Co powiecie na takie żarówki ?

Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Yaneeck »

Witam!

Będę musiał wymienić żarówki - moje jakoś kiepsko świecą...

Co powiecie na ten wynalazek:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=39359857

WARTO ?
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

kurde no nie iszukujmy sie zeby miec ksenony to trzeba niec prawdziwe ksenowy
po porstu w tym wypadku bedziesz mial niebieskie swiatelkka ktore czasami potrafia bardzo oslepiac ja bym byl za zwyklymi swiatelkami h4 i bedzie ladnie
takie jest moje zdanie ale wybor i tak nalezy do ciebie
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Szczerze powiem, ze tez sie zastanawialem nad kupnem takich zarowek - Yaneeck - kup :D ... i nam opowiesz jak wyglada :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
jura
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-18 08:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jura »

Normalna żarówka i filtr teatralny LEE 201 (dostępny w każdym sklepie z artykułami dyskotekowymi) załatwi sprawę cena filtru 5 pln:))
Awatar użytkownika
jura
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-18 08:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jura »

Zapomniałem filtr jest wysokotemperaturowy ,można nim obwinąć żarówkę i nic się nie stanie
Awatar użytkownika
sobol81
Posty: 63
Rejestracja: 2004-08-06 00:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: sobol81 »

Ja mam PHILIPS blue vision H4 kupiłem w komplecie z postojówkami w Norauto i jestem zadowolony, polecam z daleka jak ktos patrzy to wygladaja jak xenony, ale tylko z daleka.Pozatym dają jasniejsze swiatło i mniej meczą wzrok w nocy.
Cena - 79,00 zł za 4 szt. (2x H4 i 2 postojowe)

a czy oslepiają nie wiem :wink:
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Jakoś nie mam zaufania do tych błękitnych wynalazków. Sam wybrałem Osram All Weather i jestem zadowolony. Świecą mocno, widoczność jest ok a nikogo nie oślepiam. Kolor światła jest trudny do określenia, mają jakiś delikatnie zielonkawy a czasami lekko żólty kolor patrząc na reflektor z przodu. Polecam.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Gość

Post autor: Gość »

A ja nie wiem co mam. Jutro powiem. Jedeno jest pewne, świecą ...
białym, śnieżnym światłem. Cynki widział może potwierdzić, z resztą sporo osób już widziało.

Co do Xenon "wiocha" LOOK :twisted: to nie widziałem jeszcze takich co by świeciły jak xenony.

Ja do takich kloszy założył bym te co ja mam komplet bodaj 12 zł he he
a świecą śnieżnie.
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

mnie bardziej zachęca ten motyw powodujący mniejsze nagrzewanie żarówki - wiadomo, że światła w probe nie są najmocniejsze, a żarówek o dużej mocy się nie wsadzi bo plastik stopnieje :twisted:
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
FlasH
Posty: 133
Rejestracja: 2004-06-20 15:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Gajec
Kontakt:

Post autor: FlasH »

Sh(.)(.)ters pisze:[...] widoczność jest ok a nikogo nie oślepiam. [...]
Chyba rodzaj żarówek ma niewiele do oślepiania - wieksze znaczenie ma ustawienie świateł.
Dobijają mnie debile co jeżdżą z krótkimi świecącymi gdzieś w niebo. Poprostu szlag mnie trafia!
Marcin / Probe 2.2 GT '91
http://www.motonet.pl
Gość

Post autor: Gość »

FlasH pisze: Chyba rodzaj żarówek ma niewiele do oślepiania - wieksze znaczenie ma ustawienie świateł.
Dobijają mnie debile co jeżdżą z krótkimi świecącymi gdzieś w niebo. Poprostu szlag mnie trafia!
Zgadza się trafiją się idioci.
Jechałem kiedyś jakąś drogą na wsi. Z naprzeciwka jechał polonez który nimiłosiernie mnie oślepiał. No to się w końcu wkurzyłem bo mryganie nic nie dało i zapaliłem długie na stałe. A w tym momencie jak mi dał ogni swoimi długimi po oczach to nie miałem pytań.

Drobna rada stanąć sobie przed jakąś ścianą zmierzyć odległość samochodu od ściany, a na ścianie zaznaczyć np. kredą jak świecą. Wymienić żarówki i znów stanąć przed ścianą w takiej samej odległości. Jeśli strumiń światła będzie identyczny to ok, a jeśli nie to wiadomo co trza zrobić... pokręcić magiczną śrubką.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Yaneeck - w Katowicach masz niejeden duży sklep moto typu NorAuto, FeuVert albo inne, podjedź, zobacz, czasem mają zainstalowane na próbę w reflektorach aby zobaczyć jak świecą (tak było w Jankach, ale skasowali sklep).
A na stronie aukcji bardzo mi się podoba ten obrazek:
Obrazek
Jak szybko zmienili żarówki! Chmury nawet nie drgnęły :lol:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Gość

Post autor: Gość »

