Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

No i musisz przyznać, że są w sumie identyczne i eleganckie :)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
HUNT18
Posty: 31
Rejestracja: 2007-07-01 12:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: HUNT18 »

Takie lampki sa sprzedawane jako dzienne do fiata 126 :D Sam takie nabyłem podajże za 48 zł. W motoryzacyjnych je mają do tego przekaźnik i wszystko pieknie ładnie świeci.
Ford Probe 2.0 16v 1994r.
Awatar użytkownika
crupek
Posty: 636
Rejestracja: 2006-07-21 20:45
Samochód: Probe II 2.5 V6 MEDICI
Galeria: viewtopic.php?t=9043
Lokalizacja: Głogów Wrocław

Post autor: crupek »

RX pisze:No i musisz przyznać, że są w sumie identyczne i eleganckie :)
No i przyznaje :D
Awatar użytkownika
adm
Posty: 28
Rejestracja: 2007-07-11 21:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adm »

Czy ktoś z was zamontował coś takiego?
http://moto.allegro.pl/item389005790_la ... _audi.html
2.5 V6 24V
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Post autor: Bendek »

te diodówki fajnie wyglądałyby w 1 generacji w tym zagłębieniu w zderzaku...police się do tego nie przyczepi?
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Post autor: black_martines »

są ok. ładnie świecą i wyglądają ale koniecznie trzeba sie upewnić czy mają polską homologację
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

nie wem ile w tym prawdy, ale w przypadku gd samochód ulegne wypadkowi, ubezpieczyciel moze zatrzymac wypłate odszkodowania jeżeli stwierdzi używanie diód. To nie sa moje słowa tylko faceta u którego kupowałem diody do samochodu. tez maja homologację. i własnie on mi to powiedział. też proponuje zajechac na stację diagnostyczną i wypytac się dokładnie. Tam panowie musza ci udzielić wszystkich odpowiedzi, albo na policje zajechac. Ja jak mam watpliwości to zawsze korzystam z ich usług i jeszcze nigdy nie żałowałem.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Tam jest napisane tak:

"PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST KOMPLET

LAMP DO JAZDY DZIENNEJ- DODATKOWE "

Czy to nie jest przypadkiem tak, że mogą one być używane do jazdy dziennej, ale jako dodatkowe oświetlenie?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Tak na poważnie to nie ma co patrzeć na to co ludzie piszą o swoich przedmiotach, czy mają homologację czy jakieś certyfikaty. Liczą się przepisy i tyle.
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

jarsonik pisze:nie wem ile w tym prawdy, ale w przypadku gd samochód ulegne wypadkowi, ubezpieczyciel moze zatrzymac wypłate odszkodowania jeżeli stwierdzi używanie diód. To nie sa moje słowa tylko faceta u którego kupowałem diody do samochodu. tez maja homologację. i własnie on mi to powiedział. też proponuje zajechac na stację diagnostyczną i wypytac się dokładnie. Tam panowie musza ci udzielić wszystkich odpowiedzi, albo na policje zajechac. Ja jak mam watpliwości to zawsze korzystam z ich usług i jeszcze nigdy nie żałowałem.
to co z nowymi audi?? one seryjnie z przodu maja ledy:]
ostatnio mijałem akies audi z takimi lampami - http://moto.allegro.pl/item389270084_sw ... fekt_.html i powiem, że wygladało nieziemsko :D[
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

pytlar pisze:
to co z nowymi audi?? one seryjnie z przodu maja ledy:]
A co ma być?? Mają seryjnie montowane, więc mają i homologacje.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Jedyne lampy z diod ktore maja homologacje RL robi hella koszt o ile pamietam jakies 450zl
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

