immobiliser, immo - gdzie jest?

Awatar użytkownika
bif84
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-16 16:03
Samochód: probe '94 2.0
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Re: Immobillizer

Post autor: bif84 »

Więc tak u mnie sprzęgło nie ma nic do rzeczy, natomiast dobrałem się dzisiaj w okolice immobilizera i zauważyłem,że wtyczka od czerwonej kontrolki od immo jest rozpięta. Spiąłem ją i zaczęła mrugać po wciśnięciu przycisku na pilocie zaświeciła się światłem ciągłym. Nie w tym jednak problem gdy odpaliłem silnik auto chodziło jak ruski czołg jakby na 3 garki albo coś, wcześniej tego nie było. Najgorsze,że po rozpięciu wspomnianej wtyczki w pracy silnika nic sie nie zmieniło. Czy mógłby ktoś podać jakiś link lub wytłumaczyć osobiście zmostkowanie immo na PW (mam go już na wierzchu) - przeglądałem wcześniej dwa fora ale nigdzie niema tej operacji dobrze opisanej o zdjęciach nie wspominając.
Ostatnio zmieniony 2010-04-17 13:19 przez bif84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Immobillizer

Post autor: OLEY »

Robert pisze: OLEYe mają dwójkę euro i - o ile on dobrze pamięta - też musi, ale zaraz zejdzie i sprawdzi.
Sprawdziłem i cholerka odpalił...
Ale to jest dość dziwne, bo moim zdaniem nie powinien.
kocureq pisze: Choć Kucyk Fiszy też ma czujnik pod sprzęgłem.
I odpala?

Mój też ma.
Zdjęcie-0267.jpg
Zdjęcie-0267.jpg (16.68 KiB) Przejrzano 8015 razy
Zdjęcie-0268.jpg
Zdjęcie-0268.jpg (14.15 KiB) Przejrzano 8015 razy


Stwierdziłem, że czujnik musi być w takim razie uszkodzony.
Jeżeli jest uszkodzony i wypnę z niego kostkę, to nie powinien zapalić.
Zdjęcie-0267a.jpg
Zdjęcie-0267a.jpg (26.5 KiB) Przejrzano 8033 razy
A jednak zapalił. :evil:

Przy kostce nic nie jest mieszane, nie ma żadnej zworki, więc albo ktoś wcześniej zwarł
to gdzieś dalej w instalacji, albo nie mam pojęcia do czego służy ten czujnik. :roll:

firut1 pisze:Czy mógłby ktoś podać jakiś link lub wytłumaczyć osobiście zmostkowanie immo (mam go już na wierzchu) - przeglądałem wcześniej dwa fora ale nnigdzie niema tej operacji dobrze opisanej o zdjęciach nie wspominając.
Nikt Ci nie poda (przynajmniej nie powinien!) takiej informacji na forum ogólnym.
Przecież to raj dla drobnych złodziejaszków i takie rady, to jak serwisówka dla małolatów...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
bif84
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-16 16:03
Samochód: probe '94 2.0
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Re: Immobillizer

Post autor: bif84 »

No to na priva albo gg20893933
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: immobilajzer- gdzie on jest?

Post autor: Robert »

arko pisze:zrobiłem zdjęcia . nie są w dobrej jakości przepraszam ale robiłem je aparatem w telefonie myślę że pomogą

ciach... takie informacje to na PW proszę, i to też sprawdzonym osobom, a nie w publicznym temacie nawet nie wymagającym logowania

Kocureq
firut1 pisze:No to na priva albo gg20893933
Ty serio?
firut1 Dołączył(a): 2010.04.16 16:03
...
Napisz, gdzie dokładnie parkujesz, to ktoś pomocny Ci przyjedzie i odpali :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
bif84
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-16 16:03
Samochód: probe '94 2.0
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: bif84 »

Odpalić to moge sobie sam (raz pali raz nie) po prostu immo szwankuje i chce sie go pozbyć. Auto stoi u mnie pod domem w Rabce. Wymyślacie jakies sprzegła itp. a ja po prostu potrzebuje konkretnej porady, jak chcecie skan dowodu osobistego i rejestracyjnego to nie ma sprawy (tylko po co taka hece robic przy autach za pare tys.). Z tego co widzę to dużo osób miało podobne problemy, każdy pisze że ma usunięte ale nik sie nie kwapi pomóc.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: OLEY »

firut1 pisze: ale nik sie nie kwapi pomóc.

Następny. :evil: #-o

:arrow: ! Skradziono Jarkowi Probe !

:arrow: Skradziono dzisiaj PROBE GT 94r Kraków- Kochani pomozcie

:arrow: UWAGA RZUCAM MIESEM !

