zwarcie!

Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

zwarcie!

Post autor: enduro »

kilka tygodni temu zapowietrzyły mi się w Probku hamulce,z uwagi na niską temperaturę i fakt ze do dyspozycji mam autko służbowe,postanowiłem z naprawą trochę poczekać.dzisiaj chciałem Go odpalić i nic - zero prądu...podładowałem aku i w trakcie podłączania klem zauważyłem że "coś"jest włączone.mimo sporej iskry założyłem klemę i w tym momencie przepalił się z trzaskiem bezpiecznik "MAIN" 80A....sprawdzałem w "szukaj" ale nic na ten temat nie znalazłem.serwisówki jeszcze nie posiadam, czy ktoś mógłby sprawdzić w owej magicznej księdze za co ten bezpiecznik odpowiada? z góry dziękuje...
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Jeżeli dobrze pamiętam to ma coś wspólnego z alternatorem. Więc coś z obwodem ładowania. Być może właśnie jest ten bezpiecznik włączony pomiędzy wyjście alternatora a akumulator. Ale mogę się mylić...
Gość

Post autor: Gość »

Jak sama nazwa wskazuje jest bezpiecznik obwodu glownego :D Mialem kiedys sytuacje, ze po przekreceniu kluczyka poszedl tylko dym spod maski, jak sie pozniej okazalo przetarla sie izolacja na przewodach co biegna wzdluz chlodnicy i sie zesmazyly - trzeba bylo cala wiazke rozbebeszyc :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”