pytlar pisze:
jarsonik pisze:nie wem ile w tym prawdy, ale w przypadku gd samochód ulegne wypadkowi, ubezpieczyciel moze zatrzymac wypłate odszkodowania jeżeli stwierdzi używanie diód. To nie sa moje słowa tylko faceta u którego kupowałem diody do samochodu. tez maja homologację. i własnie on mi to powiedział. też proponuje zajechac na stację diagnostyczną i wypytac się dokładnie. Tam panowie musza ci udzielić wszystkich odpowiedzi, albo na policje zajechac. Ja jak mam watpliwości to zawsze korzystam z ich usług i jeszcze nigdy nie żałowałem.
to co z nowymi audi?? one seryjnie z przodu maja ledy:]
ostatnio mijałem akies audi z takimi lampami - http://moto.allegro.pl/item389270084_sw ... fekt_.html i powiem, że wygladało nieziemsko :D[
Tak samo moge zapytać o soczewki. Bez urazy.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Panowie zrozumcie w koncu ze dany reflektor jest homologowany do danego zrodla swiatla (scisle okreslona zarowka) i nawet jesli diody maja "homologacje" (nie maja homologacji tylko znak bezpieczenstwa CE ale to inna kwestia) to faktycznie ubezpieczyciel moze nie wyplacic odszkodowania albo Policja moze zabrac dowod rejstracyjny z uwagi na niezgodne z dokumentami homologacyjnymi zrodlo swiatla.
Inaczej ma sie sprawa z autami ktore seryjnie maja takie reflektory gdyz sa one homologowane na zrodlo swiatla jakim jest dioda dzieki temu nie ma podstaw do niewyplacenia odszkodowania lub zabrania dowodu.
Czyli reasumujac
-oryginalne siatla z diodami - tak (bo sa homologowane fabrycznie)
-siwatla dzienne z diodami posiadajace znak homologacyjny RL - tak (o ile wiem to tylko hella0
-siwatla dzienne bez diod ze znakiem homologacyjnym RL - tak (hella i jeszcze inni producenci w tym podany w linku wyzej bo posiada homologacje RL)
-swiatla dzienne diodowe lub nie o innej homologacji niz RL -nie
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-07-04 20:29 przez Quaki, łącznie zmieniany 1 raz.
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-06 13:56
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sandman »

Może sprawa okaże się niedługo nieaktualna: Całe lato bez świateł mijania?.
A ja sobie właśnie lampki dzienne zamówiłem... :)
P II 2,5L Euro (kaput) :cry: => 2,5 GT '93 :D
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Ja też zamówiłem :D

Z tym zwiększeniem wypadków to trochę przegięli, ale tak jak się wszyscy spodziewali nie zmieniło się nic. Na głupotę nie pomogło by nawet 20 świateł na zderzaku a to jest główny problem. :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Też lampki czekają na zamówienie, a tu szansa na zniesienie przepisu, ale przynajmniej w okresie jesienno zimowym będzie można jeździć w dzień z zamkniętymi.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

W sumie o tym nie pomyślałem :D Fakt że w zimę będzie spokój ;)

Lukasz a ty nie miałeś już dziennych kupionych czy mi się coś pomieszało :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Ostatnio znalazłem na Allegro dzienne światła LED. Podobno z homologacją i dwa razy tańsze niż Hella.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Swiatla całodobowo tylko w okresie zimowym :)

Post autor: derek »

Mam miłą wiadomosć dla tych którym nie podoba sie całodobowy obowiązek jazdy na światłach. Ponoc okazalo sie ze przepis dokładnie nie poprawil nic w sprawie wypadków i szanowny sejm pracuje nad powrotem starego zapisu mowiacego o obowiazku jazdy na nich tylko w okresie zimowym.. Czyli od marca 2009 mamy jeździć już "normalnie". Info mam z "Auto-Swiata"
Osobiście uwazam ze swiatla cala dobę to absurd, pomijajac juz kwestie ekologii i wyzszych kosztow eksplaatacji samochodow-w skali globalnej to calkiem spora ilosc zużytych żarowek i benzyny.. No a nasze Probki chyba ładniej wyglądają z zamknietymi oczami, chociaz to pewnie jest kwestią gustu.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Dee Jay »

Wystarczyło spojrzeć na przyczyny wypadków by zrozumieć że zapalone światła nie sprawią że kierowca wytrzeźwieje i że Fast & furious nie nabiorą oleju do głowy i wprawy po włączeniu dodatkowych żarówek. Ale u nas trzeba sprawdzić wszystko.
Ja już dziennych nie zdemontuje bo na zimę mam spokój w podnoszeniem oczek :P
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
crupek
Posty: 636
Rejestracja: 2006-07-21 20:45
Samochód: Probe II 2.5 V6 MEDICI
Galeria: viewtopic.php?t=9043
Lokalizacja: Głogów Wrocław

