oświetlenie wnętrza

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

oświetlenie wnętrza

Post autor: Kay »

Witam co niektórzy pewnie sobie przypominają że ostatnio miałem kłopot z dyskoteką w aucie ale to już przeszłość naprawiłem alternator i się skończyła teraz mam inny problem a mianowicie po tym wszystkim po zamknięciu drzwi oświetlenie wewnętrzne ładnie mi przygasa tak jak to ma być ale po przekręceniu kluczyka znowu się zapala i aż do odpalenia samochodu się świeci potem gaśnie nie wiem czy to jest normalne czy nie dodam że mam probiaka w wersji amerykańskiej w pełnym wyposażeniu oprócz skóry jeżeli ktoś wie może mi to wyklaruje .dzięki
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: oświetlenie wnętrza

Post autor: Pelot »

Kay pisze: dodam że mam probiaka w wersji amerykańskiej w pełnym wyposażeniu
Heh tylko teraz jak ktoś ma Ci pomóc to będzie się magikował czy I a może II,nie łatwiej byłoby umieścić takie dane w stopce :roll: na pewno ułatwi to wszystkim nam życie
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Sądząc po dziale w jakim to zostało umieszczone jest to I gen, do tego poprzedni temat też był w tym dziale. Wystarczy czytać forum.

A co problemu to czy wszystko jest ok z masą.??
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

byłem tak zaabsorbowany pisaniem że uleciało mi z głowy a samochód mam I generacji 2.2 gt turbo 91 r.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

jeśli masz taką sytuację że po podjechaniu pod dom wyłączeniu silnika i trzepnięciu drzwiami światełko ci gaśnie powoli i już się nie zapala więcej to jest normalna sytuacja.


Jeśli jest tak że te światełko zgaśnie ale po minucie sie zapala spowrotem i świeci już non stop to leży ci CPU nad bezpiecznikami.
takie życie.

Jeżeli wsiadasz włączasz stacyjkę i zapala się to światełko aż do momentu kiedy uruchomisz silnik to też masz conieco do bani....


i pewnie ci siadł właśnie CPU.

Jeśli nie podświetlają ci się gniazda od pasów bezpieczeństwa przy ręcznym oraz klawisze lock/unlock w drzwiach to masz walnięte CPU :D

Jeśli masz tempomat i chciałbyś go odsprzedać koledze to mogę się zamienić na niewalnięte CPU ... :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

może jeszcze wytłumacz mi co to jest to CPU dzięki
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Cynki pisze:Jeśli nie podświetlają ci się gniazda od pasów bezpieczeństwa przy ręcznym oraz klawisze lock/unlock w drzwiach to masz walnięte CPU :D
Bo lepiej wymienić najpierw CPU (np. za tempomat) niż same żaróweczki :wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
fonteq
Posty: 13
Rejestracja: 2005-09-30 20:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Świebodzin

tylko krotkie pytanko o lampki wewnatrz probka

Post autor: fonteq »

w bardzo krotkim czasie rozladowuje sie mia kumulator w Probe. zauwazylem ze po zamknieciu auta (drzwi - przyciskiem lock) i zatrzasnieciu drzwi, swieca mi sie lampki na drzwaich (lock i unlock) oraz czerwone swiatelko w uchwytach pasow tuz przy recznym hamulcu.tez tak macie???czy moze gasna wam te swiatla???jak tak to w jakim momemcie????prosze pomozcie......po zamknieciu auta sciemniaja sie lampy wewnatrz auta, tylko te sie swieca.
Probe to już przeszłość, teraz jest Suzi!!!!!
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Marcos »

Lampki ( na nogi kierowcy i pasażera oraz z tyłu na środku za podłokietnikiem się ściemnniają, natomiast w pasach oraz podświetlenie przycisków ( unlock, lock) świeci przez jakieś 20 sekund i gaśnie.
Przynajmniej tak jest w moim przypadku.
GG:9377317 white GT1 90'
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

u mnie dokladnie to samo (tez mniejwiecej 20 sekund)tak ma byc a przyczyny szukaj gdzie indziej!sprawdz silniczki od lamp czy sie nie grzeja mnie ostatnio zablokowala sie lewa lampa i silniczek pociagnal mi caly prad(w sumie to silniczek sie zblokowal)ale juz jest ok
Gość

Post autor: Gość »

