Dziwne zachowanie "check engine"

edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne zachowanie "check engine"

Post autor: edi_pg »

Witam!

---> Nie zrażajcie się że post jest długi, bo jest dla mnie ważny i prosiłbym o pomoc.

Wiem że tematy o check engine i o błędach były już wałkowane ale mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć tego co się dzieje u mnie.
Mianowicie, co jakiś czas(nieregularnie) zapala mi się kontrolka "check engine". Dzieje się to rzadko, co ciekawe, tylko na jednej trasie i to też nie zawsze. Wiem że jest coś takiego jak złośliwość rzeczy martwych, ale nie wierzę żeby mój samochód nie lubił jeździć akurat do Piaseczna :lol:
Kontrolka zapala się w zależności od różnych rzeczy(nie ma reguły). Dzisiaj np. zapaliła mi się kiedy jechałem na 3-cim biegu i zgasła po wrzuceniu 4. Na początku myślałem że chodzi o zimny silnik ale po nagrzaniu też się tak dzieje. Rozpędziłem sie troche, jechałem 100km/h na 5-ce i kontrolka się paliła. Zatrzymałem się na światłach, zgasła i już się nie paliła wogle. Macie pomysł co to może być?
Kiedy silnik jest zimny(działa autossanie) to silnik powyżej 2000 obrotów strasznie głośno chodzi, jakby charcze, dopiero kiedy wskazówka temperatury wejdzie na N, silnik przestaje charczeć i ma normalny dźwięk na niskich i wysokich obrotach. To tak powinno być czy coś jest nie tak?

Sorry za długiego posta, ale strasznie mnie wkurza że coś jest nie tak.

Dzięki za wszelkie wskazówki i pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

A przyłańczam sie do pytania
.tylko ze u mnie jest taki motyw ze mi sie zaczyna swiecic jak długo jade bez ruszania gazu ,czyli pedał gazu w jednej pozycji.Wtedy wystarczy ze dodam lub ujme gazu to sie lampka gaśnie.lub musze przegazowac.
Co musze naprawic lub co sie dzieje ??
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
Waruś
Posty: 28
Rejestracja: 2004-07-09 22:16
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Waruś »

Witam ja miałem tak samo jak założyli mi instalację gazową. Auto dostawało złą mieszankę i dlatego zapala się lampka "chek engine" teraz mam inną instalację gazową i wszystko jest ok. Więc albo masz złą instalację lub żle podłączoną .
pozdrawiam Waruś
probe 91 2,2 GT
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

No u mnie raczej instalacja nie jest źle podłączona, bo jej nie ma :D
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Chlopaki, nie gadac tu o ... w stylu - zle sie czuje. co mi jest?

Sprawdzicie kody bledow to pogadamy w innym przypadkuodpowiedzi tyle co tematow na Forum, jesli nie wiecej.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Ale narazie orientacyjnie chciałem się dowiedzieć co to może być.
Bo kody sprawdze napewno, ale dopiero za jakiś tydzień, może 2 podpinając go pod kompa mazdowskiego. Tylko problem jest taki że kontrolka zapala się rzadko i może być taka sytuacja że jak pojade do warsztatu to mi nic nie pokaże. Mam nadzieje że to nie jest nic poważnego, ale ta kontrolka mnie martwi.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Stary kody sprawdza się samemu w 3 minuty na wyłączonym silniku. Błędy które wyświetla Ci podczas jazdy są zapamiętane do czasu ich skasowania nawet jeśli usterka zostanie usunięta.

Jeśli na prawde nie wiesz jak sprawdzić błędy to podjedź jutro do route to Ci się je sprawdzi.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Bedziesz mial powod by sie w koncu pokazac w Route66 a za sprawdzenie kodow stawiasz pizze i po krzyku ;)
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Ale cały czas nie chodzi o to że ja nie chce sprawdzić kodów czy też nie chce podjechać do route 66, problem trwi w braku czasu.
Potrzebuję tylko żeby mnie ktoś naprowadził co to może być i czy mam spać spokojnie, bo nie wiem czy moge nim spokojnie jeździc czy nie.
A na Route 66 czy zlot napewno przyjade, ale prędzej na Route bo u mnie z czasem naprawde ciężko.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

edi odpowiedz dostales kilka postow wyzej.
Chlopaki, nie gadac tu o ... w stylu - zle sie czuje. co mi jest?

Sprawdzicie kody bledow to pogadamy w innym przypadku odpowiedzi tyle co tematow na Forum, jesli nie wiecej.
wiec nie ciagnij tego bez konca! sprawdz kody!

AMEN
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”