Problem z alarmem

Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: 2Ya »

Masz dwa rozwiązania ,a w sumie trzy - albo pojedziesz do fachowca i sczyści ci imo z ecu albo wymienisz ecu na bez imo co graniczy z cudem w wersji euro raczej ale z wersji usa jak najbardziej albo wyciągniesz białą pestkę z tego złamanego kluczyka i w odpowiednim ułożeniu ją przykleisz do koronko/czytnika/transpondera imo - tu musisz troche pokombinować z ułożeniem tej pestki względem tej koronki,a najlepiej jeszcze dorobić sobie kluczyk,który będzie miał miejsce w uchwycie na pestkę - np. popularny "scyzoryk" i powinno grać.
Aaaa i jeszcze czwarte rozwiązanie to kupić stacyjkę z kluczykiem oryginalnym co ma miejsce na pestkę i przekładasz pestkę do nowego kluczyka,zmieniasz stacyjkę i śmigasz :)

Tylko nie pisz,że to za mało rozwiązań i nie krzycz hilfe :P
Obrazek
sitek
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-21 01:31

Re: Problem z alarmem

Post autor: sitek »

jakas opcje napewno wybiore dzieki wielkie
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Problem z alarmem

Post autor: kocurro »

u mnie jak ten fabryczny alarm zaczyna wyć to jedyna metoda na rozbrojenia tego dziadostwa to odłączyć aku. kombinowałem już na różne sposoby i nic. dzisiaj w nocy jakieś gnoje mi się wpakowały do samochodu rozwalając zamek. o dziwo nic nie zgineło oprócz elektrycznej dmuchawy o wwartości ok 30 zł. wywalili wszystko ze schowka a tam był panel od radia i dalej tam jest, a mój cudowny alarm zaczą wyć dopiero jak otworzyłem drzwi pociągając za klamkę.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z alarmem

Post autor: Sam »

to jak oni ci otwarli drzwi ? nie ciągnęli za klamkę :/
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Problem z alarmem

Post autor: kocurro »

nie mam pojęcia jak oni to zrobili i o co chodzi z tym śmiesznym pseudo alarmem, ale ciśnienie mam wysokie
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: Robert »

Przecież choćby Arko dał im jednoznaczną wskazówkę :roll:
arko pisze:Złamany kluczyk nie ma wpływu na alarm , przekręcenie kluczyka rozłącza i załącza alarm fabryczny :D
Mądrej głowie dość dwie słowie - złodziejaszkom wystarczyło, Wam nie. :P
kocurro pisze:to wie ktoś jak wyłaczyć ten seryjny fordowski alarm bo i mi sie to kilka razy zdarzyło i w tym raz o 4 nad ranem na polu namiotowym. cieszę się że mnie nikt nie zabił:):):)
Najpierw obśmiewacie, czemu robić z różnych rzeczy tajemnicę i chcecie dokładnego opisania na publicznym forum, jak znieczulić i obejść fabryczny alarm, a potem wielkie zaskoczenie, że ktoś inny wiedział, jak z tego skorzystać. #-o
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z alarmem

Post autor: OLEY »

Robert pisze:Najpierw obśmiewacie, czemu robić z różnych rzeczy tajemnicę i chcecie dokładnego opisania na publicznym forum, jak znieczulić i obejść fabryczny alarm, a potem wielkie zaskoczenie, że ktoś inny wiedział, jak z tego skorzystać. #-o
Dokładnie!!!
Tyle razy również powtarzałem, żeby nie pisać na forum nic o rozbrojeniach alarmów, ani
nie dawać wskazówek nieznajomym, nawet na PW.

Ale co tam... Przecież robimy wielką tajemnicę z niczego, bo kto dziś ukradnie Probe...
OLEY pisze:[o]A ja bym proponował (dla Waszego dobra) nie pisać o takich szczegółach w miejscach, gdzie dostęp ma każda przypadkowa osoba.
Złodzieje nie śpią i mimo, że wartość Probe nie jest zbyt duża, to zapewne szkoda by Wam było
stracić autko, bo jakiś małolat przeczyta i będzie chciał sobie pojeździć prawda?

