Co powiecie na takie żarówki ?

Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Hell tak na wypadek gdyby sie okazalo ze zarowki nie spodobaja panu wladzy to czy moze mnie ukarac wedle prawa jesli od razu usune usterke przy nim np. zakladajac normalne postojowk ktore miabym na wszelki wypadek... gdzies slyszalem, ze w takich sytuacjach nie mozna wlepic mandatu np. ciemne szyby=folia w szybach bocznych i skrobaczka przy funkcjonariuszu. sorrki za brak polskich znakow ale pisze z palmtopa a nie komputera PC
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Nie do końca.To już zależy od "pana władzy" :lol: Na dobrą sprawę to jak Cię złapie na zakazie parkowania to też może kazać Ci tylko odjechać. Prawo jest bardzo ogólne w tym zakresie. Mówi jedynie że funkcjonariusz musi podjąć działanie zakończone skutkiem, w postaci zakończenia sytuacji niezgodnej z normą prawną :D Więc mamy wolną rękę w środkach żeby "nawrócić" obywatela, oczywiście nie mówię tu o środkach przekraczających uprawnienia funkcjonariusza publicznego. Ten system niestety gorzej zadziała jak wykroczenie jest udokumentowane foto, video itp mógłby się jakiś inspektorek przyczepić że wziąłeś w łapę za odstąpienie od czynności. Taki chory system :( Ale na pocieszenie dodam że istnieje w naszym prawie coś takiego jak: " preferencja środków poza karnych", czyli pouczenie. Obywatel jest legitymowany, pouczany, przestaje popełniać wykroczenie. Wszyscy są zadowoleni :mrgreen: Ale najważniejsze jest to, na kogo trafisz. Pozdrawiam
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mayday23 »

Ja mam białe diody i nikt sie nie czepia, dają fajne swiatło, a dotego zgrywają mi się z xenonami. Mam xenony HID zamiennik H4 bixenon i nikogo nie oślepia więc polecam tak samo jak białe diody w postojówki.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Masz może jakieś foto jak to wygląda? Jestem bardzo ciekaw.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

mayday23 pisze:Ja mam białe diody i nikt sie nie czepia, dają fajne swiatło, a dotego zgrywają mi się z xenonami. Mam xenony HID zamiennik H4 bixenon i nikogo nie oślepia więc polecam tak samo jak białe diody w postojówki.
To fakt z tymi xenonami to nawet druciarstwo nie wyszło, spodziewałem się gorszego efektu jak na fabryczne klosze.
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mayday23 »

Jak zrobię foty może jutro będę miął czas to Ci prześle.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Emil
Posty: 100
Rejestracja: 2006-05-03 19:57
Galeria: viewtopic.php?t=8658
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Emil »

Dawaj foty. Mam nowe klosze i jestem ciekaw jak te ksenonki by świeciły.
Chrysler 300m 3.5 V6 2002
Jeep Cherokee KJ 3.7 V6 2003
Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor 1999
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Ja też z chęcią zobacze chociaż i tak nie założe na pewno :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mayday23 »

http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/xenon2.jpg
http://www.fordprobe.pl/upload/goget.php/xenon1.jpg

Tu macie jak to świeci w nocy, Ja jestem zadowolony w końcu coś widać z tych marnych seryjnych, świateł a co do oślepiania, wystarczy dobrze ustawić i nie oślepia, Kupę ludzi się mnie pyta co to za żarówki :lol: Kolejna rzecz to to że jak jedziesz w nocy to wszyscy zmykają na prawy pas. Dodam tylko że to jest K8000 Polecam wszystkim.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
songossj6
Posty: 84
Rejestracja: 2007-12-20 23:57
Galeria: viewtopic.php?t=13831
Lokalizacja: Opole

Post autor: songossj6 »

W końcu wmontowałem i efekt lepszy niż się spodziewałem polecam 8)
Ford Probe IIgen. 2,0 16V, 95 rok 130 tys.
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

mayday23, też o tym myślałem, ale najpierw muszę doprowadzić klosze do stanu używalności, a najlepiej wymienić.

songossj6, cieszę się, że furka się podoba, te lampy na dole to był halogen + stroboskop, ale sprzedałem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mayday23 »

