Alarm - jak wyłączyć

apis
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-10 07:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Alarm - jak wyłączyć

Post autor: apis »

Czy ktoś wie jak wyłączyć fabryczny alarm w I.Nie wiem od czego w czasie jazdy najpierw padło na chwile ładowanie silnik zgasł,włączył się alarm i po zawodach.Kręci ale uruchomić się nie da.Czy to k... da się w jakiś sposób odłaczyć bo na pilota nie reaguje.

Prośba - rozwijaj bardziej tematy postów w przyszłości. Dodałem troszkę...
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Oryginalnie nie było alarmów montowanych. Ktoś założył go dodatkowo. Alarm pewnie odcina ci pompę paliwa albo zapłon. Musisz go sam zlokalizować...
apis
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-10 07:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apis »

Ok.Czy jeżeli zlokalizuję alarm to odłaczenie od niego przewodów pomoże czy całkiem go zablokuje.Przyznam się że elektronika nie jest moją najmocniejszą stroną.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

apis
Ok.Czy jeżeli zlokalizuję alarm to odłaczenie od niego przewodów pomoże czy całkiem go zablokuje.
Obawiam sie ze nie pomoze.

Jednak jesli znajdziesz sterownik alarmu to z niego moze (czesto jest) wychodzic przewod z przelacznikiem tzw. servisowym jak go zlokalizujesz to go przelacz i alarm bedziesz mial wylaczony.
Osobiscie polecam odczytanie ze sterownika nazwy i typu alarmu i zasiegniecia szerszych info w jakiejs firmie montujacej alarmy.
Jesli takiego napisu nie bedzie na obudowie alarmu to nie martw sie.... fachowcy od zabezpieczen samochodowych po samym pilocie ( :arrow: Pokaz im go) juz duzo bada wiedzieli jaki masz alarm.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Może to się komuś przyda :arrow: http://www.autoelectric.ru/alarm.html
Jest tam spora baza informacji na temat centralek alarmowych, schematy podłączeń, opisy wyprowadzeń, itp.
Przyda się dla osób już posiadających alarmy, ale nie wiedzą co i jak jest podpięte.
Szkoda, że część jest cyrylicą, ale idzie zrozumieć.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
apis
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-10 07:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apis »

Coś się udało,co prawda nie znalazłem centralki od alarmu (sądząc po kablach została ukryta gdzieś pod deską ale znalazłem wiszący sobie na kabelkach bezpiecznik.Po wyjęciu przestało wyć mam nadzieję,że teraz uda się uruchomić silnik.Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Miejmy nadzieję, że nie :shock:
Tzn. szczerze życzę powodzenia, ale jeśli się uda - to znak, że trzeba zainstalować alarm a nie atrapę, którą rozbrajasz wyjmując bezpiecznik :?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

właśnie miałam napisać o bezpieczniku, często wyjęcie go już rozwiązuje problem. Nie pierwszy raz sie spotykam, kiedyś miałam podobną sytuację w innym aucie, też odcięło zapłon i jakby bez wyjścia, wystarczyło poszukać bezpiecznika. Jednak bezpiecznik ten może być też za coś innego odpowiedzilny więc sprawdź czy wszystko działa.
pozdr.
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
apis
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-10 07:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apis »

Wyjęcie bezpiecznika bylo jednak skuteczne jak rozumiem należy go traktować jako wyłącznik serwisowy.Teraz czeka mnie wizyta u jakiegos fachmana co by przywrócil mu normalny tryb pracy.Dzięki za pomoc.
2,2 GL AUTOMAT 89r
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

www.caraudio.waw.pl

ja tu naprawialam zamki centralne ktorych nikt sie nie chcial podjąć, gość jest ok i nie ma wygórowanych cen...
pozdrawiam
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
apis
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-10 07:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apis »

Dzięki chętnie skorzystam,to niedaleko ode mnie.
2,2 GL AUTOMAT 89r
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

no odemnie też blisko dlatego tam korzystam z tych usług, mam jeszcze przyjaciela który montuje alarmy,zamki, radia itp. jakby coś, jest tani i dobry ale nie ma gdzie tego robić w taki mróz, zatem w lato jakby coś to mogę podać do niego namiar :) chyba, że ktoś ma garaż.
Pozdr.

