Nie działający system abs

Andrew098
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-31 14:09
Samochód: Probe IIgen 93 2,5 V6
Lokalizacja: Mikówiec (koło Góry Kalwarii)

Nie działający system abs

Post autor: Andrew098 »

Witam. W moim Probku już od zakupu ( to jest pół roku temu) nie działał system ABS, nie przeszkadzało mi to szczególnie więc jeździłem bez niego lecz z racji posuwających się wciąż naprzód prac remontowych i jako że probas był w coraz lepszym stanie technicznym zaczęła drażnić moje oczy kontrolka ,,Antilock". Podczas próby odczytania błędów niestety żadne się nie wyświetliły, więc diagnoza padła na moduł. Po kupieniu używanego na allegro gdzie sprzedawca zarzeka się że moduł jest 100% sprawny sytuacja niestety nie uległa zmianie kontrolka jak się świeciła tak się dalej świeci i nadal żadnych błędów mi nie wyświetla. Czy ktoś się spotkał już z takim przypadkiem? Czy możliwym jest żeby przewody które idą do modułu były uszkodzone i jak to sprawdzić ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Nie działający system abs

Post autor: duracell »

Do strefy zrzutu zaaplikowałem schemat elektryczny abeesu w pdf.
Może coś Ci to pomoże...
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Nie działający system abs

Post autor: avel »

Sprawdź jeszcze raz czy przypadkiem kontrolka nie jest zapalona, ale delikatnie pobłyskuje jaśniejszym światłem.
Jest to spowodowane tym że przekaźnika failsafe odbija z powodu zgromadzenia błędów zaraz po przekręceniu kluczyka a jego odbicie permanentnie zapala kontrolkę.

Sprawdź, potem zresetuj błędy, wpinasz zworę żeby włączyć tryb diagnozy ABS i szybko 10 razy naciskasz pedał hamulca
pozdro

Odsyłam tez tutaj
http://ford-probe.net/forum/topics13/di ... vt6857.htm
jest tam opis jak sprawdzić czujniki
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Andrew098
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-31 14:09
Samochód: Probe IIgen 93 2,5 V6
Lokalizacja: Mikówiec (koło Góry Kalwarii)

Re: Nie działający system abs

Post autor: Andrew098 »

Jako że przyszedł weekend tak więc trzeba standardowo przy probasku pogrzebać :) . Sprawdziłem tak jak mówił Avel i faktycznie gdy moduł abs jest podpięty słychać przeskok jakiegoś przekaźnika a gdy nie ma modułu to jest cisza ,więc zakładam że załącza się ten właśnie przekaźnik failsafe , kontrolka raczej jakby przygasa i to ledwo zauważalnie zamiast mocniej błyskać i tylko wtedy gdy przekaźnik się załącza,resetowałem komputer i po 10tym naciśnieciu pedału hamulca znowu słychać odbijający przekaźnik a kontrolka dalej świeci i nic , spróbuje jeszcze z diodą zobaczymy co mi wyjdzie. Duracell dzięki za schemat , ale nie bardzo wiem jak z jego pomocą sprawdzić czy to nie wina przewodów a boje się tak złączać poszczególne piny na ślepo żeby czegoś nie popalić.
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Nie działający system abs

Post autor: avel »

W temacie "ABS coś się sknocił" objaśniałem jak to działa
http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... &start=100

widać ledwo przygasającą kontrolkę, to dobrze, próbuj odczytać kody.
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”