Zabezpieczamy nasze probki...

Awatar użytkownika
M-Pro
Posty: 202
Rejestracja: 2004-12-24 19:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: M-Pro »

Dostaje sporo wiadomości na priv. Są o podobnej tematyce. Nie mam czasu korespondować. Piszcie na forum, skorzystamy wszyscy i błagam nie zaczynajcie listu - jako lamer .... Gdyby wszyscy znali się na wszystkim , nikt nie znał by się na niczym innym. W swoich wywodach polecam urządzenia firmy amt, z prostej przyczyny są tanie i niezawodne. Często jednak dostaję pytania o alarmy i gadżety activa (np. alarm comfort ++) . W strefie zrzutu zamieszczam cennik, pomimo , że są dostępne tylko dla autoryzowanych warsztatów.
Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

(jaki) Alarm z górnej półki, itp. ??

Post autor: Witek.w-wa »

Witam Was ,
chciałem się zorientować co do nowoczesnych alarmów samochodowych,
i innych samochodowych ciekawych zabezpieczeń.
Może ktoś Was się profesjonalnie orientuje w tym temacie ?. Jakieś ciekawe strony w necie itp ?
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Wiem ze temat stary ale moze komus sie przyda mam tu taki mały artykuł na temat blokady skrzyni biegów.

Zwykła blokada skrzyni biegów kosztuje ok. 350 zł, kupienie sprzętu z immobiliserem to wydatek większy o ok. 200 zł
Różnego rodzaju lasek blokujących kierownicę lub pedały jest na rynku wiele. Niestety, jak zapewniają specjaliści, sprzęt tego rodzaju może odstraszyć amatora, ale z pewnością nie powstrzyma doświadczonego złodzieja. Kierownice we współczesnych samochodach wykonane są z materiałów charakteryzujących się dużą elastycznością. Po przecięciu i zdjęciu laski kierownica łatwo powraca do poprzedniego kształtu. Między bajki natomiast można włożyć opowiadania o tym, jak łatwo "unieszkodliwić" blokadę poprzez zamrożenie jej np. gaśnicą. Aby metal pękł od uderzenia, trzeba by zmrozić całą jego strukturę. Gaśnicą możemy co najwyżej schłodzić jego powierzchnię.

Znacznie skuteczniejsze od lasek są blokady skrzyni biegów - nie wszystkie jednak. Blokady, które posiadają oddzielnie zamek i trzpień dają się dość łatwo unieszkodliwić. Wystarczy uszkodzić zamek za pomocą specjalnego łamaka, a metalowy bolec bez problemu wyjdzie ze skrzyni.

Najlepiej wybrać blokadę, w której zamek został umieszczony w trzpieniu. W tego rodzaju sprzęcie trzpień można ulokować w skrzyni tylko w jednej pozycji - tak, aby blokująca go zapadka znajdowała się na dole. Tym sposobem nawet po zerwaniu zamka w żaden sposób zapadki nie można podnieść, a co za tym idzie odblokować skrzyni. Rozpracowanie zabezpieczenia wymaga kilku godzin pracy i profesjonalnego sprzętu.

Najnowocześniejsze blokady są wyposażone w immobiliser. Przy trzpieniu zostaje umieszczony specjalny czujnik, który wykrywa jego obecność. Kiedy blokada jest używana, następuje automatyczne odcięcie zapłonu. Samochodu nie można odpalić. Gdy spróbujemy uruchomić auto z zablokowaną skrzynią, specjalny sygnał ostrzegawczy przypomni nam o konieczności usunięcia trzpienia z blokady. Dodatkowo urządzenie może zostać połączone z alarmem lub klaksonem.
Zwykła blokada skrzyni biegów kosztuje ok. 350 zł, sprzęt z immobiliserem to wydatek większy o ok. 200 zł.
Black Shadow GT 92r
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Post autor: cacek »

Gdyby ktos z okolic stolicy pomorza zachodniego 8) byl zainteresowany alarmem itp. to sluze pomoca :lol: jakas promocja sie znajdzie dla posiadaczy Probe ;)
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

witam, ja w swojm probasku mam założony alarm z powiadomieniem do 500m, samo go montowałem i niebyło z tym zadnych problemów (wszystko piekinie i dotego szyby domykane, szyberdach itp.)

