Dziwna wtyczka

Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Ambrozy »

2Ya- 93' Euro i nie chce być inaczej. Z tego co piszesz, u mnie musi to być jakaś rzeźba po poprzednim właścicielu. Gdy włączam tylne przeciwmgielne (przyciskiem na konsoli) pojawia mi się napięcie na tych kostkach,

Pzdr!
P.
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Kocureq »

To podepnij przednie przecimgielne w to miejsce :)
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Ambrozy »

kocureq pisze:To podepnij przednie przecimgielne w to miejsce :)

No... nie inaczej, raczej :)

Pzdr!
P.
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

Blabo Joper pisze:2Ya- 93' Euro i nie chce być inaczej. Z tego co piszesz, u mnie musi to być jakaś rzeźba po poprzednim właścicielu. Gdy włączam tylne przeciwmgielne (przyciskiem na konsoli) pojawia mi się napięcie na tych kostkach,

Pzdr!
P.

Czyli masz odpięta wiązkę (dokładke euro) i kostka,od przeciwmgielnych jest wpieta bezpośrednio w wyłącznik,a tylne mgielne jest wpiete w ori instalke albo odwrotnie ;)
Widocznie ktoś chciał miec halogeny zamiast dalekosiężnych.
Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Robert »

Wygląd wtyczek z roczników 93-94 (rozmieszczenie na poprzedniej stronie)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- dodano 2009.05.31 10:23 --

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- dodano 2009.05.31 10:27 --

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie dla lalamido

Post autor: Robert »

[r]Wybaczcie post pod postem, ale jako jeden "wywalało" bazę forum, stąd sztukowanie powyżej.[/r]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
(w Strefie zRARowane w 1 plik)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

Dobra robota 8)
Chciałbym tylko dodać jeśli można,iż rozpiska tego złącza/kostki do pcm/ecu,nie dotyczy Probe w wersji euro ,tylko odpowiada wersjom us/canada (Probe SE & Base).
Jest to ecu forda oraz instalacja elektryczna równiez jest forda "pół na pół" z mazdy.

Obrazek

Pzdr. & c ya..
Obrazek
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: coby »

Witam a może ktoś wie co to za wtyczka wisząca z lewej strony za zderzakiem koło chłodnicy, rocznik forda to 1997 nie wie od czego ona jest może ktoś ma jakiś pomysł
http://img38.imageshack.us/i/35764677.jpg/

Pozdrawiam
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Robert »

Mogę się mylić (i nawet nie mam jak sprawdzić), ale obstawiałbym C120 (ew. C119 - zależy, która strona dla Ciebie jest lewą). Do czego to jest, znajdź sobie na schemacie na poprzedniej stronie :P
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

coby pisze:Witam a może ktoś wie co to za wtyczka wisząca z lewej strony za zderzakiem koło chłodnicy, rocznik forda to 1997 nie wie od czego ona jest może ktoś ma jakiś pomysł
http://img38.imageshack.us/i/35764677.jpg/

Pozdrawiam

Czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji.
Ale powinna być z prawej strony auta 8) (pasażer).

Pzdr. & c ya..
Obrazek
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: coby »

no jest ona właśnie od strony pasażera, a może tak zwisać czy gdzieś powina być podłączona
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisałem to sam sobie odpowiesz :)

Pzdr. & c ya..
Obrazek
MIKE
Posty: 11
Rejestracja: 2008-05-12 19:32
Samochód: brak
Lokalizacja: Tychy-Bytom

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: MIKE »

Witam panowie kopałem tu w tych schematach i ilustracjach wtyczek ale nie znalazłem wtyczki do zegarka w Probe II u mnie ktoś uciał a chciałbym na nowo zegarek podłączyć, przydałby sie rysunek takiej wtyczki z opisem który kabelek do którego pinu.