Wymieniaj na nowe. Bo na starych było marnie, ale i tak świeciło lepiej niż na zwykłych h4 philipsa.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Przeglądałem soboie ostatnio moją ulubioną stronkę z alarmami i innymi duperelami i zauważyłem, że instalacje Xenonowe HID mają już całkiem sensowne ceny. Za 530PLN to już warto się zastanawiać nad wymianą. Jeszcze niedawno kosztowało to dwa razy tyle. Sami zobaczcie http://www.amt-alarmy.pl/sklep/index.php/cPath/56_70
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Tylko jeszcze spryskiwacze dolicz :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Hmm... Z racji krótszej długości fali takie światło rzeczywiście jest bardzie wrażliwe na rozpraszanie. Pewnie syf na szkle reflektora trochę bardziej będzie przeszkadzał ale może nie jest aż tak tragicznie. Może mayday23 się wypowie czy bez spryskiwaczy jest dużo wiekszy broblem z emisją światła niż w przypadku zwykłych żarówek H4?
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Nie wiem jak było by to na zwykłym kloszu, ale na soczewka nie jest tak wrażliwa na zabrudzenia. Nie raz miałem nieźle zalepione lampy, czy to błotem czy owadami i nikogo nie oślepiałem
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Dokładnie. Nie potrzeba sprysku.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

AFAIR prawo wymaga. O ile w kloszu to jeszcze można udawać że mamy zwykłe h4, to już soczeki nie przejdą.

No i nie wiem na ile wy możecie oceniać czy trzeba czy nie - to raczej będzie bolało jadących z naprzeciwka.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

kocureq, z tego co wiem i słyszałem, to montaż soczewek do probe jest prawnie zabroniony. Czyli nie ważne czy będzie sprysk czy nie, bo i tak nie powinno sie tego montować
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

kocureq pisze:AFAIR prawo wymaga. O ile w kloszu to jeszcze można udawać że mamy zwykłe h4, to już soczeki nie przejdą.

No i nie wiem na ile wy możecie oceniać czy trzeba czy nie - to raczej będzie bolało jadących z naprzeciwka.
Jeśli śledziłeś ten wątek to pewnie zauważyłeś, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem stosowania wynalazków, które mogą innym utrudniać życie 8) Skoro zestawy te mają homologację i mogą być stosowane jako normalne zamienniki żarówek H4 to chyba wszystkie normy są spełnione. Jakaś musiała być podstawa przyznania homologacji. Poza tym z tego co wiem nie ma wymogu posiadania spryskiwaczy właśnie z uwagi na to, że inna jest konstrukcja żarników niż w klasycznych xenonach. Gdyby do każdego zestawu trzeba było montować spryskiwacze to pewnie nikt by tego nie kupował a ostatnio słyszę, że coraz więcej osób ma albo planuje mieć bo instalacja jest banalna a efekt całkiem niezły.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Robert pisze:... Na reflektorze znajdziemy kolejne litery, które określają jego przeznaczenie: B - przeciwmgielny, RL - do jazdy dziennej, C - mijania, R - drogowy, CR- mijania i drogowy, C/R mijania lub drogowy. Litera H oznacza, że reflektor przystosowany jest do żarówek halogenowych (H1, H4, H7), a D - ksenonowych.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Jarsonik - ta, jasne, jest ustawa o światłach, paragraf 18 dotyczy soczewek, i jego punkt 25. mówi: "W Fordzie Probe nie wolno montować soczewek" :)

Darel - ksenony świecą znacznie mocniejszym światłem, które na brudzie na reflektorach (jak już Robert zauważył muszą być odpowiednie) rozprasza się i razi innych uczestników dróg. Nie wiem czy przy ksenonach nie trzeba też mieć układu ich poziomowania zależnie od ugięcia zawieszenia (obciążenie przód / tył) - warto sprawdzić w rozporządzeniu.

Opieranie się na tym, że "dużo ludzi tak robi" nie jest dobrą metodą na długą metę.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

darel pisze:Skoro zestawy te mają homologację i mogą być stosowane jako normalne zamienniki żarówek H4 to chyba wszystkie normy są spełnione. Jakaś musiała być podstawa przyznania homologacji.
auto-swiat.pl pisze:Poradnik: Instalacja elektryczna
Zestawy xenonowe
Pojawiły się na Allegro kompletne zestawy do przerobienia zwykłego światła mijania na xenonowe. Zestawy te posiadają odpowiednie żarniki tj; H4, H7 itp.z odpowiednio ustawioną ogniskową tego żarnika oraz przetwornice prądu, wpina się to w oryginalną instalację samochodu.Czy jest to faktycznie możliwe i zgodne z prawem?Oraz czy nie zniszczy klosza lampy? Podobno żarnik xenonowy mniej nagrzewa się niż zwykła żarówka.Czy takie światło nie będzie oślepiało innych kierowców? Niby mają atest ISO9001
abu1

