pomocy kto ma rozeznanie co do elektryki

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

pomocy kto ma rozeznanie co do elektryki

Post autor: Kay »

Proszę o pomoc odwiedziłem dwóch elektryków i nikt nie może znaleźć przyczyny załączania się sygnału dźwiękowego przy zapalaniu świateł postojowych i ten sygnał dźwięczy bez przerwy gdy jeżdżę na światłach w jednym przypadku nie odzywa się ,wtedy gdy pada deszcz. Jeżeli ktoś zna porządnego elektryka z okolic Kędzierzyna-Koźla to proszę o namiary . :oops:
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

:shock: :shock: :shock:
Strasznie dziwna sytuacja.
Napisz więcej konkretów,bo aż nie mogę uwierzyć.
Napisz czy sygnał włącza się tylko przy postojowych,czy w ogóle na światłach jakichkolwiek.Czy ,gdy pada deszcz,to przestaje wyć po przejechaniu jakiegoś odcinka,czy gdy go nie odpalasz to też przestaje???
Czy zdarzyło się to podczas jednego deszczu,czy notorycznie przestaje wyć gdy pada(być może to zwykły zbieg okoliczności)
Wygląda to na zwykłe zwarcie przewodów,ale napisz konkretnie jak się sprawa ma.Może zmieniałeś sygnał,może doprowadzałeś nowe przewody?
Napisz więcej.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

nie wiem o jakim sygnale ty myślisz ale mi chodzi o sygnał dźwiękowy który w normalnych warunkach informuje cię o np. otwartych drzwiach,zostawionych światłach zapalonych po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub jakiej kolwiek innej awarii. :oops: a kiedy pada deszcz wszystko milknie dopiero gdy samochód obeschnie po deszczu znowu po włączeniu świateł jakichkolwiek zaczynając od postojowych a kończąc na mijania sygnalik znowu zaczyna powtarzać swój dźwięk niby nic groźnego ale lekko wku......a jak się jeździ nocą. już była podawana dodatkowa masa na lampy postojowe ale to nie dało nic.
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Łatwiej byłoby coś poradzić gdybyś konsekwentnie ciągnął to w 1 wątku. :arrow: dyskoteka w środku(kłopoty z elektryką) z 10 IV, :arrow: oświetlenie wnętrza z 16 IV, :arrow: sygnał przy załączaniu świateł z 21 VI i teraz 6 VII zakładasz kolejny wątek, jakby poprzednie nie miały z tym nic wspólnego. Ludzie nie muszą śledzić forum i kojarzyć wszystkie wątki z osobami. Albo rady były chybione i ciągnięcie wątku pozwoli nie powtarzać wątpliwych rozwiązań, albo mogły być trafne...

A może masz wynalazek Senatora: Obrazek :?:

Zapomniałeś opłacić prawa autorskie (kilo dobrze wykształconych bananów płci żeńskiej) i to jest sygnał przypominający o zakończonej licencji na używanie :lol: :lol: :lol:


Ale na serio - jakieś przebicie w kabelkach świateł chyba jednak masz.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Gość

Post autor: Gość »

Sygnal o ktorym mowisz powstaje w takim plastikowym czarno-bialym, nie kiedy czarno-zzolknialym "pudelku". Tam znajduje sie tzw. chimes (wlasnie glosniczek ktory dzwoni) i komputer od sterowania tym dzwoneczkiem. Masz albo uszkodzony ten komputerek, albo nie sprawna czujke od drzwi (ewntualnie przewod ktory doprawadza sygnal od niej do tego komputerka) bo zachowuje sie tak jak gdyby nie dostawal sygnalu, ze wszystkie drzwi sa zamkniete, ewentualnie chyba ma to jeszcze zwiazek ze stacyjka, bo nie wiem czy nie dzwoni tez kiedy zostawisz swiatla i wyjmiesz kluczyki. Jak sprawdze dokladnie to uzupelnie. Natomiast sprawa z deszczem jest faktycznie dziwna, czyzby Twoj model mial jako jedyny czujniki deszczu? :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

Simones, ale kolega pisał że to się dzieje tylko na zapalonych światełkach.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

U mnie dzwonek dzwoni ja wyjmę kluczyki ze stacyjki i zostawię włączone światła, jak mam nie domknięte drzwi albo gdy mam nie zapięte pasy tylko że jak zapnę górne pasy to przestaje. Co do twoich objawów to myślę że masz gdzieś przebicie albo masz coś ze stacyjką jak pisał Simones. I to może być przyczyna bo ja zaświecisz światła to a wyciągniesz kluczyk to dzwonek dzwoni może coś we stacyjce padło i nie wczytuje że masz kluczyk w stacyjce. Powodzenia w szukaniu przyczyn.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Gość

Post autor: Gość »

