Problemy ze światłami.

Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

Witam, również mam problem ze światłami długimi. Otóż wymieniłem główny przełącznik od świateł mijania, bo był uszkodzony i teraz nie chcą mi się zapalić drogowe. Jak pociągnę przełącznik to zapalą się na chwilę i od razu gasną. Jak są zamknięte oczy to nie podnoszą się tylko migają pod maską. A czy to normalne żeby bez przekręcenia kluczyka można było włączyć światła mijania, bo u mnie można. I halogeny też się nie włączają tylko postojówki. Pozdrawiam.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Nie pamiętam czy się da, ale może odwrotnie podłączyłeś wtyczkę przy włączniku. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Jaappko znajomy miał tak samo wymienił przekażnik przełącznik i tak samo lampy mrugały ale zamknięte długich nie było
okazało się że bezpiecznik mu niełączył ( ten pod maską silnika)
albo ten nowy przełącznik masz jeszcze bardziej pokopany niż ten co miałeś wcześniej
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

A który to jest bezpiecznik, bo na plastiku osłaniającym nie ma żadnych oznaczeń.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

2 od strony kierowcy (RETRA) jest od silniczków reflektorów, 3 (HEAD) od świateł (odpowiednio 6 i 7 od przodu auta).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

Niestety bezpieczniki łączą. Gdyby nie łączyły to albo by się oczy nie podnosiły albo długie by nie mrugały. Macie jeszcze jakieś pomysły? A może mógłby ktoś przesłać schemat instalacji świateł z serwisówki? Najlepiej całą serwisówkę ale wiem że na razie od nikogo nie dostanę. A na zlot pojadę dopiero w przyszłym roku bo mam tyle napraw w samochodzie że w tym roku nie dam rady. Chyba że znalazł by się ktoś o dobrym sercu i serwisóweczkę podesłał :D Pozdrawiam.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

Wiecie co możecie zrobić z tym schematem na samym początku tematu ?? :lol: :evil: Cały temat nie ma wiele wspólnego z moim , który został zamknięty. Gratulacje.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Raafaaell pisze:Wiecie co możecie zrobić z tym schematem na samym początku tematu ?? :lol: :evil:
No to samo co Ty możesz zrobić ze swoim samochodem :twisted: :twisted: :twisted:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Raafaaell pisze:Wiecie co możecie zrobić z tym schematem na samym początku tematu ?? :lol: :evil: Cały temat nie ma wiele wspólnego z moim , który został zamknięty. Gratulacje.
Więc jak zasugerował Jędrek: jak już zdecydujesz, którą generację posiadasz to rzeczywiście daj znać :lol:

GT z 93 roku wygląda trochę inaczej i ma inną pojemność... 8) Może masz składaka? :lol:

Obrazek

Rysunek wklejony na początku przez Miśka jest prawidłowy (w rocznikach 89-92).
Obrazek

Tu z kawałkiem lampy (kiedyś komuś wysyłałem):
Obrazek Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

Słuchaj Robercie , już wiem gdzie tkwi błąd. Rysunek nie jest dokładny , ponieważ przekaźniki są na dole , od spodu auta , co o wiele lepiej widać na tych następnych. Jeśli wiesz , czy ktoś wspomniał o tym małym szczególe na forum , to daj linka. Więc obstaję przy poprzedniej wypowiedzi co do rysunku. Lepiej pokazywać zainteresowanym te dwa poniższe ! Kolega Jędrek niepotrzebnie robi osobiste wycieczki - ja do nikogo nie mam pretensji , stwierdziłem tylko że rysunek jest zły. Zresztą , zdaje się , sądząc po kolorze jego samochodu , że ma w tym temacie doświadczenie :lol: :lol: :lol: Moja maszyna to na pewno rocznik '93 - wszystkie papierki to potwierdzają. I żaden składak , pewnie jakaś końcówka etc. Pozdrawiam.
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

Odbiegając od tematu- może i Twoje auto zostało zarejestrowane 93 roku.Ale wyprodukowane zostało w 92-i tego nie da się podważyć.
Od 93 roku Ford rozpoczął produkcję nowej lini Probe- czy ładniejszej- wątpie, na pewno innej niż Ty posiadasz.

Pozdr
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Może :arrow: VIN rozwieje wątpliwości?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

:oops: idę się wieszać ... '92 :( :( :( Dzięki Robert.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Wyluzuj i tak masz ładny egzemplaż.
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

Dasz rade:):):)
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
Raafaaell
Posty: 420
Rejestracja: 2006-01-14 16:39
Galeria: viewtopic.php?t=7400
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raafaaell »

<wisi> :wink: Co do przekaźnika świateł ... Powód jego wadliwego działania był mianowicie taki , że wygięła się w nim blaszka z młoteczkiem i młoteczek uderzał nie tam gdzie trzeba , poza tym na blaszce zrobił się osad - i prąd nie płynął. Wyczyściłem , wyprostowałem fachowo :lol: blaszkę i jest ok. Powodem wygięcia mogła być temperatura , duże jej skoki. Pozostaje pytanie: ile to wytrzyma ?? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

No to proponuję szukać drugiego,dopóki ten jeszcze działa.
Nie mówię,że ten zaraz padnie,ale Przezorny Zawsze Ubezpieczony. :D


Co do VIN-u,to jest jeszcze jedno miejsce gdzie warto zajrzeć.Naklejka na słupku drzwi kierowcy,no chyba,że ktoś ją u Ciebie wcześniej zerwał,aby ukryć rocznik.
Powiem Wam jak to dokładnie jest u mnie.
1. W dowodzie rok produkcji - '93
2. W VIN-e literka N a więc - '92
3. Na słupku "sdziełano" - 10.1991

Nieźle co? :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”