Radio i Probe

Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Kłopoty z zamontowaniem radia !!!

Post autor: Bogdan9999 »

Wiem że ten temat już był kilka razy dosyć obszernie !!! Tylko że ja mam trochę inny problem. Jak kupiłem probe radia juz nie było. Miałem JVC wiec postanowiłem zmienić wykręciłem i wyciągnełem kieszeń podłączyłem głośniki ale no właśnie i tu problem się zaczyna jak podłączyć zasilanie ??? Podłączyłem prawie wszystkie kable oprócz dwóch które nie wiem do czego służą a mianowicie kabel niebiesko-pomarańczowy i niebiesko żółty powiedzcie do czego one są i gdzie je podłączyć ??? bo na schematach są tylko wtyczki a ja ich już nie miałem !!! :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

jak nie wiesz do czego służą kabelki to bierzesz zaróweczkę i sprawdzasz,a na przyszłość do sprawdzania głośników służy bateria 4.5 V
Obrazek
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

te kabelki to kabelki od wzmacniacza -bo nie wiem czy wiesz ale w probkach jest oryginalnie wzmacniacz pod siedzeniem pasazera--a wogole to jak ty masz to podpiete na krotko??? czy na kostakach?? bo jak na krotko to proponuje przejsc na kostki -oryginalnie sa kostki od forda i kupujesz wtedy przejsciowki z forda na iso--aha i zeby radio ci gralo to musisz miec podpiety ten wzmachol bo kable glosnikowe ktore podpiolaes do radia wchodza do wzmiacniacza a jak na wzmacholu nie ma napiecia to wtedy radio sie swieci a nic nie gra :lol: -- pozdro!!
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

no dzięki ale ja podpiąłem głośniki i mi grają a zostały mi te dwa kabelki które nie wiem jak podpiąć może jeden do plusa a drugi do minusa ?? a i jak wziąć zrobić aby te kable które przechodzą przez wzmaka aby nie przechodziły i szły bezpośrednio do radyjka ??? Bo wzmaka chcę sobie zostawić na basówki które zamontuje na półce !!!
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Rozumiem,że podłączyłeś głośniki,ą masz problem z zasilaniem radia,tak?
Kolory,o których piszesz,raczej nie są przewodami zasilającymi.Jeszcze pytanie.Te przewody wychodzą z radia,czy z półki?
Na radiu powinien być schemat podłączenia,razem z kolorami w j angielskim.
A podłączyłeś antenę?
Jeżeli to jest nowsze radio,to kolory są znormalizowane kolorami.Kupujesz wtyczkę łączysz kolorami i wpinasz we wtyczkę.Jak dobrze pamiętam to tam powinny być dwie kostki,albo jedna podwójna.Kostka wypełniona(8 spinek) jest od głośników,druga(chyba 5 spinek) jest odpowiedzialna za zasilanie.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
raven
Posty: 643
Rejestracja: 2004-11-12 10:22
Galeria: viewtopic.php?t=5775
Lokalizacja: Okonek

Post autor: raven »

niebieski raczej impuls na antene alektryczna
ten drugi nie wiem ale łatwo sprawdzic.
bierzesz mierniczek albo zarowke 12v i podinasz jeden kabel od zarowki do masy auta drugi do kabelka ktory sprawdzasz (jeden z dwoch ktore ci zostaly).
i tak:
wlaczasz swiatla jak sie zapali zarowka znaczy ze to kabel od oswietlenia "LIGHT" radyja
jak brak reakcji wylaczasz swiatla i wlaczasz zaplon, jesli zarowa sie zaswieci znaczy ze to "IGNITION" czyli odpalenie radia po przekreceniu kluczyka, a jak zaden z powyzszych to sobie odpusc ten kebel chyba ze masz wzmachol to wtedy zrob tak chlopaki pisza na górze.
| 2.2 GT 92 | czerwony | AC- dyskretny chłód | VDO|
RAVEN
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No właśnie piszecie o kostkach ale ja już ich nie miałem podcinane kable tylko zostały a te dwa kable nie sa od anteny bo antene juz podpiełem a wzmacha nie mam i te dwa kable nie mają ani + ani - więc może to są kable od wtyczki od zasilania wzmacha !!!
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

oryginalny wzmacniacz nie jest dość mocny na boombox. do tuby oryginalnie montowane były piecyki w tapicerkę koło tylnego prawego głośnika i to był dedykowany jedno kanałowy piec do tuby (montowanej fabrycznie za tylnym prawym kołem)

ten 4-kanałowy piecyk to taki cieniasek pospolity pod fotelem i ma tylko za zadanie ruszyć membrankami głośniczków w drzwiach i tylnich.