Robert pisze: Obrazek
Jak szybko zmienili żarówki! Chmury nawet nie drgnęły :lol:
:1111_ok:
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Hehe - musieli błyskawicznie powtarzać ujęcie, nie ma co :D .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Żaróweczki tego typu"pseudo xenon" dają jasne niebieskawo-śnieżne światło i ja jestem z nich zadowolony!Kupiłem je widząc wcześniej jak świecą i byłem zaskoczony więc też sobie takie sprawiłem!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
M-Pro
Posty: 202
Rejestracja: 2004-12-24 19:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: M-Pro »

U siebie (w vw) zmieniłem na blue vision philips'a , różnica była kolosalna. Niebieskich efektów jakoś nie widać, droga doświetlona bialutkim mocnym światłem. Prospekt jest dość mocno przesadzony, jedynie z dużej odległości widać nikłą niebieską poświatę. Sęk w tym, że polskie drogi szybko wytrzepują żarniki w dobrych żarówkach. Osobiście uważam , że warto (philips'y, innych nie sprawdzałem). Służą mi od 2,5 roku i nie zżółkły.
Ostatnio zmieniony 2005-01-23 01:09 przez M-Pro, łącznie zmieniany 1 raz.
IIgen. 2,5 GT, USA-black
Awatar użytkownika
Ivaho
Posty: 316
Rejestracja: 2005-01-20 18:55
Galeria: viewtopic.php?t=6336
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Post autor: Ivaho »

Te żarówki ktore znalazleś na allegro nie swiecą na nie biesko, tylko dają jaśniejsze swaitlo. Mam takie wiec ,oge Cie powiedzieć ze różnica w porównaniu z normalnymi jest duża, jednakże nie kupuj tych z Allegro bo cena jest za wysoka. Takie same możesz znależć taniej. np ja za moje nie dalem 42zl tylko 33 (uwaga!!!! W Castoramie :))

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Jak dla mnie te żarówki z allegro po 4 dychy i mniej to kicz. Wiem bo brat to zamontował do audi 80 i byłem zmuszony ostatnio troche nim pojeździć. Nie są wcale jaśniejsze a w czasie mgły albo deszczu to tragedia. Ja na pewno tego nie kupie i bym zamontował jakieś dobre H4. Pozatym podrabianie xenonków niebieskami zarówkami to troche wiocha. Ale jak ci sie podobają to spróbuj ale poszukaj może lepszej firmy bo te z hella to szajs.
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

elo. jak mialem Scorpio to zamontowalem Blue Vision Philipsa, ale te zwykłe BV, bo BV+ są mocniejsze i droższe. Niebieskiej poświaty nie ma ale światla świecą o niebo lepiej. Swiatło jest jaśniutkie i świeci o kilka metrów dalej, wiem bo sprawdzalem. Wyjechałem pod misto z jedna zwykłą, a drugą Blue Vvisiom, różnica była kolosalna. Philipsy są bardzo dobre i kosztują (przynajmniej BV około mniej niz 30zł za zarówkę). Mi udało się trafić w kąplecie z postojówkami blue.
ObrazekObrazekObrazek
Archi
Posty: 26
Rejestracja: 2005-01-22 17:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Archi »

Witam!

Sprawdź tą ofertę http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=38740177. Mam takie same i jestem bardzo zadowolony.Polecam
Archi
Posty: 26
Rejestracja: 2005-01-22 17:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Archi »

Przepraszam ale pierwszy adres może być nie prawidłowy.
Ten powinien być dobry: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=40490267
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

u mnie dziala :)

Post autor: roofio »

nie zgodze sie z tym ze zarowki rodem z allegro za 40zl to wiocha. Kupilem 100W H4 wlasnie pseudo "wiocha" ksenon i swieca mi bardzo ladnie przy czym klosz nagrzewa sie porywnywalnie tak samo jak wczesniejsze. Teraz juz na autostradzie nie musze zwalniac ze 180 zeby wczesniej mnie cien nie zaskoczyl.
/Roofio Probe II 1995 USA
Gość

Post autor: Gość »

100W nic dziwnego że ładnie świeci,
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

widzialem kolega posiada takie i efekt jest naprawde ok choc ktos juz prwde powiedzial ze w czasie deszczu jakos slabiej wypadaja ale da sie wytrzymac

pozdrawiam
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Sqad pisze:100W nic dziwnego że ładnie świeci,
Taka moc musi ładnie świecić (kierowcom z przeciwka po gałach też :? ) ale niestety z tego co wiem stosowanie takich żarówek nie jest dozwolone. Przy kontroli niebiescy mogą się czepiać. Podobno regulują to jakieś normy europejskie.
Roofio pisze:przy czym klosz nagrzewa sie porywnywalnie tak samo jak wczesniejsze
Tu się nie zgodzę. Jeżeli coś ma prawie dwa razy większą moc to raczej powinno wydzielać też więcej ciepła. Cudów nie ma...
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”