Stosowanie takiego zestawu w reflektorach homologowanych do żarówek H4, H7 itd. jest niedopuszczalne. Powodów jest kilka pierwszy z nich to homologacja reflektora do konkretnego źródła światła. Drugi to niemożliwość przystosowania standardowego reflektora do wymogów stawianych przez prawo - otóż auto wyposażone w światła ksenonowe powinno być dodatkowo wyposażone w spryskiwacze przednich reflektorów oraz system automatycznego poziomowania snopa światła.
[url=http://www.piskp.pl/forum/viewtopic.php?p=1057] piskp.pl[/url] (Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów) pisze:
fuks pisze:witam.
Ostatnio nasiliło się zjawisko zakładania chinskich zestawow ksenonowych do samochodow osobowych. Glownymi odbiorcami sa wlasciciele aut 10, 15 letnich niedawno sprowadzonych do kraju. Zestaw taki to koszt w przyblizeniu 350 zł plus 100 za montaz co daje 450. Lampa oraz wszelkie jej wnetrznosci pozostają fabryczne a w miejsce żarowki montowane są żarniki(no i gdzies pod maską dochodzą przetwornice)...
No i wszystko ładnie pieknie do chwili kiedy pojazd pojawia sie na okresowym badaniu gdzie wychodzi zupelny zanik granicy swiatla i cienia, emitowanie swiatla grubo ponad ___/ co na drodze przeklada sie na oslepianie innych uczestnikow ruchu itp etc. Oczywiscie za niecale 500 zl nie ma mowy nawet zeby auto zostalo doposazane w samopoziomowanie czy tez spryskiwacze. Własciciele takich pojazdow w ogromnej większości idą w zaparte stwierdzając: zestaw dołożony jest homologowany lub nowsze modele tego auta maja wiec i ja moge, lub zupelnie kuriozalny: przeciez xenony poprawiaja bezpieczenstwo na drodze....

Panowie jak to wkoncu z tymi przerobkami na lampy xenonowe jest bo juz zupelnie zglupiałem? :oops:

PS
Taka ciekawostka: na okresowy przeglad przyjechalo auto gdzie zainstalowano zestawy xenonowe. Zupełny brak granicy swiatła i cienia. Młody właściciel pojazdu mial to naprawic... Po tygodniu zjawił sie ze stempelkiem z innej stacji i ogromnie sie awanturował. Machał jakąś homologacją na przetwornice i żarniki (widać sprzedawca xenonów mu to dał). Oświadczył również że w miejscu w którym dostał wynik P, powiedziano mu że jego lampy swieca prawidłowo "bo dokładane xenony tak mają" i wszystko jest w jak najlepszym porządku. :shock:
STAN pisze:Jak widać na podanym przykladzie mamy też i niedouczonych diagnostów którzy bezkrytycznie podchodzą do bezpieczeństwa drogowego.
Należy zaznaczyc tu, że pojazdy 10 czy 15 letnie nigdy nie były homologowane z refelktorami ksenonowymi. Jeżeli klijent montuje takie reflektory (nawet homologowane oddzielnie) to zmienia homologacje pierwotną tego pojazdu i diagnosta nie powinien z tymi lampami dopuścić pojazdu do ruchu. A już całkowicie zmienia sie sytuacja kiedy klijenci montują do pierwotnych lamp żarówki ksenonowe, które nie spełniaja warunków technicznych (chodzi o załamanie strumienia światła pod kątem 15 stopni) i bezkrytycznie oślepiają innych użytkowników dróg stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Nie wiem czym sugerują sie diagności dopuszczając tak wyposażone pojazdy.
Dla przykladu podam również takie zjawiska kiedy diagności dopuszczają do ruchu pojazdy z kierownicami tzw. "sportowymi" czyli kierownice o mniejszej średnicy niż fabrycznie homologowane w danym pojeżdzie. Otóż nie będę wnikał jak w takiej sytuacji zachowuje się pojazd podczas jazdy na drodze, kiedy zachodzi konieczność bardzej dynamicznego skręcenia pojazdem.
fuks pisze:Serdecznie dziekuje za odpowiedz bo rozwiało to moje ziarno niepewnosci zasiane przez przebiegłych posiadaczy tak przerobionych lamp.

Pozdrawiam
Patrz też np. tu:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

Więc jak czytamy na załaczonym obrazku miałem rację. ksenonów wedle prawa nie możńa mieć w probe. Ale wiele ludzi, tak jak zreszta kocureq, interpretuje prawo dla własnej wygody.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Ja bardzo proszę, nie wyprowadzajcie wy mnie z równobieżni. Bo jak naciągniecie struny, to się przepełni dzban. I ta czara goryczy na was rozlei się, wy mastodonty jedne, wy!!!

To, że piszesz durnowato (w stylu) i ci to wytykam, nie znaczy, że nie zgadzam się z treścią tego przekazu. Pewnie chciałeś napisać coś sensownego,w stylu tego o zacytował Robert, ale wyszło jak wyszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”