:arrow: włamali mi się do probe

:arrow: Ukradli Forda Probe w Krakowie

:arrow: SKRADZIONO SAMOCHÓD Z KLUBU MAZDY... KTOKOLWIEK WIDZIAŁ....

:arrow: SKRADZIONO PROBE W KRAKOWIE

:arrow: Ukradli mi Probe :(

:arrow: Ukradli samochód brata...



I na koniec dość kontrowersyjny temat:

:arrow: blokada forum


Heh...
Nie życzę Ci tego, ale jak nie daj Boże, Ty założysz podobny temat, to ja Ci odpiszę:
firut1 pisze:( po co taka hece robic przy aucie za pare tys.)
Pozdro.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
bif84
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-16 16:03
Samochód: probe '94 2.0
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: bif84 »

Dokładny schemat ze zdjęciem znalazłem już na innym forum (po zalogowaniu się). Dzięki za pomoc... ... forum. A dla mających podobny problem, poprawiłem zimne lutowania na immo i zrobiłem mostki - autko chodzi w końcu jak należy. Jeśli ktoś ma immo w 94 polecam taką operację bo to schrzaniony układ.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Immobillizer

Post autor: Kocureq »

OLEY pisze:
kocureq pisze: Choć Kucyk Fiszy też ma czujnik pod sprzęgłem.
I odpala?
Bez sprzęgła nie.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: Sam »

Ja się tak wtrącę bo mnie interesowało szalenie po co ten czujnik jest mam silnik z 93 z całą instalacją ;P i nie mam imo ;p i kiedyś wertując forum czy performance probe znalazłem informacje że ten czujnik jest po to żeby komputer wiedział kiedy zmieniamy biegi :D nie pamiętam gdzie to wyczytałem w każdym bądź razie jakoś mi się nie chce wierzyć że komputer do czegoś takie informacje potrzebuje no ale mogę się mylić.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: Robert »

Spróbuj na luzie poobserwować obroty - po wciśnięciu sprzęgła wzrosną, żeby Ci auto nie zgasło na światłach, ergo komputer "wie". A skąd wie?
;) ;) ;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: immobilajzer- gdzie on jest?

Post autor: arko »

Robert pisze:
arko pisze:zrobiłem zdjęcia . nie są w dobrej jakości przepraszam ale robiłem je aparatem w telefonie myślę że pomogą

ciach... takie informacje to na PW proszę, i to też sprawdzonym osobom, a nie w publicznym temacie nawet nie wymagającym logowania

Kocureq
firut1 pisze:No to na priva albo gg20893933
Ty serio?
firut1 Dołączył(a): 2010.04.16 16:03
...
Napisz, gdzie dokładnie parkujesz, to ktoś pomocny Ci przyjedzie i odpali :twisted:
Rozumiem ze podałeś mój przykład jak powinno się uważać z kim ma się do czynienia :oops: jest to słuszne :D
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: 2Ya »

Ten czujnik przy pedale sprzęgła działa w kwestii odpalania silnika/umożliwiania jego rozruchu w rocznikach 93 euro oraz 94 (tylko z początku rocznika) oraz we wszystkich rocznikach usa.
Rocznik 93 i 94 był najbardziej zbliżony pod względem rozwiązań do modeli usa,potem już bywało co chwile różnie w modelach euro.
Ten czujnik zapobiega np. w przypadku pozostawienia kluczyka w stacyjce uruchomieniu auta dziecku i jest to stosowane/standard w autach za oceanem,a w europie nie.
Były 2 typy tych czujników - do modeli z tempomatem i bez.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: OLEY »

Witaj Tuja. :D
Moja dwójka jest '94, a właściwie model z końca roku '93 i niestety odpala bez sprzęgła.
Myślałem, że czujnik jest zepsuty, ale jednak spełnia on inne zadanie.

Robert gdzieś pisał, że dzięki temu czujnikowi komputer, przy zmianie biegu, dostaje informację
i podnosi obroty silnika.

I to by się zgadzało.

Po wymontowaniu tego czujnika pojeździłem trochę bez niego i podczas zmiany biegów
(zwłaszcza z jedynki na dwójkę i z dwójki na trójkę) auto gasło prawie za każdym razem...

Wczoraj założyłem czujnik i jak ręką odjął. :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: Robert »

OLEY pisze:Robert gdzieś pisał...
Taaa... Tylko zwróć uwagę na ostatnią linię mojego postu. Daleko nie masz, bo "gdzieś" = "3 posty wyżej". :P
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak odłączyć immo na dobre 95 r 2.0 16V

Post autor: paq19 »

Witam jak odłączyć immo na dobre. Mam probe 95 r 2.0 16v z pestką w kluczyku. Proszę o pomoc (choćby na PW)?
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: 2Ya »

A po co chcesz odłączyć hm ?
Obrazek
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: paq19 »

Dla siebie nie w celu wiadomym. A dlaczego bo nie chcę immo z tym same kłopoty jak by ktoś mógł na e-mail lub na pw podać mi krok po kroku jak to zrobić będe wdzięczny. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: MAcieja87 »

Cześć!
Jako, że moja przygoda z Probkiem jeszcze trwa, jestem zmuszony pomocy szukać tutaj. Na tę chwilę niestety nie jestem pewny w 100% czy mój problem jest związany z immobiliserem (mam w kluczyku), lecz wszystko na to wskazuje, może wy mi coś podpowiecie.