Ps. Masz może białe probe, bo tylko takiego GL-a widuję w okolicy?
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
Awatar użytkownika
M-Pro
Posty: 202
Rejestracja: 2004-12-24 19:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: M-Pro »

Co do tego, czy po wyjęciu bezpiecznika alarm odcina zapłon czy nie , to zależy to od rodzaju blokady. Wg norm europejskich odcięcie zapłonu powinno działać tylko wtedy, gdy alarm ma zasilanie. Czyli przekaźnik blokady zapłonu jest stale zwarty, a jego styki rozwierają się tylko wtedy, gdy alarm jest uzbrojony i zostanie włączony zapłon. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa.

Trochę zaniedbałem forum, ze względu na sesję i zmianę pracy. W razie problemów z prądem i zabezpieczeniami piszcie na PW i GG. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów
IIgen. 2,5 GT, USA-black
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: modano »

Hej,
Jestem w wielkim kłopocie, wczoraj zgubiłem w śniegu kluczyk z pilotem od alarmu. Może mi ktoś napisać na PW jak mogę go odłączyć by nie wył jak otwieram drzwi, żebym mógł jakoś dojechać do elektryka? Dodam że nie mam immo i mogę go zapalić i jechać na zapasowym kluczyku. W tej chwili jest odłączony akku ale jak podepnę klemę to się aktywuje i wyje razem z migaczami.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
K4mil
Posty: 357
Rejestracja: 2008-12-13 11:10
Samochód: 1.8 mk3 VW Golf
Galeria: viewtopic.php?t=15213
Lokalizacja: Legnica/Głogów

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: K4mil »

syrenkę musisz odłączyć no i kierunki , to wszystko znajdziesz w sterowniku od alarmu, Syrenkę pod maską ale kable też idą od niej do sterownika. Znajdź instrukcję ze schematem do tego alarmu i popatrz które kable musisz odłączyć. Pozdro
Był 2.2L Turbo 91' RED, 2.2L Turbo 91' BLACK
Jest niestety 1.8L Golf mk3 RED
Ale będzie 2.5L v6 II Mam nadzieję że RED :wink:
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: modano »

problem jest tego typu że nie jest to ten fabryczny alarm(klakson) dezaktywowany za pomocą kluczyka. syrene odłączyłem ale najlepiej chciałbym w ogóle odlączyć zasilanie i olać ten alarm tylko nie mam schematu do niego. Czy ma tu ktoś pojęcie o takich sprawach?
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: Kocureq »

Jak nie jest to fabryczny alarm, to na jakiej podstawie mamy coś o nim wiedzieć? :roll:
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: Pelot »

Musisz znać nazwę tego alarmu, wtedy można poszukać schematu. To , że odłączysz zasilanie od centralki może też niewiele pomóc, są alarmy które mają przekażniki od blokady na zewnątrz a wtedy kicha.

Dokop się do centralki alarmu, wypnij wiązkę i zobacz co się będzie działo...
Obrazek
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: modano »

no i problem z głowy, śnieg stopniał i znalazły się kluczyki
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: vitek »

I kto by pomyślał, że nadchodząca wiosna pomoże rozwiązać Twój problem z alarmem :P
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Alarm - jak wyłączyć

Post autor: Ambrozy »

Witam,
Chciałbym zaapelować do wszystkich, żeby takie tematy poruszać osobiście, a nie przez ogólnodostępne forum. Tak, tylko gwoli pewności, że chodzi o Probka pytającego, a nie np. o mojego... no i na przyszłość, żeby nie było śladu na forum...

Pzdr!
P.
93'EuroProbe 2 i 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”