dyskoteka w środku(kłopoty z elektryką)

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

dyskoteka w środku(kłopoty z elektryką)

Post autor: Kay »

Hej od czwartku mam dyskotekę w środku autka po lekkim rozgrzaniu w czasie jazdy zapalają mi się kontrolki (oleju i anti lock) wraz z nimi wszystkie wskaźniki komputera i całe oświetlenie wewnętrzne samochodu może ktoś wie jaka może być przyczyna takiego zachowania,im więcej się rozgrzewa auto tym szybciej następuje ta dyskoteka czyli zapala się i gaśnie. Za wszelką pomoc dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2005-04-10 18:51 przez Kay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Sam »

cóż nie mam pojecia - ale zazartuej choc pewnie ci nie do smiechu to pewnie windows albo wirus jakis ;]
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Gość

Post autor: Gość »

A więc tak anti lock jest od absu. I to jest zbieg okoliczności że jak się nagrzeje silnik. Pewnie czujka w pewnym momencie źle zbierze informacje i blokuje cały abs.

Jeśli chodzi o Check Engin to sprawdź kody błędów, ale z tego co piszeż na 90% jest to ERG (recyrkulacja spalin) - nic ważnego. Zauważjedną zależność jak obroty spadają albo są na luzie to się zapala, a jak obroty idą do góry czyli naciskasz gaz to gaśnie. :D

Instrukcje zczytywania kodów masz tutaj
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

dzięki za próbę pomocy ale u mnie dzieje się właśnie tak jak opisałem a więc kiedy jest nagrzany to częściej załączają się kontrolki z oświetleniem wewnętrznym i z całym wyświetlaczem komputera i gdy dodaję gazu. Mimo to dzięki za próbę pomocy
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

U mnie pomogła naprawa alternatora:
http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... alternator
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
biker
Posty: 46
Rejestracja: 2005-03-13 01:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: biker »

Witam

sprawdź ładowanie to pewnie to.
Tak jak napisł Robert może być i alternator.

Pozdro
2,2 GT 89r.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

dzięki za odpowiedzi ale w taj chwili jestem po wymianie alternatora i wszystko wraca do normy
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Instalacja

Post autor: sebastianznak »

Witam Drodzy klubowicze mam mały problemik z elektryką w Probku.Ostatnio przypatrzyłem się podświetleniu deski w Probku,przy załączonym silniku światło w desce,po otwarciu dzwi i wogóle całe oświetlenie przygasa i rozjaśnia się z częstotliwością około 2 razy na sek.na wolnychobrotach,po dodaniu gazu czestotliwośc przygasania zwiększa się.Niby nic takiego ale radyjko i reszta audio wraz z rosnącymi obrotami wydaje dzwięki jakby miało jakieś zakłócenia.Oczywiście audio mam zabezpieczone filtrem przeciw zakłóceniowym.Ja niewiem co może być za przyczyną, regulator napięcia mam nowy ładuje dobrze przy pełnym obciążeniu instalacji więc regulator chyba jako przyczynę mogę pominąć.Dwóch mechaników stwierdziło jednoznacznie, że przyczyna może tkwić w złej i słabej masie 12V instalacji samochodu.Co o tym myślicie może ktoś ma podobny problem lub miał.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że coś może nie łączyć albo się coś poluzowało a napisz czy na zgaszonym silniku też to występuje ?? A jak potrzęsiesz samochodem (np. jak jedziesz po żwirówce albo po dołach) też to się dzieje i napisz czy masz zmasowany silnik z obudową ?? Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Post autor: sebastianznak »

Przy zgaszonym silniku nic się nie dzieje tylko przy załączonym niema też znaczenia czy jadę po równym czy po innej drodze,a sprcjalnie napisałem że mi przygasa i rozjaśnia się światełko ale nie całkowicie coś jak by spadek napięcia tylko ze z dużą częstotliwością.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”