Podświetlenie włącznika świateł.

Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Podświetlenie włącznika świateł.

Post autor: cevinek »

Mam pytanko...
Czy podświetlenie włącznika świateł powinno świecić się cały czas ?
U mnie jest tak:
Jak zamknę drzwi ( na wyłączonym silniku) to po pewnym czasie gasnie podświetlenie w przyciskach zamykania drzwi i zapinkach pasów....ale podświetlenie włącznika świateł nie gaśnie ?!?!?

Jak jest u was?

ps.
Ostatnio rozbierałem konsolę i wyciągnąłem owy włącznik na zewnątrz . potem okazało się że dwa kabelki (chyba od postojowych ) są wyjęte z wtyczki i wpięte osobno(wtyczka ukruszona) ......czy jak zamieniłem przez przypadek miejscami te przewody to może być przyczyną?
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
Gość

Post autor: Gość »

Nie bardzo rozumiem ta druga czesc wypowiedzi, ale generalnie to u mnie podswietlenie wlacznika swiatel dziala tylko jak sa wlaczone przynajmniej pozycje i tak chyba powinno byc. Jezeli pytasz czy zamiana miejscami + i - podswietlenia tego przelacznika mogla cos zmienic, to nie sadze, bo zarowce raczej to obojetne.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Podświetlenie włącznika świateł powinno się świecić, gdy przekręcisz kluczyk w stacyjce na on i świecić się cały czas dopóki nie zapalisz świateł postojowych.

Pozdrowienia! :wink:
Simones pisze: Jezeli pytasz czy zamiana miejscami + i - podswietlenia tego przelacznika mogla cos zmienic, to nie sadze, bo zarowce raczej to obojetne.
Pytanie tylko czy to aby na pewno były przewody od żarówki podświetlenia :twisted:

:arrow: I małe sprostowanie:
nie mamy w przełączniku podświetlenia. Cevinkowi świeci podświetlenie deski rozdzielczej, a dokładniej tylko dolna część bez podświetlenia zegarów, tak więc najprawdopodobniej wpiął się nie tak jak powinien (albo zamienił miejscami, albo w ogóle nie w te wtyki co trzeba, bo jak pisał miał uwaloną kostkę)

Co do mojej wypowiedzi to w autach gdzie występuje podświetlenie włącznika, to powinno działać tak jak opisałem. :wink:
Ostatnio zmieniony 2006-01-17 14:44 przez Jedrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

To nie były przewody od podświetlenia....przynajmniej tak mi się wydaje...są to dosyć grube przewody....

Ale z tym :
przekręceniu kluczyka
to mnie załamałeś....u mnie tak nie jest....u mnie świeci się cały czas...
Trzeba będzie to rozebrać...:(
:?
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

cevinek pisze:u mnie świeci się cały czas...
Trzeba będzie to rozebrać...:(
:?
No trzeba bo było nie było to kolejny odbiornik prądu z akumulatora :twisted:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Więc kolega z Torunia, też ma czasem problemy. Sorry, że nie odpisałem na PW, odnośnie Twojej wiadomości (z dawno temu), ale jej nie widziałem, bo przeczytana została przez kogoś innego i nie zostałem poinformowany. Dopiero parę dni temu zauważyłem wiadomość od Ciebie. Więc kiedyś możemy się zgadać...
A co do podświetlenia:
Jedrek pisze:Podświetlenie włącznika świateł powinno się świecić, gdy przekręcisz kluczyk w stacyjce na on i świecić się cały czas dopóki nie zapalisz świateł postojowych.
to ja tak nie mam - podświetlenie działa tylko po włączeniu pozycyjnych świateł i chyba Jedrek to wyjątek, chociaż fajnie by było tak mieć.
Musisz jeszcze raz sprawdzić przewody. Podejrzewam, że wszystko jest w porządku i nic nie jest zepsute, tylko do tego przełącznika musi dochodzić plus z akumulatora (na stałe) który to podłączyłeś do żaróweczki od podświetlenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”