Obrotomierz nie działa

ferdek
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-09 23:13

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: ferdek »

ok ,dzięki wielkie za radę
Ford Probe 2.2 GT turbo 92 r.
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 79
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Onkel Schneider »

Witam,

Temat stary ale właśnie mi się to przytrafiło. Od pewnego czasu pod odpaleniu na zimnym, obrotomierz czasem chwile działa, czasem nawet całkiem dobrze a potem zazwyczaj spada do zera i juz sie nie podnosi. Nie uważam jednak, ze to wina samego obrotomierza bo podpiąłem drugi i efekty są dokładnie takie same. Przerabiał ktoś może taki temat ? Jakieś sugestie ? Wszystko inne w aucie działa !
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 79
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Onkel Schneider »

Nikt nic nie wie ? No to dodam troche faktów:

1) Sprawdzone 2 obrotomierze - obydwa zachowują się tak samo
2) Sprawdzone 2 aparaty zapłonowe - na obydwu taki sam efekt
3) Wyczyszczone styki wszystkich bezpiecznikow (pod maska i przy lewej nodze kierowcy) i przekazników (tak się chyba nazywają te 4 kwadratowe pudełeczka wiszące w czarnej skrzynce zamontowanej na scianie grodziowej, po prawej stronie nad/za silnikiem)
4) Obrotomierz wydaję się zachowywać poprawnie dopóki auto jest na "ssaniu", czyli po odpaleniu na zimno pracuje na okolo 1250 obrotach, potem spada na zero !

Czy po drodze od aparatu zapłonowego do obrotomierza sygnał przechodzi jeszcze przez jakąś elektronikę ? Jakieś inne pomysły ???
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 79
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Onkel Schneider »

W takiej jednej bardzo grubej książce: ("Probe 1992, Service Manual") doszukałem się informacji, że:

"W pojazdach wyposażonych w turbosprężarkę obrotomierz jest wyzwalany przez impulsy z czujnika położenia wału korbowego w rozdzielaczu"
(bez turbo sygnał idzie z cewki zapłonowej) => wie ktoś może czy ten sygnał przechodzi po drodze do obrotomierza przez coś jeszcze ? Jakiś komputer albo coś innego ????
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 79
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Onkel Schneider »

A wie ktoś może jaki zakres napięć powinien być podawany do obrotomierza niebiesko żółtym kabłem sygnał ? Bo Z tego co widzę to, jak odpalę auto to jest to okolo 4-4.5V... jak dodam gazu to spada na 3.6-3.8V..... a potem zaczyna to wszystko spadac jeszcze bardziej.... np. na wolnych obrotach 2.5V, po dodaniu gazu 1.8V.... na koniec gdy obrotomierz przestaje działac jest to mniej wiecej 1.5V i 1.2V..... może gdzieś w okolicach gdzie sygnał jest generowany jest jakiś zimny lut i w miarę rozgrzewania się auta coraz mniej prądu płynie ?
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Lukasz »

Sygnał przechodzi przez sterownik nie idzie bezpośrednio z czujnika położenia walka do zegarów.Jeden gość na zagra granicznym forum opisywał podobny problem do twojego tyle że w drugiej gen. I pomogło wyczyszczenie mas znajdujących się za fitrelm powietrza
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 79
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Onkel Schneider »

Widziałem ten wpis z masami, ale nie brałem go pod uwagę ze względu na inną generację.... pytanie czy w 2.2 GT takie masy są i gdzie ?
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: Obrotomierz nie działa

Post autor: Lukasz »

Za akumulatorem są przykręcone do Karoserii obok wlotu powietrza
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”