światełka postojówki tylne i deska nie swieci

mateo_23
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-29 11:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: mateo_23 »

Mam problem swiatla przednie sieca oprocz postojowek a tylne i deska wogole. wymienialem przelacznik ale nie stety to nie to . Prosze pomocy
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Oczywiście bezpiecznik TAIL sprawdzałeś?! Może napisz co mogło być przyczyną, co robiłeś przy aucie że od tamtej pory nie masz świateł. Trochę powinno ułatwić sprawę.
mateo_23
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-29 11:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mateo_23 »

juz sobie poradzilem okazalo sie ze zarówka miala zwarcie i palila nie bezpiecznik tylko wlącznik . dzieki za probe pomocy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
oti7
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-20 22:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: oti7 »

witam
Mam podobny problem tylko że mi pali bezpiecznik "
TAIL".Rozkopałem już pół auta a problem ciągle sie powtarza,najczęściej podczas ostrej jazdy choć ostatnio nawet podczas postoju.Jeśli macie jakieś pomysły co to mogłom by być to proszę o pomoc bo zbankrutuje na bezpiecznikach.
2.2 turbo '92r
czerwone są najszybsze
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

nad chlodnica klimatyzacji przed chlodnica wody(stojac z przed autem) idzie wiazka sprawdz czy nie ma tam zwarcia do masy,bo wiem ze kabelki lubia sie tam przetrzec. Sprawdz jeszcze zarowki moze ktoras robi zware
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
oti7
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-20 22:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: oti7 »

Dobra chyba zlokalizowałem awarie :lol: :lol: :lol: Kabel urwał sie w halogenie i robił zwarcie ale pewny,że to działa będę dopiero jutro bo w zasadzie już trzy razy myślałem ze znalazłem a za pół godziny znowu było ciemno :evil: :evil: :evil: :evil: .W razie jakby znowu tylko mi sie wydawało to jutro jeszcze poproszę o pomoc dzięki.
2.2 turbo '92r
czerwone są najszybsze
Awatar użytkownika
przemo1978
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23 01:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przemo1978 »

ha witam mam dokładnie to samo co kolega wkładam bezpiecznik ruszam autem i po jakiś 5 metrach bezpiecznik jest spalony
parę dni temu najechałem (przytarłem) krawężnik a zaraz potem nie miałem już świateł
na razie aby móc jechać połączyłem na krótko tylne światła a we wtorek jadę do elektronika to napiszę co było z moim autkiem
biały 2,2 GT rok90
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

sluchajcie ja sobie zjaralem w ten sposob troche kabelkow i trzeba bylo wymieniac ...z tego co widzialem u siebie to izolacja przetarla sie w tym miejscu co opisywalem 3 posty wczesniej i kolo akmulatora . Nie podlaczajcie tego na krotko bo pojaracie kable,,
Przemo zostaw tego elektryka narazie i sprobuj wydobyc wiazke sprawdz czy tam gdzie pisalem izolacja jest cala , jesli nie zaizoluj pozadnie i bedzie git;)
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

Witajcie!

W ciągu ost. dwóch dni, a dokładnie w ciągu ost. dwóch razy kiedy ruszałem samochód stało mi się dokładnie to samo tj. "Bezpiecznik TAIL" padł. Początkowo myślałem, że zwarcie i jest to spowodowane wilgocią (w te dni akurat dość mocno padał deszcz i była odwilż i w ogóle ble ble ble. Nie mniej jednak póki co zastosuję się do pomysłu flyke(vasil), a jak się okaże, że to nie to to będę pisał ponownie 8)

EDIT:
Woda w światełach podświetlania tablkicy... naturalnie w tych co są montowane w zderzaku :( - trzeba to przerobić na podświetlanie z góry 8) Ktoś już ciągnął kabelki tam :?:
Obrazek
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

podpinam się pod temat...
już nie mam sił do tego auta, sprawdziłem wszystko co jest w temacie opisane i dupa :cry:
może ktoś ma jakieś pomysły?
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
zuku19
Posty: 117
Rejestracja: 2008-12-03 15:06
Galeria: viewtopic.php?t=14932
Lokalizacja: Warszawa

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: zuku19 »

Podpinam się pod ten temat bo nic nie znalazłem , albo żle szukałem.
Czy pozycje przednie mają osobny bezpiecznik niż tylne :?: Objaw jest taki : mam pozycje tylne , ale nie mam przednich , żarówki są dobre,dodam że mam pozycję razem z halogenami.Halogeny działają .
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: OLEY »

zuku19 pisze: żarówki są dobre,dodam że mam pozycję razem z halogenami.Halogeny działają .
Jakie halogeny?
Mówisz o postojówkach w przeciwmgielnych?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
zuku19
Posty: 117
Rejestracja: 2008-12-03 15:06
Galeria: viewtopic.php?t=14932
Lokalizacja: Warszawa

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: zuku19 »

tak postojowe z halogenami przeciw mgielnymi.Tylko moje pytanie jest czy przód postojowe mają osobny bezpiecznik i tył osobny?
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: OLEY »

Przejrzyj ten temat:

:arrow: Problemy ze światłami.

Przestudiuj, może znajdziesz rozwiązanie.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
zuku19
Posty: 117
Rejestracja: 2008-12-03 15:06
Galeria: viewtopic.php?t=14932
Lokalizacja: Warszawa

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: zuku19 »

Czytałem ten i inne tematy i nie ma odpowiedzi. No nic to. Proste pytanie , a nikt nie ma odpowiedzi, heh chyba prostszego nie ma :?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: światełka postojówki tylne i deska nie swieci

Post autor: Robert »

Są na wspólnym (patrz dowolna rozpiska bezpieczników, np. na performanceprobe.com) - ale sprawdzę jeszcze w domu i potwierdzę (jak nie zapomnę).
Sprawdziłem:
Zabezpiecza je TAIL (oraz - jak większość obwodów - MAIN).
Sprawdź (rozłącz i wciśnij jak należy) białą wtyczkę C209 ew. zieloną C272 - obie w panelu na lewo od nóg kierowcy. Rozmieszczenie wtyczek wklejałem w innym wątku.
Jeśli to nie pomoże, to sprawdź czy masz +12V w czerwono/czarnym przewodzie w C209 i biało/niebieskim w C272 (oczywiście przy zapalonych postojowych).
I może wpisz np. GT'91 w stopkę :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”