raczej sugeruję tag go podłączyć i zmienić głośniki tylne na 150W dwu-trzydrożne (da się zmieścić bo mam tak wsadzone Alpine 2-ways 150W)
a z przodu nie kombinować zbytnio bo szkoda tapicerki niszczyć.

fabryczna tuba niestety nie jest rewelacyjna, kupiłem do niej głośnik 200W ale ze względu na jego średnicę (17cm bodajże) nie daje takiego basu jaki by mnie kręcił... lepszym rozwiązaniem jest zabudowa basowa w bagażniku z konkretnym juz głośnikiem
Gość

Post autor: Gość »

Qrwa ludzie ten temat był omawiany z dziesięć razy co najmniej. Człowiek jest cierpliwy ale do czasu. A gro tematów robi się zbędnych.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

przegrałeś dzisiaj z kimś na spalarni? :D
Gość

Post autor: Gość »

nie ścigałem się nawet ale nie lećmy off topic, na razie z dwóch działów nie moge wyjść potem w klubie na pisze co się działo.
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

audio

Post autor: sebastianznak »

Bogdan co Ci radze co do audio.Sam zajmuje sie montarzem i naglosnieniem samochodow ,jesli masz problem z plusem przeciag nowy kabel od akku oczywiscie zamontuj bezpiecznik,jesli bedziesz dawal wzmacniacz pociag kabel 10mm2.Do glosnikow zrob nowa instalacje a jesli chcesz zeby Ci to jakos gralo do przednich dzwi wstaw 16
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

A propo głośników. To spaliłem sobie głośnik z tyłu, po lewej stronie, próbowałem się tam dostać ale nie umiałem ściągnąć tapicerki. Jak się ją ściąga. Robiłem delkiatnie bo nie chciałem nic połamać. Może już ktoś to ściągnął. To czy są jakieś śrubki czy na zaciskach. Proszę o pomoc.
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Ściąganie zaczynasz od bagażnika.
Ta przy głośniku ma co najwyżej 2 śruby, reszta na zaciskach.
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
dino1
Posty: 42
Rejestracja: 2004-11-05 10:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

nagłośnienie

Post autor: dino1 »

Cześć

Mam pytanie do specjalistów od nagłośnienia. Chciałbym wymienić głośniki w samochodzie na jakieś sensowne ( i tak 2 mam drażniące). Jakie najlepiej dobrać do I gen. GT ?
Co radzicie : pociągnąć nowe kabelki ? jak tak to jakie ?
Czy mam wytłumić drzwi ? tyko czym ? Tutaj jest bardzo mało miejsca...

Bardzo proszę o radę.

pozdro

DINO
2.2 GT Turbo '91
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

jezu,

co ty chcesz? wymienić głośniki czy założyć porządne głośne audio do przywracania akcji serca basem?

jak to drugie to jedź do firmy tuningopwej albo z allegro kup matę wygłuszającą i ją przyklej na gorąco.
głośników z przodu nie wsadzisz nie wiadomo jakich bo nie otworzysz potem okna.

tył po bokach może pomieścić dość mocna głośniczki.
na słupki jakies sopranki i bagażnik z basem. po kłopocie.




co do kabli to zależy. jak ci się chcę ciągnąć nowe to pociągnij ale ja uważam, że w aucie aż takich audiofilskich doznań i tak nie słychać podczas jazdy.
Awatar użytkownika
dino1
Posty: 42
Rejestracja: 2004-11-05 10:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

nagłośnienie

Post autor: dino1 »

he, he, he... zawału serca nie chę doznać !!!
Muszę wymienić 2 głośniki (z tyłu od pasażera i z przodu od pasażera). Jednak chciałbym przy okazji coś ulepszyć.
Piszesz o zamontowaniu dodatkowych głośniczków z przodu.
Czy ze wzmacniacza można poprowadzić dodatkowe przewody, czy też rozdzielić sygnał ?