Niestety na forum nie udało mi śię tego znaleźść

Pozdro,
Mike
'93 2,5 V6
Awatar użytkownika
Lapeno
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-23 20:55
Samochód: 2zero - v16ka + el_pegie
Galeria: viewtopic.php?t=15929
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Lapeno »

podłączam się pod temat z moją dziwną wtyczką, oto ona, nie mam pomysłu do czego ona jest w jej zasięgu nie ma niczego :|
mokro bo dolewałem akurat wody... jest to strona od pasażera przy prawym leflektorze/chłodnicy
mokro bo dolewałem akurat wody... jest to strona od pasażera przy prawym leflektorze/chłodnicy
sonda FS 2.0 16v '94
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: coby »

2Ya pisze:Przeczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisałem to sam sobie odpowiesz :)

Pzdr. & c ya..
no dobrze wiem do czego ona służy ale ja nie mam klimy i pytanie pozostaje czy ona może sobie tak wisieć nie przeszkadza to w niczym czy może jednak jest mozliwośc jej podłączenia do czegoś lub zlikwidowania
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Robert »

Możesz założyć klimę (i wtedy podpiąć do niej wtyczkę). :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

baluckityp pisze:podłączam się pod temat z moją dziwną wtyczką, oto ona, nie mam pomysłu do czego ona jest w jej zasięgu nie ma niczego :|
wtyczka.jpg

Kiepskie zdjęcie ale ślepym okiem widzę,że to powinno byc wpięte w czujnik,w/od pompy wspomagania 8) ,więc kiepsko się rozglądałeś ;)

-- dodano 2009-06-11 02:40 --
coby pisze:
2Ya pisze:Przeczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisałem to sam sobie odpowiesz :)

Pzdr. & c ya..
no dobrze wiem do czego ona służy ale ja nie mam klimy i pytanie pozostaje czy ona może sobie tak wisieć nie przeszkadza to w niczym czy może jednak jest mozliwośc jej podłączenia do czegoś lub zlikwidowania
Ło boszzz :) zawsze można obciąć wtyczkę,więc co z oczu to z serca ;)
A poważnie to w wielu autach są dodatkowe wtyczki,gdyby np. klient sobie zażyczył dołożenia czegoś tam jako opcja,czego auto nie w cenie standartowej lub producent kładzie "uniwersalne wiązki" ;)
Ale jak kojarze to jak miałem Probe bez klimy to nie wisiała żadna luźna wtyczka pod klimę,więc może miałeś klimę ale ktoś ją wywalił lub może po prostu się mylę,bo trudno to wszystko spamiętać.

Pzdr. & c ya
Obrazek
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: jarsonik »

w moim raczej klimy nie było, a zączki mam w komorze silnika, też dalej uwazam, że probek miał już kładziona fabrycznie instalke pod wszystko co mozliwe, ja w środkowym panelu mam tez całą masę jakiś dodatkowych złączek i już nawet przestałem się zastanawiac do czego służa,
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Lapeno
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-23 20:55
Samochód: 2zero - v16ka + el_pegie
Galeria: viewtopic.php?t=15929
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Lapeno »

2Ya pisze:
baluckityp pisze:podłączam się pod temat z moją dziwną wtyczką, oto ona, nie mam pomysłu do czego ona jest w jej zasięgu nie ma niczego :|
wtyczka.jpg

Kiepskie zdjęcie ale ślepym okiem widzę,że to powinno byc wpięte w czujnik,w/od pompy wspomagania 8) ,więc kiepsko się rozglądałeś ;)


Pzdr. & c ya
klikając na fotkę powiększy się ona na ekranie do rozmiarów odpowienio czytelnych, w zasięgu kabelka na którym jest dziwna wtyczka nie znajduje się pompa wspomagania - to gdzie mam się za nią rozglądać?
sonda FS 2.0 16v '94
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

Tyle to ja wiem,że sie powiększy :) Chodziło mi o to,iż zdjęcie/wtyczka niewyraźna - czarne na czarnym ;)
Ciekawe ci powiem :roll: Bo ja jakoś widzę śrubę i złącze, węża ciśnieniowego do pompy wspomagania na tym zdjęciu..................otwórz maske i jeszcze raz dokładnie popatrz i szukaj przy pompie zaworka PSP i tam wepnij ten kabelek 8)
I będziesz się cieszył progresywnym wspomaganiem kierownicy :)

P.S. Poza tym brakuje ci osłon pod silnikiem i wody to się za bardzo nie leje do chłodnicy:)

