Nie dzialaja kontrolki, i wskazowki

nightsnail
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-10 16:24
Samochód: Probe 1994 USA , 2.0 16 V

Re: schemat instalacji elektrycznej od klimatyzacji

Post autor: nightsnail »

Witam
Sądzę że mogę tu zadać pytanie z podobnej beczki ? Szukałem na forum i chyba trzeba by zakładać nowy temat, Deska rozdzielcza nie pokazuje żadnych pomiarów, nie świeci się Check Engine ( które powinno gasnąć po kilku sekundach, jak poduszka powietrzna ), ale działa podświetlenie i informacyjne o kierunkowskazach i np: długich.
Ponadto nie ma dźwięku jak są niedomknięte drzwi, i chyba też nie działa lampka koło lusterka. Samochód oczywiście jeździ normalnie.
Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie kierowcy, wymieniłem dwa , reszta zdrowa. Czy mam szukać w bezpiecznikach pod maską czegoś czy zostaje tylko wizyta u mechanika elektryka?
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: schemat instalacji elektrycznej od klimatyzacji

Post autor: quarth »

nightsnail pisze:Witam
Sądzę że mogę tu zadać pytanie z podobnej beczki ? Szukałem na forum i chyba trzeba by zakładać nowy temat, Deska rozdzielcza nie pokazuje żadnych pomiarów, nie świeci się Check Engine ( które powinno gasnąć po kilku sekundach, jak poduszka powietrzna ), ale działa podświetlenie i informacyjne o kierunkowskazach i np: długich.
Ponadto nie ma dźwięku jak są niedomknięte drzwi, i chyba też nie działa lampka koło lusterka. Samochód oczywiście jeździ normalnie.
Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie kierowcy, wymieniłem dwa , reszta zdrowa. Czy mam szukać w bezpiecznikach pod maską czegoś czy zostaje tylko wizyta u mechanika elektryka?
Ja bym zaczal od wymiany zaroweczek i sprawdzenia, czy buzzerek bangla. Jak nie to trzeba szukac przyczyny po drodze. Wskazania moga tez wynikac z braku styku na wtyczkach. Poprobuj i wykluczaj kolejne przyczyny
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Nie dzialaja kontrolki, i wskazowki

Post autor: Robert »

Ja zacząłbym od ponownego sprawdzenia bezpiecznika METER (w kabinie). :roll:
W środkowej (trzeciej) kolumnie masz 3 niebieskie (15A) bezpieczniki (nr 8 na górze to ten szukany) - zamień je wszystkie miejscami. :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie dzialaja kontrolki, i wskazowki

Post autor: KrecioPL »

Ostatnio grzebiąc z Myszą przy moim probku potrzebowaliśmy bezpiecznika, wyjąłem taki który z pozoru nie jest mi potrzebny - z tej skrzyneczki pod kolumną kierowniczą - "Sunroof"- wiem dobrze że jeden bezpiecznik zwykle odpowiada za więcej niż jedną funkcję(mam 94 euro).Ja szyberdachu nie mam, więc i bezpiecznik w tym gnieździe wydał się zbędny. Okazało się że odpowiada on również za wskazówki - sprawdźcie czy u was nie jest przepalony.
Co więcej w aucie które ma 20 lat i kilku właścicieli przed wami, jest wiele sztukaterii. San i mar3inez mają sporo racji - nie wkładajcie większych bezpieczników, sprawdźcie kable, możecie mieć przebicia. Ktoś kiedyś miał też taki problem i okazało się że jak jego alternator miał swoje ostatnie dni to też tak się działo- można sprawdzić ładowanie, najłatwiej to wykluczyć. Powodzenia
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Wskazówki zegarów przestały działać

Post autor: LukaszProbe »

Panowie zna ktos rozwiązanie problemu? Wskazówki zegarów przestały działać wraz przebiegiem kilometrów- działa tylko wskaźnik paliwa. Kontrolki i cała reszta działa poprawnie. Wyjąłem dziś licznik nic niepokojącego nie stwierdziłem:/ Miał ktos podobny problem? Może jakis przekaźnik?
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Wskazówki zegarów przestały działać

Post autor: LukaszProbe »

Problem rozwiązany- przepalony był bezpiecznik 15A- Meter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”