Ogólnie robiłem "remont" silnika, autko złożyliśmy, odpaliliśmy i i bardzo ładnie pracowało, po kilku minutach zgasiliśmy aby poskręcać do końca. Ponowne odpalenie, auto chwile pracuje i po chwili gaśnie, kilka kolejnych prób tak samo się kończy. Po ponownym odpaleniu auta po 2h auto w ogóle nie odpala, zalewa je. Iskra jest, rozrząd sprawdzaliśmy, z błędów tylko vris1.
Dlaczego trafiłem tutaj, bo w momencie gdy przekręcam zapłon nie zapala mi się kontrolka kluczyka na desce (nawet nie mrugnie), a w momencie gdy auto po raz pierwszy zgasło, zapaliła się ona na kilka sek. Po nocy bez akumulatora auto 1 raz odpaliło po czym zgasło, sprawdzałem 2 kluczami. Z braku pomysłów nawet wymieniliśmy żarówkę :D
Ostatnio zmieniony 2012-07-16 14:52 przez MAcieja87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: MatiLP640 »

nie wiem czy to pomoże czy nie ale akurat wczoraj zrobiłem małą próbę z immo, mam 2 kluczyki, jeden z a drugi bez i byłem ciekawy czy zapali tym bez i co się okazało, kontrolka nie zaświeciła się w ogóle a świeciła zawsze i ku mojemu zdziwieniu auto zapaliło bez żadnych problemów ale po ok 5-10sek samo zgasło, spróbowałem jeszcze 2x i za każdym razem to samo, zmieniłem kluczyki i wszystko działało ok, kontrolka jak zawsze świeciła a auto nie gasło więc może coś być z immo albo nawet z samym kluczykiem...
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: MAcieja87 »

Próbowałem go odpalić z 3 kluczy z czego na pewno z 2 palił bez problemu.
Wychodzi na to że naprawdę padł mi immobiliser tylko czemu i jak to doprowadzić teraz do porządku.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: 2Ya »

Nie przypisywałbym winy do immo tylko raczej coś z elektryką nie kontaktejszyn po tym składaniu ;) Iskra jest, benzyna jest i zalewa i nie odpala? Jedno wyklucza drugie, chyba ze wtryski cały czas są otwarte i leją na opór paliwo.
Może i być tak, bo nie pamietam, że po ilus tam próbach odpalenia bez łączności z immo, moduł się blokuje na stałe. Odłącz aku, dobrze naładuj i zobacz na drugi dzień, ponadto posprawdzaj dobrze cała elektryke pod maską i połączenia masowe.
Wygląda też na to, że transponder przy stacyjce jakby był zdeaktywowany i nie łapał sygnału/kodu z kluczyka.
Sory, że tak wsyztsko chaotycznie ale łeb mnie boli i zmęcznei doskwiera ale może w jakimś stopniu okaza siemoje wywody pomocne ;)

pozdro.
Obrazek
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: MAcieja87 »

2Ya pisze: Iskra jest, benzyna jest i zalewa i nie odpala? Jedno wyklucza drugie
No teoretycznie tak, z tym, że jak pisałem jest problem z lampką immobilisera gdyż nie działa to poprawnie, dla tego myślę, że to jest przyczyną.
Na pewno będziemy wszystko jeszcze dokładnie sprawdzać, ale na tą chwilę szukania zawieszone, bo czekam na nowy wałek, który ma dotrzeć jutro :(
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: Kocureq »

A co tak naprawde odcina immo?
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: MAcieja87 »

No więc po 100 latach walki nawet doszli do czegoś. Na pewno uszkodzony jest immobiliser i nie ma możliwości odcięcia go (jeszcze dłuższa historia hehe).
Muszę kupić nowy zestaw typu komputer, immobiliser, kluczyk... czy coś jeszcze??? Upewniając się muszę się trzymać oznaczeń na moim komputerze?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: immobiliser, immo - gdzie jest?

Post autor: Romas »

Nie wiem kto Ci takich głupot nagadal ale w probku da sie obejść immo :wink:

Wiadomo lepiej mechanikowi isc na latwizne i wymienic podzespoly immo niz obejść, a jak nie ma o tum pojecia to pojedz do kogos kto siedzi w elektronice samochodowej dogłębnie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”