LukaszV8 »

No leżało na fotelu nie dotykając obudowy i w 1szej konfiguracji normalnie się włącza i gra, a w konfiguracji tej drugiej czyli wypięcie kostki fordowskiej z głośnikami radio się nie włącza. Ma masę normalnie po wtyczce.

Szukałem tego wzmacniacza pod fotelem, ale tam nic przypominającego wzmacniacz nie ma bo tak pomyślałem, że to może przez to nie włącza się gdy pominę fordowską instalację głośnikową...
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Audio

Post autor: Eli »

Nie masz już wzmacniacza, bo byś nie podłączył żadnego innego radia.
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Audio

Post autor: LukaszV8 »

No to cholera wie dlaczego to nie włącza się. Przecież normalnie radio jak ma zasilanie i masę to się powinno włączać tylko by nic nie grało bo żaden głośnik nie podpięty, a tutaj włącza się tylko pod warunkiem, że podpięta jest fordowska wtyczka z głośnikami :-k :-k
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Audio

Post autor: adrian_seki »

Dziwne. Po wsadzeniu kostki ISO zasilania - każde radio się uruchamia - chyba że faktycznie radio ma jakąś kontrole głośników i źle je wpiąłeś (nie możliwe)...
Wiem głupie pytanie ale kluczyk stacyjki przekręciłeś?
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Audio

Post autor: LukaszV8 »

Wiem głupia sprawa. Tak kluczyk przkręcony. W innym aucie radio normalnie włącza się na samej wtyczce z zasilaniem - sprawdzałem. U mnie włącza sie tylko pod warunkiem wpiętej kostki z fordowskimi głośnikami... No to mamy jednym słowem Probasowe Archiwum X :lol: :wink:
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”