Konsola koło lusterka wstecznego

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Kay »

Nie chodziło mi o ściągnięcie tej konsoli tylko o wyciągnięcie tego CPU

-- dodano 2009-04-16 13:55 --

Nie chodziło mi o ściągnięcie tej konsoli koło lusterka tylko o wyciągnięcie tego CPU

-- dodano 2009-06-04 18:27 --

Hej i znowu ja - dalszy ciąg sprawy Cpu - a mianowicie kiedy wyjołem Cpu to kontrolki osobno się zapalały - a sprawdzałem to na otwartych drzwiach i na otwartej tylnej klapie no i na braku płynu w spryskiwaczu , jedynie nie zapalały się po przekręceniu kluczyka wszystkie razem no i nie miałem podświetlenia kabiny. - no i teraz ciekawa sprawa dostałem Cpu od SHADOWA zaraz poleciałem je założyć no i bryndza - mianowicie w tej chwili mam podświetlenie kabiny - wyświetla mi brak płynu w spryskiwaczu - sygnalizuje mi dźwiękowo otwarte drzwi ale już dioda od otwartych drzwi się nie zapala no i ostatnia istotna sprawa po przekręceniu kluczyka nie zapalają się wszystkie diody razem w formie kontrolnej żeby po odpaleniu zgasnąć - TAK że jestem w tej chwili cały zakręcony o co w tym wszystkim chodzi . Pomocy dlaczego to działać nie chce tak jak powinno skoro wcześniej działało. no i wymieniłem CPU :oops: :cry:
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Bogdan9999 »

A czy te 2 CPU jest sprawne na 100 % ?
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
dudus
Klubowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2008-08-24 16:45
Samochód: Ford PROBE GT '90
Lokalizacja: Klucze
Kontakt:

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: dudus »

Witam
Mam pytanko w sprawie kontrolki service:
nie moge jej skasowac przyciskiem reset (jest to załącznik a nie mikrostyk)
po wcisnieciu go pozostaje wcisniety nie wraca a kontrola gasnie ale po ponownym nacisnieciu na niego guziczek wraca (wysuwa sie) i kontrolka swieci
czy tak ma byc ?
i w jakiej pozycji pozostawic pśtryczek
pozdrawiam
dudus

Dopisuje
problem z service zostaje
ale mam dla was dobra wiadomosc jezeli chodzi o swiecenie kontrolek na konsoli od swiatel postojowych (tail) i stopów w wersji USA
wiec po kolei:
odkrecamy pod kierownica maskownice - ta ostatnia zaraz kolo pedalow i wyciagamy "checker tail/stop lamp" to biale pudełeczko nad tym zielonym
Obrazek
rozbebeszamy srubokrecikiemi pudełko
Obrazek
i wylutowywujemy rezystory RV1(1k) i RV2(820om)
Obrazek
na ich miejsce wlutowywujemy (edytuje wartość RV1 z 1,6 do 2k bo w niewszystkich modelach pracuje stabilnie) RV1 - 2k RV2 - 2,5k
Obrazek
skladamy wszystko do kupy i mozemy smialo zastosowac zarówki 21w/5w zamiast usa 27w/8w a konsola juz nam nie bedzie zglaszac ze mamy uwalaoną zarowke, dopiero gdy naprawde sie cos podzieje z którąkolwiek to zacznie swiecic o awarii
kontrolka "tail" w konsoli jest tylko i wyłącznie od swiateł TYLNYCH!!

pozdrawiam
dudus
czekam na propozycje - co z tym reset service.
Ostatnio zmieniony 2010-01-04 08:12 przez dudus, łącznie zmieniany 5 razy.
Jeszcze jest Czarna Perła - Ford Probe GT '90 TRIP
Już jest Black Pearl - Ford Probe GT '90 TRIP 😁
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: micek »

-- oryginalny post 10 lip 2011, o 14:15 --

Jak jest z tym CPU o którym pisał Bogdan na poprzedniej stronie?
Ja u siebie sprawdzalem i mam - to chyba to - o oznaczeniu KA32.
Może Bogdan byś się rozpisał :) co gdzie trzeba podłączyć by zadziałało, co wymienić itd. :?:

-- dodano 10 sie 2011, o 18:22 --

Czy CPU ma jakiś związek z silnikiem :?:
Czy CPU ma coś do odpalenia silnika i jego pracy :?:

Chodzi o to czy przeszczepiając silnik z probe trzeba również to CPU przeszczepić, czy bez tego będzie chcodzić :?:

Nie znalazłem tematu, również podobnego :oops:

-- dodano 10 sie 2011, o 18:46 --

Jak rozpoznać zbiornik płynu do spryskiwacza z czujnikiem do Vmm?
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Eli »

Hmmm, idą od niego więcej niż dwa przewody :?: :wink:
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: micek »

-- oryginalny post 14 wrz 2011, o 20:34 --

Widzę, że sam muszę sobie odpowiedzieć :|
Dla potomnych, zbiornik z czujnikiem wygląda tak: Obrazek
Obrazek


-- dodano 26 wrz 2011, o 19:56 --

Na pierwszy rzut oka można rozpoznać po korku/wlewie - jego średnicy. Bez czujnika ma ok 4,5 cm średnicy a z czujnikiem ma ok 6 cm średnicy. Tak jest w moim przypadku, być może różnica w średnicy jest związana z rocznikiem. Moje zbiorniki porównawcze pochodzą z różnych roczników: 90 i 92.

-- dodano 14 wrz 2011, o 20:38 --

Kolejne pytanie: jak to jest połączone, czy czegoś mi brakuje :?:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-09-26 19:56 przez micek, łącznie zmieniany 3 razy.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Maxxum »

Brakuje ci takiej aluminiowej prowadnicy, łączącej te dwa elementy, oraz plastiku maskującego.
Przyjrzyj się poniższemu zdjęciu, zrobionemu przez Patryka. Na nim widać te elementy.
img7377c[1].jpg
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Eli »

Eli pisze:Hmmm, idą od niego więcej niż dwa przewody :?: :wink:
micek pisze:Widzę, że sam muszę sobie odpowiedzieć :|
To przecież Ci napisałem, że masz trzeci przewód i po tym łatwo poznać :roll:
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: micek »

Eli pisze:Hmmm, idą od niego więcej niż dwa przewody :?: :wink:
Przewód do czujnika i przewód do pompki + wężyk.
Tyle to ja już przed zadaniem pytania wiedziałem, więc to mi nie pomogło. :roll:

Mam już z dawcy sporo wyciągnięte (przez tego co mi to sprzedaje) ale ciągle coś nowego się dowiaduję bo tu na forum nie znalazłem żadnego konkretnego opisu a tym bardziej fotek. Oki, może źle szukam :oops:
Nie ma jak to mieć fotkę czego się szuka bo inaczej trudno to komuś wytłumaczyć/pytać o coś.
Następnym razem będę się wyrażał jaśniej i od razu prosił o fotkę :|
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Eli »

micek pisze:Jak rozpoznać zbiornik płynu do spryskiwacza z czujnikiem do Vmm?
Pytanie jasno sugeruje, że stoisz przed całą masą zbiorników na płyn do spryskiwaczy i chcesz jak najprościej znaleźć ten z czujnikiem. :roll: Faktycznie, będzie prościej, jak będziesz pisał, że chcesz zdjęcie...

Nie wiem też jak Ty liczysz te przewody, ale ja wyraźnie widzę 3 tj. +,- od silnika i przewód sygnałowy od czujnika. Analogicznie, gdy nie ma czujnika nie ma trzeciego przewodu. Czemu się trzymam przewodów ? Bo zanim wyciągniesz zbiorniczek z dawcy możesz wypiąć wtyczkę i policzyć piny...
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: micek »