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Lapeno
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-23 20:55
Samochód: 2zero - v16ka + el_pegie
Galeria: viewtopic.php?t=15929
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Lapeno »

2Ya dzięki za nawigacje, trochę czsu to zajęło, znalazłem tylko takiego bolca i na niego wtykłem te "dziwną wtyczkę",
koledzy z 2.0 czy wy też tak macie? Proszę dajcie znaka!
jedyna opcja gdzie wtyknąć to cudo...
jedyna opcja gdzie wtyknąć to cudo...
PS: Nie czuję różnicy w prowadzeniu, od czego jest ta wtyczka? Czy to czasem nie czujnik temp? I have no idea :scramble
Wode leje do chłodnicy bo nie mam zbiorniczka cieczy chłodzącej, tzn. mam ale jeszcze go nie założyłem, przymierzam się do tego ale to wygląda na to że i podnieść auto trzeba i koło zdjąć i nie może padać a narazie to i zimno i mokro a pod ja tylko pod chmurką mam opcje grzebania przy probasie... pozdr!
sonda FS 2.0 16v '94
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Ambrozy »

2Ya pisze:wody to się za bardzo nie leje do chłodnicy
baluckityp pisze:Wode leje do chłodnicy bo nie mam zbiorniczka cieczy chłodzącej
A ja myślę, że 2Ya bardziej chciał Ci zareklamować to, że do chłodnicy powinno lać się płyny inne niż woda :mrgreen: :scramble

a juz tak namarginesie: masz korek na chłodnicy?? :?
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
Lapeno
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-23 20:55
Samochód: 2zero - v16ka + el_pegie
Galeria: viewtopic.php?t=15929
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: Lapeno »

No tak, moja wina przepraszam za niedomówienie. Sprostowanie - Nie wlewam/wlewałęm wody do chłodnicy tylko i wyłącznie płyn do chłodnicy (do -35'C) [ :arrow: btw: w mauanlu do mazdy626ge JEŚLI dobrze pamiętam!? :scramble to pisali żeby lać roztwór 50/50 a nie 100% płynu ale czy poważnie to ma znaczący wplyw na pracę silnika???? :-k ] no i korek na chłodnicy też mam, taki żółto-płaski. :) 8-|
sonda FS 2.0 16v '94
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwna wtyczka

Post autor: 2Ya »

W pompie wspomagania to coś nazywa się PowerSwitchPressure (PSP) (nie jest to żaden czujnik temp) i odpowiada on za zmianę ciśnienia w układzie wspomagania w zależności,od prędkości czy cos w ten deseń :wink:
Steruje tym ecu/pcm i teraz nie pamiętam czy w zależności,od rpm czy prędkości.
Ogólnie to jak wiadomo wspomaganie jest najbardziej potrzebne tylko przy manewrach w miejscu lub przy wolnym toczeniu się auta - jak auto już jedzie normalnie wspomaganie praktycznie staje się zbyteczne,a tym bardziej przy większych prędkościach i ku temu służy PSP.
Teraz juz kumasz ? :)
Obojętnie czy w 2.0 czy V6 masz takie same pompy wspomagania wraz z PSP - ba,nawet układ kierowniczy jest ten sam 8)

btw: nie rozrabiasz płynu 50/50 z wodą tylko jak już koncentrat :idea: czyli coś co ma o wiele większe stężenie glikolu niż gotowy płyn do chłodnicy :idea: jeśli rozrobisz płyn w stosunku 50/50 z wodą to teraz sobie oblicz jakie będzie miał właściwości po takim rozcieńczeniu.
Poza tym woda ma niższą temp. wrzenia niż płyn i pozostawia po sobie kamień i osad itd,w układzie chłodniczym.


Ale wystarczy,bo temat o wtyczkach jest ;)


Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
seru
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-13 14:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Końskie

Re:

Post autor: seru »

Robert pisze:
To samo zRARowane wrzuciłem do strefy...
tzn gdzie tego szukać?
Był: Probe II GT (USA) 2.5 V6 + LPG , Bordowe - również wewnątrz :D
Jest: BMW E39 540i 4.4 V8 + LPG = ok. 300KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”