ale to moim zdaniem jest zamało więc wpadłem na pomysł:
musze to opatentować :D :D :
potrzebny był mi telefon komurkowy jeden główny przekażnik i jeden mały na przeróbkę, więc tak podłączyłem to wszystko do samochodu (po małych modyfikacjach telefonu i przekażników) i działa to następująco:
telefon jest schowany i podłączony na stałe do zasilania (tz. nie jest wyłaczany) do niego sa podłączone przekażniki, wiec kiedy np. ktos mnie na swiatłach wyżuci z samochodu i odjedzie to nie ma czym sie przejmować wystarczy wziąć jakikolwiek aparat tele(czy budka czy od kogoś) i wykręcić nr tele. tego co jest schowany w samochodzie tam ten telefon odcina zapłon (całą deske rozdzielczą nic nie działa) i wtedy taki złodziej juz nie pojedzie :D
np. wstajesz rano -patrzysz fury nie ma, to nic (kręcisz numer) wiesz ze juz nigdzie nie pojadą i idziesz na policje i mowisz ze ukradli ci samochód i ze jest właczony i schowany telefon i zeby bo namiezyli- co oczywiście zrobią (tak tez namieżają jak ktos sobie zarty robi o bombie )(to w kilknaście minut go namieżą)
dezaktywacja polega na przełączeniu przycisku ukrytego w dyskretnym miejscu ( wyącasz lub wyłączasz tem system :D )

u mnie w samochodzie jest to zamontowane i 100% działa, juz około 2 miesięcy :)
najbardziej lubie jak ktos pozycza samochód (wtedy wykręcam nr telef) i po pół godziny przychodzi ze samochód sie popsół i nic nie działa :D :D :D to juz nastepny raz juz nie chce pożyczać :D
lubie tez denerwować w ten sposób moją dziewczyne:stoi sobie na światłach chce ruszać a tu ni chu..a :D w szoku, panika strach co sie stało pyta :?: to wtedy ja ręką wyłączam i jedziemy dalej ( ale dziwczyna juz sie wycwaniła gdzie sie to wyłącza) :(

wada moze byc to ze jezeli nr telefonu (zapisany gdzieś (najlepiej w pamięci) dostanie sie w niepowołane ręce to moze robic nam psikusa dzwoniąc pod ten nr i uniemozliwiać nam jazde , ale wtedy wystarczy zaopatrzeć sie w drugi nr czyli nową karte startową i po kłopocie
druga wada jest troche poważniejsza bo jezeli ukradną ci samochód w nocy i zdążą pojechac gdzieś daleko gdzie nie ma zasięgu to wtedy lipa, ale teraz zadko gdzie nie ma zasięgu :D

ps. -wystarczy dobrze schowac cały sprzęt i tyle nikt obcy nie dojdzie co to sie srtało i jak to naprawić (trzeba by było rozbierać pół samochodu) nara
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Kurde, samochód nie do ukradzenia!
Toż to jeżdżąca forteca na kołach i w dodatku pułapka dla szmaciarzy (czyt. złodziei)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Qbatron
Posty: 107
Rejestracja: 2006-03-24 14:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Qbatron »

Naprawde imponujace. Ciekawe ile za takie cos wzialby elektryk :)
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Przecież na allegro jest w ... takich alarmów. Powiadomienie smsem, że np. "ktoś właśnie wybił ci szybę". można smsem zwrotnym zgasić delikwentowi auto. Problem z tym jest taki że trzeba doładowywać konto w komórce.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

[img]http://www.flashzone.pl/forum2/images/smilies/glupek2.gif[/img] pisze:ale to moim zdaniem jest zamało więc wpadłem na pomysł:
musze to opatentować :D :D :
...
najbardziej lubie jak ktos pozycza samochód (wtedy wykręcam nr telef) i po pół godziny przychodzi ze samochód sie popsół i nic nie działa :D :D :D to juz nastepny raz juz nie chce pożyczać :D
lubie tez denerwować w ten sposób moją dziewczyne:stoi sobie na światłach chce ruszać a tu ni chu..a
Nic dziwnego - też bym Cię wykastrował na ich miejscu!
Ostatnio zmieniony 2006-04-14 15:49 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Ale patent z telefonem łatwo obejść. Sygnał się zagłusza i już nie zadzwonisz. :roll: :?
Obrazek
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Post autor: cacek »