Dzieki Bogdan9999 - zapomnialem wlasnie sprawdzic kiedy sie zalacza. Wiem Kamil, dokladnie, i to by sie mniej wiecej zgadzalo. Zapalenie swiatel podaje sygnal do komputera zeby wlaczyc dzoneczek, ale do tego jest obwod przerywajacy to dzialanie. "Sila sprawcza" takiego obwodu dla wlaczonych swiatel jest wyjecie kluczyka ze stacyjki. Natomiast dla pasow i drzwi bedzie odwrotnie, wlozenie i przekrecenie kluczyka poda sygnal do wlaczenia dzwonka, a czujniki zapiecia pasow kierowcy i zamkniecia drzwi beda go odcinaly. Tak wiec jezeli ktorys sygnal odciecia nie bedzie dochodzil, to dzwoneczek bedzie dzwonil :D
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

wszystko by się zgadzało z waszymi poradami ale nie jest jeszcze tak że dodatkowo zapala się kontrolka np. niezapiętych pasów lub niedomkniętych drzwi. a sygnał dźwiękowy owszem powinien dać sygnał po załączeniu świateł ale tylko jeden i potem zamilknąć chyba że się wyłączy silnik i wyjmie kluczyk a zapomni wyłączyć światła a u mnie ten sygnał cały czas się odzywa podczas załączonych świateł. :oops: :oops: :oops:
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Masz kontrolkę niedomkniętych drzwi? :shock:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

mam na wyświetlaczu nad lusterkiem :oops:
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Kolejny z trypem :wink:
U mnie dzwoni w opisany sposób tylko w 1 przypadku: otwarte drzwi i kluczyk w stacyjce. Zapalenie świateł wywołuje (jak już w którymś Twoim wątku pisałem) jeden "dzyń" i nic nie dzwoni mimo pozostawienia zapalonych i wyjętego kluczyka.
Kay (w wątku oświetlenie wnętrza) pisze:...po zamknięciu drzwi oświetlenie wewnętrzne ładnie mi przygasa tak jak to ma być ale po przekręceniu kluczyka znowu się zapala i aż do odpalenia samochodu się świeci potem gaśnie...
Więc:
- przebicie między światłami a czujnikiem drzwi (tym bardziej, że deszcz wzmaga objawy)
- stacyjka
- źle podłączony komputer od sterowania
OLEY pisze:Może zmieniałeś sygnał,może doprowadzałeś nowe przewody?
Cynki (też w cytowanym wątku) pisze:jeśli masz taką sytuację że po podjechaniu pod dom wyłączeniu silnika i trzepnięciu drzwiami światełko ci gaśnie powoli i już się nie zapala więcej to jest normalna sytuacja.


Jeśli jest tak że te światełko zgaśnie ale po minucie sie zapala spowrotem i świeci już non stop to leży ci CPU nad bezpiecznikami.
takie życie.

Jeżeli wsiadasz włączasz stacyjkę i zapala się to światełko aż do momentu kiedy uruchomisz silnik to też masz conieco do bani....


i pewnie ci siadł właśnie CPU.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

napiszcie mi co to jest ten CPU i jak to wygląda bo nad bezpiecznikami mam coś takiego podobnego do wielkiego bezpiecznika czyżby to było to :cry: :? :?
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

CPU czyli Central Processing Unit

to dokładnie mówiąc pudełko-maszynka do robienia "ding" :) zlokalizowane nad bezpiecznikami.
wymiary trochę większe niż paczka fajek, z wierzchu czarne z boków w kolorze białym lub barwy capuccino.
wyciąga się to przez wciśnięcie blokadek i chwilkę szarpaniny z pudełkiem... :D


najprościej to podmienić wieczorkiem(kiedy jest nieco ciemno już) z kimś kto ma sprawne i porównać czy pomogło czy nie.
jeśli pomogło to mogę ci odstąpić jedno takie pudełko bez tego efektu lub szukasz sobie gdzie indziej; jeśli nie pomogło to wsadź twoje pudełko do kolegi i porównajcie czy wszystko działa tak jak powinno - będziesz miał pewność co do twojego klamotu. :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: pomocy kto ma rozeznanie co do elektryki

Post autor: Robert »

Kay pisze:...dźwięczy bez przerwy gdy jeżdżę na światłach w jednym przypadku nie odzywa się ,wtedy gdy pada deszcz...
Meteopata Cembrzyńskiego nie chciał (nie chce?) odpalać na deszczu :arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... ght=#52836 , a Twój domaga się może mycia? :lol:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Kay »

Cynki dzięki za podsunięcie pomysłu mam jeden tylko mały problem a mianowicie taki że nie znam nikogo z takim wozem w mojej miejscowości a w ogóle widziałem u nas do tej pory może dwie sztuki i to jeden był przyjezdny ale jak tylko będę miał okazję będę próbował . Powracając do tematu po wielu przemyśleniach na ten temat doszedłem do nowego wniosku a mianowicie takiego że jak pisałem niedawno światło podświetlające wnętrze zapala mi się dwa razy pierwszy kiedy otwieram drzwi,( po zamknięciu gaśnie), drugi kiedy przekręcam kluczyk razem z kontrolkami oleju i resztą na zegarach wraz z wyświetlaczem komputera i gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika. pomyślałem że jeżeli ten drugi raz zapalania się światła wewnętrznego jest nieprawidłowy to może komputer cały czas sygnalizuje że jest coś w nieporządku. dlatego proszę napisz mi jak to jest z tym światłem wewnętrznym.Dzięki :cry: :x :?
2,2GT turbo USA 91r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”