Brak świateł

Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Brak świateł

Post autor: philipe »

Witam!

Podczas jazdy wieczorem włączyłem światła i zauważyłem że nie podświetlają mi się liczniki ani radio, później zauważyłem, że nie mam też świateł postojowych, ani tylnych świateł, posprawdzałem bezpieczniki w tej skrzynce w samochodzie i wygląda na to że są dobre, czy są jeszcze jakieś dodatkowe bezpieczniki do świateł, a jeśli nie to który dokładnie bezpiecznik odpowiada za tylne światła, postojówki i oświetlenie liczników? a może przychodzi komuś do głowy co to może być jeśli nie bezpieczniki?

pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: brak świateł

Post autor: Maciucha »

philipe pisze:Witam!

Podczas jazdy wieczorem włączyłem światła i zauważyłem że nie podświetlają mi się liczniki ani radio, później zauważyłem, że nie mam też świateł postojowych, ani tylnych świateł, posprawdzałem bezpieczniki w tej skrzynce w samochodzie i wygląda na to że są dobre, czy są jeszcze jakieś dodatkowe bezpieczniki do świateł, a jeśli nie to który dokładnie bezpiecznik odpowiada za tylne światła, postojówki i oświetlenie liczników? a może przychodzi komuś do głowy co to może być jeśli nie bezpieczniki?

pozdrawiam
Wszystko wskazuje jednak na bezpiecznik w skrzynce przy nogach kierowcy. Może ma zły styk?
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Albo obrotowy włącznik świateł przy kierownicy - wyjmij, poruszaj, podociskaj przewody, pożycz od kogoś na chwilę i zamień...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Re: brak świateł

Post autor: philipe »

Maciucha pisze: Wszystko wskazuje jednak na bezpiecznik w skrzynce przy nogach kierowcy. Może ma zły styk?
A który dokładnie bezpiecznik za to odpowiada?
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: brak świateł

Post autor: Maciucha »

philipe pisze:
Maciucha pisze: Wszystko wskazuje jednak na bezpiecznik w skrzynce przy nogach kierowcy. Może ma zły styk?
A który dokładnie bezpiecznik za to odpowiada?
Aż się dyrek zdziwił po co ja o tej porze na spacer po parkingu wychodzę. To jest drugi (licząc od strony silnika) bezpiecznik w dolnym rzędzie, [15A] oznaczony na pokrywce jako TAIL. Co do włącznika to raczej nie on. Nie miałby prawdopodobnie wpływu na radio.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: brak świateł

Post autor: Robert »

Maciucha pisze:Co do włącznika to raczej nie on. Nie miałby prawdopodobnie wpływu na radio.
philipe pisze:...nie podświetlają mi się liczniki ani radio, później zauważyłem, że nie mam też świateł postojowych, ani tylnych świateł, posprawdzałem bezpieczniki w tej skrzynce w samochodzie i wygląda na to że są dobre...
Wg mnie Philipe pisze o podświetleniu radia, a nie o niedziałaniu odbiornika jako takiego. Tak to odczytałem.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Re: brak świateł

Post autor: philipe »

Robert pisze: Wg mnie Philipe pisze o podświetleniu radia, a nie o niedziałaniu odbiornika jako takiego. Tak to odczytałem.
dokładnie tak jest nie działa podświetlenie może rzeczywiście coś z wyłącznikiem... dzięki maciucha że sprawdziłeś który to... po pracy wpadnę tam ze śrubokrętem i miernikiem...


Dokopałem się wczoraj do włącznika świateł i okazało się, że kostka łącząca przy nim jest nadtopiona, myślałem że coś z przełącznikiem będzie nie tak ale poczyściłem styki podłączyłem i wszystko chodzi, ale bardzo grzeje się na styku. Co może być tego przyczyną, jakieś zwarcie czy słaby styk, bo ta wsuwka w tej kostce to taka nie bardzo była ale akurat nie miałem innej to ją znowu podłączyłem...
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Ja mam sprawny włącznik świateł (dziś rozebrałem go całkowicie) Wszystko się zwiera rozwiera jak należy. Diody i tranzystor ok. Przekaźnik nie wiem ale chyba też (nie słyszałem jak działa). Kostka chyba dobra i powinna mieć styk (rozłączana chyba z 20 razy to powinna się przeczyścić).

