Czy ktos wie ??? wycieraczki itd.

Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Czy ktos wie ??? wycieraczki itd.

Post autor: DUKE »

Witam ...mam pytanie czy ktos rozbieral przycisk do spryskiwania szyby...chyba wiecie o co chodzi :wink:
Dokladniej...tam gdzie sie wlacza sie wycieraczki..obok jest wciskanie takiego okraglego kóleczka...dzieki ktoremu pryska nam woda na szybe 8) chyba rozumiecie :roll:
Chodzi o to czy ktos to rozbieral...bo cos mi tam styki nie dzialaja...a teraz taka pogoda i przekopane jak raz mi pryska a raz nie...trzeba mocno przyciskac...ale ostatnio coraz rzadziej dziala...
Ktos wie jak to rozebrac i przeczyscic??
Ja zdjalem te koleczka zewnetrzne ale wszystko jest w srodku :(
pozdrawiam i mam nadzieje ze rozbieraliscie to :wink: :lol:
Pozdroffka :wink:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Ja to rozbierałem tylko troche dawno i nie bardzo pamiętam jak to było wiem że trzeba mieć troche cierpliwości ale wierz mi że jak to rozbierzesz i przeczyścisz styki to napewno będzie dziłało ja tak zrobiłem ze wszystkimi przełącznikami i wszystko działa :D
A rozebrać trzeba najpierw kierownice i wtedy odkręcasz plastiki z przełącznikami wysuwasz to i ściągasz wtyczki , wtyczek nie idzie pomylić bo mają różne kolory i masz dostęp do wszystkich przełączników
Powodzenia w naprawie
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Gość

Post autor: Gość »

Jakbys wolal szybsza i prostsza metoda to mam 2 takie przelaczniki kompletne, sprawne i leza czekajac na swojego amatora :wink:
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Piotrek - dzieki za pomoc....moze cos wykoluje :wink:
Simones - kurcze nie wiem czy nie bedzie potrzebne bo ja jak cos rozbieram to mi zawsze czesci zostaja :lol: no i nie wiem czy tak latwo to rozebrac itd.. czy cos nie polanie :oops:
hehe.....
pozdrowionka...
szkoda ze nie mozna z zewnatrz wyjac tego przelaczniczka :roll:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Czy ktos wie ??? wycieraczki itd.

Post autor: adrian_seki »

W związku iż mamy wolne - jest ciepło to zabrałem się za te moje wycieraczki...

Problem który próbuję rozwiązać to zacinające się wycieraczki na pozycji INT czyli czasówka - wycieraczki chodzą kilka razy a następnie zatrzymują się gdzieś w połowie i takie impulsy dostaje przekaźnik pod nogami tak syka i nie cyka aż wycieraczki znowu załapią - czasem załapią za 3 razem a czasem nawet i z 10 razy przekaźnik robił włącz i wyłącz i tak sobie wycieraczka po 1cm się przesuwała

Dogrzebałem się do przekaźnika i tak wygląda jego lokalizacja pod nogami kierowcy - są one tam ukryte wysoko nad bezpiecznikami dlatego nigdy ich nie widziałem tam:
Obrazek

Ja go rozebrałem ponieważ pulsował przekaźnik jakby wyraźnie coś nie łączyło w nim a tu zaskoczenie bo tam jakaś elektronika:
Obrazek

Więc pierwsze co mogę zrobić to wyjąłem przekaźnik z takiej gumy i czyścimy styki przekaźnika, które po 20 latach jednak trochę są brudne. Ja używałem papieru wodnego 1000 wsadzony między styki i ruszany kilka razy:
Obrazek

Ponieważ czyszczenie styków nie było moją przyczyną problemu to po wtórnych oględzinach w domu zauważyłem jeszcze urwany lut przy jednym z elementów:
Obrazek

Zlutowałem wszystkie luty jeszcze raz dla pewności i zaniosłem przekaźnik do auta. Tam raz słyszałem że było coś takiego jak wcześniej ale przez ok 20s wycieraczki pracowały normalnie po tym jednym incydencie.



Z rozpędu też wyczyściłem sobie wyłączniki świateł i wycieraczek ponieważ nie zamykały mi się lampy. Okazało się że właśnie przekaźnik nie łączył i musiałem go wyczyścić jak wcześniej wam opisałem. Lampy chodzą już jak należy. Poniżej pokazuję jak wygląda rozlutowana płyta dla tych co by chcieli spróbować. Wyłącznik się rozbiera stopniowa wartwami nic nie wyskakuje ani się nie rozpada. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć no ale cóż - trudno. Pierwsza widoczna warstwa którą widać na zdjęciu ta czarna co się żarówkę wkręta to jest właśnie spryskiwacz - w końcu odżył.
Obrazek

Warto dobrać się do ostatniej warstwy styków tam są główne styki i u mnie było brudne. Wytarta miedz łączyła się ze smarem i powodowała że nawet delikatny ruch ręką losowy np regulacja nawiewu potrafił włączyć wycieraczki. Jeszcze będę chciał rozebrać silnik wycieraczek ponieważ myślę że tam też jest syf miedziano smarowy i dlatego to przerywa mi. Więcej pomysłów nie mam.
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Czy ktos wie ??? wycieraczki itd.

Post autor: Eli »

Ja się ograniczyłem do wymiany przekaźnika i przełącznika, bo miałem na co. Dzięki za podanie szczegółów :wink: W wolnej chwili sobie może ponaprawiam swoje, będę miał na podmiankę. Problem jest jeszcze w cięgnach wycieraczek w podszybiu. Jak je rozruszasz i wysmarujesz to wycieraczki chodzą lekko i cicho. Z awarią silniczka się jeszcze nie spotkałem :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”