Jakie głośniki radzicie zamontować z przodu i z tyłu aby polepszyć jakość ?
Jakie wymiary i parametry są ważne ?
2.2 GT Turbo '91
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Najlepiej jakbyś zamontował o takich samych parametrach jak oryginalne, a do bagażnika dorzucił - tak jak sugeruje Cynki - tubę ze wzmacniaczem.

Ja wymieniałem w przednich drzwiach na lepsze i jest kicha. :evil:
Musiałbym wymieniać przewody i prowadzić bezpośrednio od radia.

Pozdr. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Powiem ci tak jak ja bym zrobił jeśli masz wzmaka to na pewno wiesz że to jest wzmak pod te głośniki co masz a on jest strasznie słaby ale radzę ci rozdzielić sygnał z tylnych to będziesz miał można powiedzieć głośniki wysoko tonowe a np. z tyłu walnąć basówki ale nie jestem pewien czy to będzie dobrze grało bo jak już chyba wiesz aby wyjąc tylne głośniki, dostać się do nich to trzeba cały bok rozebrać począwszy od bagażnika. To tyczy się tylnych głośników a przednich to tapicerka z drzwi. A jeśli się myle to niech ktoś mnie poprawi ale nie sądzę !!!!!!! A jeszcze jak masz orginalne radio to lepiej załatw sobie lepszy wzmak bo ten jak walniesz np. basówki to chyba nie wyrobi. Ja na szczęście mam JVC i te głośniki co są to jak bym podgłosił na max to by strzępy z nich zostały ale grają i tak nieźle !!!!!!!!!!!!! Powodzenia w przeróbkach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :D :D :D :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
dino1
Posty: 42
Rejestracja: 2004-11-05 10:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

nagłośnienie

Post autor: dino1 »

Jeszcze nie powiedziałem, że chcę wymienić radio na blaupunkt ( mam z poprzedniego auta).
Myślę, że ma dobry wzmacniacz, bo nie słyszałem, aby w Vectrach był oddzielny wzmacniacz, a grało całkiem nieźle...

Reasumując dodaję sopranki z przodu i mocniejsze z tyłu. Jakby to połaczyć w całość ?
Znacie może wymiary głośników z tyłu i zprzodu ? Chodzi mi o głębokość i wymiary zewnętrzne (długośc i szerokość).
Jakie sopranki umieścić z przodu ? jakie parametry muszą spełniać, aby to wszystko razem działało ?
2.2 GT Turbo '91
swirek
Posty: 11
Rejestracja: 2005-11-25 19:56

Radio i Probe

Post autor: swirek »

Witam ponownie. Wiecie moze, ktory kabelek jest od masy przekazowej? Chce podlaczyc radyjko no i mam z tym pewne problemy.Przy okazji moglibyscie opisac po kolei, ktory kabel(kolor) jest od czego. Aha chodzi o Probe 2.2GT z 1992r. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
swirek
Posty: 11
Rejestracja: 2005-11-25 19:56

Post autor: swirek »

No niestety, zaden z tych linkow nie pomogl. Wiec moze sprecyzuje, chodzi mi o to gdzie jest podlaczona do nadwozia masa ktora zasila radio(punkt masowy), ewentualnie jak i gdzie przechodzi wiazka zasilajaca radio i czy gdzies sa wtyczki, na ktorych mogla by sie masa rozlaczyc?
wojo
Posty: 9
Rejestracja: 2006-02-06 13:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wojo »

Czesc,

Ja tez zamierzam walczyc z radyjkiem. chce wymienic moje oryginalne (bez kaset i bez cd) na takie standardowe z duza iloscia opcji.
Mam w zwiazku z tym pytanie.

Czy do dziury po orygilanym radiu miesci sie standardowe, czy tez trzeba dokupic jakas ramke?
Probe 2.2GL USA 1990
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Mieści się nie brak żadnej ramki. :wink: Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”