Nie mam wogóle postoju z tyłu ani podświetlania w aucie. Mam z mostkowany postój do świateł mijania odkąd go kupiłem. Grzebałem w przekaźnikach przy chłodnicy wszystkie niby ok. Bezpieczniki pod maską też. Nie wiem co to. Najlepsze jest że raz mi działało wszystko elegancko przez 5minut :P Ale nigdzie nie mogę znaleźć przyczyny :)
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Brak świateł

Post autor: Patryk- »

a zaglądałeś do bezpieczników w środku w nogach po lewej stronie???
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Pamiętam że kiedyś (2 miechy temu) coś tam szukałem i walczyłem z przewodami (poznawanie elektryki tego auta jest skomplikowane - dobrze że mam wszystko na wierzchu). właśnie się wybieram teraz zerknąć na bezpieczniki pod blok ale coś ciężko mi się zbiera :D Idę idę zaraz :P

Po chwili

Więc mam dwa bezpieczniki wywalone. Pierwszy rząd od podłogi drugi i trzeci od strony silnika. Idę poszukać od czego one są :D
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Brak świateł

Post autor: Patryk- »

zwatuj na chwile to zobaczysz co zaczęło działać :D
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Wolałbym wiedzieć co ma mi się spalić lub zrobić zwarcie. Niestety nie mam pokrywki od bezpieczników. szukałem chyba 5 minut gdzie jest bezpiecznik TAIL i tak szukałem że znalazłem go tu - wiem porażka. :D

Jutro wymienię je. A trzeci od od strony silnika nie wiem jeszcze od czego jest 30A tam był on jest taki podwyższony że tak powiem :D


po chwili

o to mój problem Obrazek od czego te bezpieczniki i czy ten pierwszy od prawej co go nie ma to tail?
Awatar użytkownika
dudus
Klubowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2008-08-24 16:45
Samochód: Ford PROBE GT '90
Lokalizacja: Klucze
Kontakt:

Re: Brak świateł

Post autor: dudus »

wloz do tego podwyzszonego dobry bespiecznik 15A mocno nim poruszaj kilka razy i powinno ozyc oswietlenie i reszta
Jeszcze jest Czarna Perła - Ford Probe GT '90 TRIP
Już jest Black Pearl - Ford Probe GT '90 TRIP 😁
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Brak świateł

Post autor: Patryk- »

a jak jeszcze nie pomoże to daj troszke cyny na oba styki bezpiecznika
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

No dobra ten podwyższony a ten nie podwyższony w końcu od czego jest? myślałem ze niepodwyższony jest od od świateł.

Czy probe też ma postój lewy i prawy czy razem wszystko. Wiecie lewy postój z tablicą rejestr a prawy osobno że jak sie kierunek zostawi to świeci jedna strona. Bo ja mam zmostkowany postój w przednich halogenach i pociągnięte pod mijania. zakładam że muszę to rozłączyć ale czy mostek też?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Brak świateł

Post autor: Robert »

A nie moglibyście sobie o bezpiecznikach podyskutować w wątku o bezpiecznikach?
No dobra - może i nie moglibyście, bo tam wszystko jest podane na tacy i dyskusja byłaby bezprzedmiotowa. :evil:
W końcu - jak mawiał jeden z moich nauczycieli matmy (akurat od logiki) - "po co sobie życie ułatwiać, skoro w prosty sposób można je sobie utrudnić?"
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Mówisz o tym temacie co niby zdjęcie jest jakieś (nic nie widać na nim tylko coś tam probe pisze) i opis po angielsku pokrywki. Dzięki za taki temat hehe nie mam pokrywki więc nic mi po takim opisie. Gdybym temat znalazł szybko to na bank bym w nim napisał. A że nie napisałem to trudno. Jak by nie patrzeć "brak świateł" to nawet to samo i warto aby to było w jednym miejscu niż ktoś ma szukać.

Może i to ma sens że w jednym temacie napiszesz "to jest bezpiecznik TAIL" a w dziesięciu innych wątkach masz nakierowanie gdzie on jest - dla mnie to brak logiki właśnie. Ale ta tylko tutaj szukam rozwiązania problemu więc jak chcesz "Administrator" to wywal moje posty o bezpieczniku na bank w przyszłości jeszcze o nim wspomni. No chyba że wszystkie probe zostaną zezłomowane lub nikomu nie będzie zależało na rozwiązaniu problemu i tak jak u mnie podłączy na krótko do świateł mijania :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Brak świateł

Post autor: Robert »

Zamiast w 10 wątkach pytać o bezpiecznik TAIL lepiej skierować się do jednego, gdzie oprócz niewyraźnej fotki jest również odsyłacz do instrukcji obsługi, w której wyraźnie rozrysowane jest położenie każdego z nich (opis niestety po niemiecku, ale za to w kilka postów wyżej masz odsyłacz do angielskojęzycznej strony, co dokładnie który zabezpiecza, a napisy na bezpiecznikach wszędzie są jednakowe, tj. angielskie).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Bezpieczniki rzędami od góry (gdy klapka założona, czyli od prawej w dół na poniższym zdjęciu) :D
Defog 30A
Cigar 15A, Hazard 15A, Turn 10A, Stop 20A, Engine 15A, Monitor 7.5A
Radio 15A, Fog 15A, Meter 15A, Door lock 15A, Wiper 20A
Power seat 30A, Power wind 30A, Tail 15A, Room 10A, EIO 10A, Rear wiper 15A
(Tu było zdjęcie całkowicie dla mnie nieczytelne)

oczywiście że to twój post.

