zmiana świateł

Awatar użytkownika
raven
Posty: 643
Rejestracja: 2004-11-12 10:22
Galeria: viewtopic.php?t=5775
Lokalizacja: Okonek

zmiana świateł

Post autor: raven »

szanowni koledzy mam PROBlEm
otóż pieknego ziomowego ranka wsiadam sobie do probaska odpalam wlaczam swiatełka a tam... lipa :(
nawet sie nie otworzyly.
ale to juz zrobilem bo to byla wina przekaznika, wymienilem go i bylo ok:) ale naszlo mnie cos zeby zmienic tez drugi obok niego. zmienilem na nowy i mam tylko długie swiatla.
moje pytanie brzmi:
co steruje zmianą swiatel?? (zespol przekaznikowy?) poprzedni wlasciciel byl asem niesamowitym i zrobil sobie taki wylacznik wlacz wylacz i tak sie swatelka zmienialy. ale ja chce tak ja powinno byc.
czy ktos ma schemat ? nie moge jezdzic :(
prosze o pomoc.
| 2.2 GT 92 | czerwony | AC- dyskretny chłód | VDO|
RAVEN
Gość

Post autor: Gość »

Mozna troche dokladniej ??? ktore przekazniki, gdzie one sie znajdowaly?
Awatar użytkownika
Skorpion
Posty: 58
Rejestracja: 2004-07-05 08:44

Post autor: Skorpion »

Zmianą świateł steruje jeden z przekażników obok prawej lampy.Nie pamiętam oznaczenia ale ma chyba 6 pinów.
PROBAS 89r, 2,2GT
Rzeczy niemożliwe wykonuję od ręki-na cuda trzeba chwilę poczekać.
Awatar użytkownika
raven
Posty: 643
Rejestracja: 2004-11-12 10:22
Galeria: viewtopic.php?t=5775
Lokalizacja: Okonek

Post autor: raven »

super że ktoś czyta te posty jeszcze :)
więc stojąc z przodu samochodu ja te przekazniki mam kolo lewej lampy (stojac przodem do auta) i ztego co udało mi sie wywnioskować jeden jest od otwierania lamp a drugi pewnie tak jak mówicie od zmiany swiatel.
problem chyba jest w tym że nie mialem kostek do przekazników tylko wtyczki żenskie podpiete do przekazników i chyba namieszalem z kabelkami wymieniajac przekazniki.
mysle że problem by się rozwiązał gdyby ktoś podał mi jaki kolor kabelka do jakiego pinu w przekaźniku idzie. kupiłem kostki wiec by to zrobił tak jak nalezy.
acha. poniewaz poprzedni wlasciciel zamiast naprawic normalny przelacznik zmiany swiatel wstawil sobie taki smieszny on off to chciałbym to miec te przekazniki z glowy i zrobic to tak jak byc powinno byc.
bardzo prosze o pomoc panowie.
| 2.2 GT 92 | czerwony | AC- dyskretny chłód | VDO|
RAVEN
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”