Eli pisze:Pytanie jasno sugeruje, że stoisz przed całą masą zbiorników na płyn do spryskiwaczy i chcesz jak najprościej znaleźć ten z czujnikiem. :roll: Faktycznie, będzie prościej, jak będziesz pisał, że chcesz zdjęcie...
Tak, "stałem" przed całą masą zbiorników na płyn do spryskiwaczy .... chociażby na Allegro, widząc fotki niestety nie zawsze najlepszej jakości.
Eli pisze:Nie wiem też jak Ty liczysz te przewody, ale ja wyraźnie widzę 3 tj. +,- od silnika i przewód sygnałowy od czujnika. Analogicznie, gdy nie ma czujnika nie ma trzeciego przewodu.
Ano liczę w ten sposób: 2 kabelki idą do czujnika i 2 do pompki. W kostce są 4 piny. Widać to również na zdjęciu, które tu wrzuciłem.
Eli pisze:Czemu się trzymam przewodów ? Bo zanim wyciągniesz zbiorniczek z dawcy możesz wypiąć wtyczkę i policzyć piny...


Ja nie mogę sobie pozwolić na jeżdżenie przez całą/pół Polski by wypinać i liczyć piny. Części kupuje w sieci i często się zdarza, że sprzedający nie ma pojęcia o co go pytam i prosi o fotki.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
joktryb
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-02 15:18
Samochód: 1991 2.2GT

Tabliczka do VMM

Post autor: joktryb »

Cześć! Mam wielką prośbę. Otóż właśnie przyszły do mnie z USA wszystkie graty potrzebne do zamontowania VMM.
Wszystko oprócz tabliczki z 9cioma prostokątami. Samo pudło z oświetleniem kabiny i całą elektroniką jest, nie ma tylko elementu który jest podświetlany. Dzwoniłem już do gości z krakowskiego Tachotuning. Powiedzieli że bez problemu można to dorobić i to w dowolnej kombinacji kolorów. Od razu zrobiłbym sobie tarcze zegarów dla siebie.

I tu moja prośba do osób, które takie ustrojstwo posiadają: czy mógł by ktoś mi tą tabliczkę podesłać albo w ostateczności jakiś dokładny rysunek w AutoCad? Albo jeszcze lepiej wysłać ją do gości z Tachotuningu? Można by wtedy od razu sobie dorobić w wymarzonym kolorze i VMM i zegary a i koszt byłby niższy. Za komplet tarcz zegarów liczą sobie 50zł do tego tabliczka VMM przypuszczam nie więcej niż 30zł razem z projektem czyli do 80PLN a może i z przesyłką tyle wyjdzie.

Wiem, że były dwie wersje tych tabliczek: jedna 89r i do góry było LOW OIL, i 90-92 gdzie zamiast LOW OIL było DECK AJAR czyli maska niedomknięta. Najlepiej byłoby wysłać obie żeby były oba projekty. Oglądałem ostatnio proba we Wrocku. Gość miał VMM ale nie podłączony (starszy 89) szedł na żyletki i nie chciał sprzedać samego vmm. no co za...

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Tabliczka do VMM

Post autor: Bogdan9999 »

Siemka chyba będę mógł ci w tym pomóc ;) Ja chcę nowszą wersję ale ma i starszą i nowszą ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
joktryb
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-02 15:18
Samochód: 1991 2.2GT

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: joktryb »

-- oryginalny post 2012-07-17 15:36 --

:) Fantastycznie!

-- dodano 2012-10-07 21:13 --

Bogdan9999, jak Ci idzie z tymi tabliczkami do VMM? Dasz rade mi je podesłać w najbliższym czasie? Byłbym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: Bogdan9999 »

Sorka że sienie odzywałem ale odczytałem w pracy a nie miałem możliwości odpisać i z głowy później wyleciało :( Na dzień dzisiejszy mam przebudowę warsztatu i zarazem magazynu części i nie dokopie się jak sie z tym uporam to wygrzebię te wyświetlacze.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
joktryb
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-02 15:18
Samochód: 1991 2.2GT

Re: Konsola koło lusterka wstecznego

Post autor: joktryb »

Ok, rozumiem :)Luzik, aż tak mi się nie pali. Nie odpisywałeś i po prostu pomyślałem, że olałeś sprawę. Jak będziesz miał jakieś info - daj znać! Albo tu albo PM. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”