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: crupek »

Dee Jay pisze:Ja już dziennych nie zdemontuje bo na zimę mam spokój w podnoszeniem oczek :P
Ja również :D
Awatar użytkownika
Sieger
Posty: 129
Rejestracja: 2008-08-01 13:30
Samochód: Ford Puma 1,7
Lokalizacja: Pabianice

Re: Swiatla całodobowo tylko w okresie zimowym :)

Post autor: Sieger »

derek pisze:Osobiście uwazam ze swiatla cala dobę to absurd, pomijajac juz kwestie ekologii i wyzszych kosztow eksplaatacji samochodow-w skali globalnej to calkiem spora ilosc zużytych żarowek i benzyny.
Zgadzam się z tym i dokładając swoje trzy grosze wydaje mi się, że po pewnym czasie jazdy ma się wrażenie, że człowiek przyzwyczaja się do jadących z przeciwka "światełek" i kiedy jeden z samochodów nie ma zapalonych świateł, co nie jest rzadkością, no to wtedy jest naprawdę słabo widoczny i tym samym niebezpieczny.
Silver Probe 2,5 V6 `94 & Silver Puma '98 1,7 VTC
Awatar użytkownika
Furious
Posty: 168
Rejestracja: 2008-06-01 14:30
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13950
Lokalizacja: Pabianice/Łask

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Furious »

DJ masz coś do mnie? :D
Co do reszty to zgadzam się z Tobą i Siegierem. Prawda jest taka, że jeżdżąc na światłach nasz mózg się rozleniwia. Bo po co ma wyostrzyć ostrożność skoro ta dyskoteka to pewnie ciężarowy, te dwie żarówki to osobowy, jedna żarówka to pewnie też osobowy, a potem słyszy się o jakimś nieodpowiedzialnym motocykliście, któremu dzielny kierowca w moherze zaserwował czołowe w niedzielę (swoją drogą motocykliści też czasami przeginają :)), a kiedy nie ma żaróweczek to temu panu/pani pokazujemy, że jest bee bo nie ma włączonych świateł o ile go wcześniej zauważymy :) Jeżdżąc na światłach zwiększa się też ryzyko oślepienia kierowcy z naprzeciwka o czym pewnie wszyscy tu na forum wiemy :) Tak więc jestem, za powróceniem starego systemu jazdy na światłach i dodatkowo przywróceniu migającego zielonego na sygnalizacji (tak jak np w Austrii chyba), bo nagminnie przejeżdżam na czerwonym ;|
Co do oleju w głowie, to w Polsce nie jest zbytnim problemem zrobienie prawka wystarczy, że będziemy mieli sprzyjające warunki na drodze i trochę szczęścia :) Nad tym też mogliby popracować,
Czarny Ford Probe (USA) II 2.5L V6 93r
Jeżeli nie podoba ci się mój styl jazdy - zejdź z chodnika
Awatar użytkownika
Sieger
Posty: 129
Rejestracja: 2008-08-01 13:30
Samochód: Ford Puma 1,7
Lokalizacja: Pabianice

Re: Od 1 PAŹDZIERNIKA jeździmy na światłach. A może by tak...

Post autor: Sieger »

Furious pisze:Co do oleju w głowie, to w Polsce nie jest zbytnim problemem zrobienie prawka wystarczy, że będziemy mieli sprzyjające warunki na drodze i trochę szczęścia :) Nad tym też mogliby popracować,
Jak zrobiłem prawko w 1996 :) to miałem kłopot z wyprzedzaniem, z oceną odległości od auta jadącego z naprzeciwka. Za to parkowałem po mistrzowsku. też miałem szansę na czołówkę, ale przed ryskami na autkach byłem zabezpieczony w 100% i mam wrażenie, że do dzisiaj tak działa kurs na prawo jazdy wymuszony przez idiotyczny egzamin. Góra 50 km/h i idealnie parkować :)
Silver Probe 2,5 V6 `94 & Silver Puma '98 1,7 VTC
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”