Pomyślcie o tym...[/o]
Szkoda, że nasze słowa muszą się sprawdzać...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Problem z alarmem

Post autor: kocurro »

może i taka jest prawda ale mnie ciekawi czemu ten alarm nie zadziałał? nie był odcinany ani nic z tych spraw. złodziej miał własny kluczyk??
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z alarmem

Post autor: OLEY »

kocurro pisze:złodziej miał własny kluczyk??
Nie musiał, ale nie napisze Ci tutaj dlaczego nie musiał. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Problem z alarmem

Post autor: kocurro »

spoko. Robert już mnie z deka oświecił, ale na PW możesz coś napisać
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: 2Ya »

kocurro pisze:się wpakowały do samochodu rozwalając zamek

Tu masz sedno sprawy .
Obrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z alarmem

Post autor: OLEY »

:-$ Bo już i tak za dużo teraz powiedziałeś. :twisted: :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z alarmem

Post autor: Sam »

To zakładajcie sobie dodatkowe alarmy, będziecie spać spokojniej. Swoja drogą to myślicie że takim złodziejom to potrzebna instrukcja obsługi do fabrycznych alarmów ? Większość z was wpadła sama na to że wystarczy [o][ciach][/o], myślicie że oni na to by nie wpadli ;D tak samo jest z tym [o][ciach][/o]. Nie ważne czym zabezpieczasz auto, jak ktoś będzie chciał to i tak ci je buchnie albo wejdzie do środka. Poza tym zastanówcie się ile razy wam alarm wyje i go nie słyszycie albo nie chce się wam wstać sprawdzić co się stało. U mnie na osiedlu ktoś postawił raz golfa który wył przez 3-4 dni aż padł mu akumulator ;D
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z alarmem

Post autor: OLEY »

Sam pisze:To zakładajcie sobie dodatkowe alarmy, będziecie spać spokojniej.
Sam pisze: Nie ważne czym zabezpieczasz auto, jak ktoś będzie chciał to i tak ci je buchnie albo wejdzie do środka.
Trochę się te stwierdzenia gryzą ze sobą... :wink:

Sam - zrozum, że tu nie chodzi o prawdziwych złodziei aut, bo na takich nie ma zabezpieczeń.

Zobacz, pajace włamali się do auta kocurro nie po to, żeby je ukraść, a tylko obrobić.

Myślisz, że to byli wytrawni złodzieje, czy tylko naćpane małolaty, które mogły sobie
poczytać na forum jak wejść do auta i chcieli sprawdzić, czy sposób działa.

A może chcieli ukraść i auto, ale nie znaleźli na forum, jak odpalić Probe bez kluczyka,
bo pewnie jak by to wyczytali, to i kocurro byłby jeszcze bardzie zdziwiony...

Podanie jakiejkolwiek informacji rodzi coraz większe prawdopodobieństwo do takich włamań.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
meping
Posty: 20
Rejestracja: 2011-09-03 23:12
Samochód: II gen 2.0, 94', Mx-5 NB
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z alarmem

Post autor: meping »

-- oryginalny post 2011-09-14 17:28 --

U mnie problem z alarmem wygląda trochę inaczej.
Na 7 razy gdy otwierałem auto kluczykiem (drzwi kierowcy) 3 razy załączył się fabryczny alarm.
Skąd taka wybiórczość? Swoją drogą po przeczytaniu tego wątku niewiele się wyjaśnia.
Prośba o info na PW.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: Robert »

Alarm aktywuje się przez zamknięcie przyciskiem na drzwiach, kluczykiem lub z pilota. Widocznie 4 razy zamykając wcisnąłeś "grzybek" w drzwiach.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z alarmem

Post autor: Romas »

Robert dobrze mowi, tylko ze od wcisniecia grzybka tez powinien sie załączyć :wink:
Tylko czasami ciegno nie obraca do konca takiego ślimaka i nie zwieraja styki, dlatego raz sie załączy a raz nie :wink:

Dodam jeszcze w ramach ciekawostki ze w roczniku '93 byla jedna ściezka i sterowana 2 kabelkami a w '94 i powyzej byly juz 2 i sterowane 4 kabelkami :wink:
meping
Posty: 20
Rejestracja: 2011-09-03 23:12
Samochód: II gen 2.0, 94', Mx-5 NB
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z alarmem

Post autor: meping »

Zamknąłem auto kluczykiem,a za drugim razem guzikami od wewnątrz, w obydwu przypadkach wył przy otwarciu...
Kiedy wkładam kluczyk już jestem przygotowany do zdjęcia klemy, wycie jest jak sygnał startowy... :(
Zauważyłem też, że gdy zamykam drzwi kierowcy kluczykiem (nie mam pilota) nie zamykają się te pasażera, może w tym tkwi problem.

Znowu wyło, można zamknąć tak, żeby nie uaktywniać?
Info proszę na pw.
arek591
Posty: 38
Rejestracja: 2009-06-01 13:52
Samochód: probe

Re: Problem z alarmem

Post autor: arek591 »

miałem ten sam problem jak chcesz otwierać z pilota to musisz zamknąć z pilota i otworzyć z pilota w ciągu 20 sekund i z powrotem zamknąć i jak teraz otworzysz nie będzię wył fabryczny to tyle pozdro
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z alarmem

Post autor: Romas »

meping pisze:Zauważyłem też, że gdy zamykam drzwi kierowcy kluczykiem (nie mam pilota) nie zamykają się te pasażera, może w tym tkwi problem.
#-o :twisted: :mrgreen:
meping
Posty: 20
Rejestracja: 2011-09-03 23:12
Samochód: II gen 2.0, 94', Mx-5 NB
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z alarmem

Post autor: meping »

-- oryginalny post 2011-09-19 11:07 --
arek591 pisze:miałem ten sam problem jak chcesz otwierać z pilota to musisz zamknąć z pilota i otworzyć z pilota w ciągu 20 sekund i z powrotem zamknąć i jak teraz otworzysz nie będzię wył fabryczny to tyle pozdro
Mam tylko kluczyk, zwykły dorabiany.
Niezależnie czy zamknę kluczykiem czy guzikami wewnątrz, czy centralnym na drzwiach kierowcy, kiedy otwieram kluczykiem zaczyna wyć.

-- dodano 2011-09-19 11:09 --
Romas pisze:#-o :twisted: :mrgreen:
Jaśniej chłopie, jaśniej...
Uszkodzony centralny czy co?..
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z alarmem

Post autor: Romas »

meping pisze:
Romas pisze:#-o :twisted: :mrgreen:
Jaśniej chłopie, jaśniej...
Uszkodzony centralny czy co?..
Chodzilo mi o to co arek591 napisał :P :wink:
arek591 pisze:miałem ten sam problem jak chcesz otwierać z pilota to musisz zamknąć z pilota i otworzyć z pilota w ciągu 20 sekund i z powrotem zamknąć i jak teraz otworzysz nie będzię wył fabryczny to tyle pozdro
[/quote]
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: 2Ya »

Kolego,moduł/przekaźnik centralnego zamka - na forum było to wiele razy poruszane,dość często umierał w probasach.

pzdr.
Obrazek
meping
Posty: 20
Rejestracja: 2011-09-03 23:12
Samochód: II gen 2.0, 94', Mx-5 NB
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z alarmem

Post autor: meping »

2Ya pisze:Kolego,moduł/przekaźnik centralnego zamka - na forum było to wiele razy poruszane,dość często umierał w probasach.

pzdr.
A gdzie dokładnie znajduje się ten moduł, mam szanse wyjąć z przeznaczonego na części.
Nie wiem gdzie tego szukać.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z alarmem

Post autor: quarth »

meping pisze:
2Ya pisze:Kolego,moduł/przekaźnik centralnego zamka - na forum było to wiele razy poruszane,dość często umierał w probasach.

pzdr.
A gdzie dokładnie znajduje się ten moduł, mam szanse wyjąć z przeznaczonego na części.
Nie wiem gdzie tego szukać.

Jesli na feliksinskiej to juz wyjalem, wystarczy pojechac- moge ci dorzucic do tego antenke od niego :)
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”