A to opis bezpieczników po angielsku o który ci chodzi czy tak. http://www.performanceprobe.com/index2. ... /fuses.htm.

I powiedz jak ja mam z tego skorzystać? Nie mam pokrywki więc opis Meter czy door lock nie ma sensu bo i tak nie wiem który to. Z twojego opisu u góry mojego postu pisze te tail jest czwartym od prawej a ja mam wywalone drugi i trzeci więc jaki sens? Zresztą twój opis też nie jest jasny dla mnie choć coś z niego wynika na pewno.


Ale nie ma się co sprzeczać. Zająłeś już troszkę miejsca (jakby nie patrzeć zbędnie - ale po to jesteś pewnie adminem czy kimś od tego). Dlatego z władzą się nie walczy :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Brak świateł

Post autor: Robert »

Nie odsyłałem Cię do wątku o przełączniku działania wycieraczek (lato / zima), ale do tego o bezpiecznikach - tam mój post jest dłuższy.
Robert pisze:... gdzie oprócz niewyraźnej fotki jest również odsyłacz do instrukcji obsługi, w której wyraźnie rozrysowane jest położenie każdego z nich ...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

Dzięki. Podałbyś chociaż nazwę tematu bo chyba nie zauważyłeś że gdybym takowy znalazł to bym go załączył. Dzięki za pomoc oglólnie - ehh. Zobacz ile postów napisałeś i nic nie powiedziałeś konkretnego. I kto tu robi syf (ale dobra ja nic nie mówie).

Po dłuższej chwili.


Więc bezpiecznik od postoju to jest tak jak wyżej pisał ktoś. Pierwszy rząd od podłogi, drugi bezpiecznik od strony silnika (u mnie trzeci jest taki podwyższony - nadal nie wiem od czego to jest). Włączył się postój wszędzie :D Wreszcie.
dj_krzynio
Posty: 34
Rejestracja: 2008-08-08 13:37
Samochód: Probe 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=17880
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Brak świateł

Post autor: dj_krzynio »

Odświeżę trochę temat i zadam pytanko, co może być w momencie jak założę bezpiecznik, światła tylne są zgaszę i znowu zapale i już ich nie ma i bezpiecznika też :P
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak świateł

Post autor: --C-- »

Albo masz przebicie na światłach, albo zbyt słaby bezpiecznik założony. największe natężenie idzie w momencie odpalania świateł. Najlepiej podjedź do elektryka za 20-40zł znajdzie Ci przyczynę, bo gdybać można wiele, a wirtualnie, to tego przez internet nie zlokalizujesz
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
dj_krzynio
Posty: 34
Rejestracja: 2008-08-08 13:37
Samochód: Probe 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=17880
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Brak świateł

Post autor: dj_krzynio »

Wiem wiem, ale myślałem,że może ktoś już taką sytuacje miał :) A jakie tam powinny być dokładnie bezpieczniki bo na drugim miejscu od prawej strony był założony 25A. Oczywiście palą mi się dwa tak samo jak u kolegi wyżej, drugi od prawej i trzeci od prawej...
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Brak świateł

Post autor: adrian_seki »

No wiesz zależy jak ci pada mocno. Sprawdź żarówki bo niekiedy się tak spali żarówka że wali zwarcie. jak żarówki są dobre to napisz jaki ci bezpiecznik wywala.światła postojowe masz 4x5W chyba w tyle po dwie żarówki na lampę po 5W daje to nam ok 20W co przy pracy normalnej da nam ok 2A przy załączaniu 5A (może w impulsie) nie wiem czy wytrzyma no ale cóż. Ja wymieniłem i mi świeciło ale żarówki najpierw sprawdzałem i były ok. Chyba nawet zacząłem od 7,5 A bezpiecznika :D Może ci padło to pokrętło od rozjaśniania deski po prostu ale to chyba na tył nie idzie ale może i tak.

Nie jestem pewien ale przedni postój to chyba to samo
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”