A tak szczerze mowiac to to wszystko i tak jest ch... warte 8) Wiadomo na burkow dziala i wystarczy, ale... mozna np stanac sobie 20 metrow od danego autka poczekac az przyjdzie wlasciciel i... on wciska swojego pilocika a my swojego (wyglada jak od telewizora) hehe i przechwytujemy sygnal, ladnie zapisujemy np pod 1 :) i heja :) Komorke tez bardzo latwo "unieszkodliwic" ;) Wszystkie zabezpieczenia to poprostu czas!!! tak cenny, bo jak ktos sie juz wj... nam do auta, to jesli nie odpali z reguly do 3-5 minutek to daje sobie spokoj. Z reszta zanim pociagna dane auto to jest obserwowane, i robiona jest kalkulacja :) i jak to mowia jak auto jest "zakute" za bardzo to odpuszcza sie takowy pojazd ;) no chyba ze sie upra :? , tylko wtedy odjezdza sie autem przy wlascicielu (historyje i patenty sa rozne, stluczki, skrzyzowania albo normalnie w leb itp.). Panowie i Panie Wam sie nawet nie sni jacy sa od tego zawodnicy i z jakim sprzetem :) Pocieszajace jest tylko to ze nasze Probki to dla takich panów auto nie warte swieczki :) hehe nie znaja sie ;)
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
Awatar użytkownika
Qbatron
Posty: 107
Rejestracja: 2006-03-24 14:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Qbatron »

Wszystko jest do obejscia, ale trzeba wiedziec. A jak dostajesz sms'a ze Ci bryka odjezdza, to go gasisz i biegniesz na parking z baseball'em a Pozniej Cie Ciagaja po sadach za pobicie dresa ktory "byl z psem na spacerze" :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Ale biorą na lawetę i do Twojego wyjścia z psem nic o tym nie wiesz - a wtedy już po ptokach - samochód dawno w rozbiórce i dodatkowo w jakimś komisie można tanio komórkę kupić :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Post autor: cacek »

Qbatron wlasnie sek w tym ze go nie zgasisz komorka ;) ale tak to masz racje, bronisz siebie badz swojego i moga Cie za to posadzic... bo tu jest Polska i tu sie pije...
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

to jest tylko taka pierdułka warta 50-80zł max nic wiecej,
zrobiłem to troche dla jaj zeby na złość rodzinie i znajomym zrobić którzy pożyczaja samochodzik , wszystko jest do ukradzenia i nie ma zadnej 100% ochrony ale kura to nie jest merol czy bmw zeby nie wiem co. tu chyba sie nikt nie spodziewa "telefonu który odcina zapłon" chciałem poprostu sprawdzic swoje umiejętności :lol:

po drugie u mnie w miescie nie lubiom mnie za to ze jezdze takim samochodem (nie wiem o co im chodzi :D ) jestem jedyny w tym miescie który ma II, wiec juz rózne grożby słyszałem na temat samochodu a wiezcie mi ci nie sa zawodowcami
pozatym nikomu to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie moze pomuc a i przy tym swietnie sie mozna pobawić :D
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

goncia1 pisze:po drugie u mnie w miescie nie lubiom mnie za to ze jezdze takim samochodem (nie wiem o co im chodzi :D ) jestem jedyny w tym miescie który ma II
Chyba jednak nie za samochód Cię nie lubią 8)
I chyba robisz antyreklamę marce i dlatego jesteś jedyny :?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

cholera wie!?moze za to ze czasami cisne ostro , moze za osobe a moze to zazdrosc ale chyba nie ma o co :) ch..j z nimi najwyżej autko spalą :D :D oczywiście nie chciałbym tego :(
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Jest jedno 100% zabezpiecznie :twisted: kupić malucha i brać z niego silnik do domu , na zasadzie zdejmowanego panelu z radia :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

To też nic nie da 8) :lol:

Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

ciekawe jak by wyglądał probek na tej "lawecie" :D
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam a ja kupiłem takie cos i spię spokojnie :) :)
http://www.fordprobe.pl/upload/files/za ... szawie.wmv
Black Shadow GT 92r
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3827
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

O w mordę - patent super, ale się uśmiałem :D :D
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam moze ktoś słyszał o tłumikach z regulacją wydechu a jak by zrobić taki patent co by całkowicie zamekał wydech i linke poprowadzic do kabiny podobno jak wydech zatkany to autko tez nie odpali co o tym myslicie?
Black Shadow GT 92r
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”