Powinno byc tak jak pisze Marcos, ale dla pewnosci poczekaj nawet z 5 min i sprawdz czy nie zgasna. Za sterowanie oswietleniem, brzeczyk itp. odpowiedzialny jest komputerek w takim czarno-bialym pudelku plastikowym. Jak poszukasz w tym dziale to znajdziesz wiecej na ten temat.
fonteq
Posty: 13
Rejestracja: 2005-09-30 20:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: fonteq »

niestety. bylem sprawdzic w garazu te 20sek. zamknalem auto i czekalem 20 sek, 1min, 2 min.swiatelka nadal sie pala.czyli to jest na pewno przyczyna. nie wiecie moze co odpowiada za gaszenie tych swiatelek???
mam jeszcze jeden problem, a mianowicie: nie swieci mi tylnia lampa przeciwmglowa, ani ona ani lapmka na przycisku. moze to bedze wspolana przyczyna.jak myslicie.prad nie dochodzi do przycisku. też chyba wizyta u elektryka mnie czeka. a jak narazie to noc z odlaczonym akumulatorem.
Probe to już przeszłość, teraz jest Suzi!!!!!
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

jest faktycznie "komputer" sterujący oświetleniem wnętrza - zdarza się niestety że padnie...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Gacek Wrocław pisze:jest faktycznie "komputer" sterujący oświetleniem wnętrza - zdarza się niestety że padnie...
Zwany CPU :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

Cynki pisze:
Jeśli nie podświetlają ci się gniazda od pasów bezpieczeństwa przy ręcznym oraz klawisze lock/unlock w drzwiach to masz walnięte CPU
a mnie wlasnie zrobilo sie zwarcie przy kostce od diody w zapince pasa pasazera (tzn wyskoczyla wsuwka i dotknela masy) i w tym momencie rodzi sie pytanie czy ja tez mam walniete CPU? :lol: a moze jakis bezpiecznik?
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Nie wiem z czego tak się cieszysz ale masz zwolone CPU.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Gość

Post autor: Gość »

Ciekawe dlaczego zawsze jak czytam tego typu historie, to nasuwa mi sie taka mysl: a wystarczylo odpiac jedna kleme :idea:
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Bez paniki! CPU to nic wielkiego. Wszyscy od razu: "Masz zwalone CPU".
Po części jest to racja, ale zwalone jest nie całe CPU tylko jeden, góra dwa tranzystory, które łatwo kupić i łatwo wymienić.
Więc nie ma co straszyć kolegów... :wink:
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

hmm...wystarczylo odpiac kleme...zapomnialem dodac ze nic tam nie ruszalem tylko jak przestalo swiecic to zaczelem szukac przyczyny.trza bedzie naprawic :(
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Gość

Post autor: Gość »

No to na przyszlosc jak bedziesz jeszcze szukal jakiejs innej przyczyny to mimo wszystko odepnij, bo szkoda byloby cala wiazke wymieniac (wiesz ile to roboty? wiecej, duuzo wiecej niz zdjecie klemy ;) ) Jak naprawic juz powiedzial nasz klubowy widze omnibus Skorik, a jak chcialbys kupic to zadzwon do Zbyszka z Lubania (jesli nie masz tel. do daj znac na pw). Skorik co Ty, pisales prace dr pod tytulem sam naprawiam czy co? :lol: Prawie w kazdym temacie znasz rozwiazanie 8) Nie przeprowadzasz sie do Szczecina? Jakby co to pomoge Ci cos znalezc... heh-pomoge; co ja gadam, co ja gadam :lol:
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nie wiem czy o ten wam chodzi? Jesli tak to baaardzo przyzwoite koszta.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Gość

Post autor: Gość »

Nie o ten, o taki czarno-bialy plastikowy.
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Simones pisze:Nie o ten, o taki czarno-bialy plastikowy.
Dokładnie. Link Wingerman'a to ECU - główny komputer. A koledze potrzebny jest sprawny CPU - sterownik oświetlenia.

Ech, do Szczecina...?
Co prawda zmieniam miejsce zamieszkania, ale w obrębie swojego miasta. Teraz Probek nie będzie stał na podwórzu koło domu tylko pod blokiem wsród innych szarych, zwykłych samochodów...
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam
Czy pod linie która zasila żarówki podswietlania nog kierowcy i pasazera moge podlaczyc dodatkowe zarowki, neony. Chcialem zrobic mocniejsze podswietlenie w kabinie ale tak aby bylo sterowane CPU od wygaszania.
Pytam bo podobno można go łatwo uszkodzic jak sie go zabardzo obciąży.
Dziki za odpowiedz.
Black Shadow GT 92r
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

kosmita pisze:Witam
Czy pod linie która zasila żarówki podswietlania nog kierowcy i pasazera moge podlaczyc dodatkowe zarowki, neony. Chcialem zrobic mocniejsze podswietlenie w kabinie ale tak aby bylo sterowane CPU od wygaszania.
Pytam bo podobno można go łatwo uszkodzic jak sie go zabardzo obciąży.
Nie radzę bo uszkodzisz CPU.
kosmita pisze: Dziki za odpowiedz.
He, he poproszę 2 szt (najlepiej w płomieniach) na 30.11 - adres na PW :lol: :lol: :lol:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”