Reflektory przednie?

Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Reflektory przednie?

Post autor: quarth »

jak wiekszosc postow na tym forum. wiec nie faworyzuj mnie tak bo inni moga sie poczuc pominieci.
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Reflektory przednie?

Post autor: avel »

Nie pamiętam od kiedy dokładnie je mam zamontowane, ale już na pewno więcej jak 1,5 roku i nie widzę śladów zużycia, a na pewno świeca lepiej niż kilkunastoletnie oryginały.
Generalnie polecam.
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Reflektory przednie?

Post autor: bogdano »

Natan pisze:A ustawianie świateł na drzwiach to dla mnie wiocha :newcry:
Jakoś na przeglądzie po moim ustawieniu jak mi sprawdzali to było wszystko ok. i nie mówili, że wiochę odstawiłem. :mrgreen:
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Awatar użytkownika
ORZELwarka
Klubowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2007-01-26 14:57
Galeria: viewtopic.php?t=10592
Lokalizacja: Warka

Re: Reflektory przednie?

Post autor: ORZELwarka »

avel pisze:Nie pamiętam od kiedy dokładnie je mam zamontowane, ale już na pewno więcej jak 1,5 roku i nie widzę śladów zużycia, a na pewno świeca lepiej niż kilkunastoletnie oryginały.
Generalnie polecam.
Ja również polecam, mam już kilka lat i nie widzę zużycia/problemów w eksploatacji :wink:
V6 24v Full opcja 96 r.
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Destroyer »

Zachęcony pozytywnymi opiniami, zakupiłem 2 sztuki tych AUTOPAL po śmiesznych pieniądzach. Są nieco większe i trzeba się nagimnastykować aby wcisnąć to w podrdzewiałą ramkę, ale daje się. Inna sprawa to ich świecenie z którego nie jestem zbytnio zadowolony. Mianowicie plama światła nie jest tak idealna jak przy oryginałach. Mam u siebie oryginały od samego początku, są już delikatnie wypalone na górze i lekko łuszczy się tam odbłyśnik, ale świecą o niebo lepiej niż te AUTOPAL. Odcięcie snopa światła jest idealne, spokojnie mogę konkurować w tym temacie z niejednymi soczewkami. W tych AUTOPAL'ach snop też jest odcięty, ale nie ma tej charakterystycznej wyraźnej linii, jest jakby bardziej rozproszony, ponadto lampy jakoś tak dziwnie kierują snop światła i np. prawa lampa świeci normalnie na wprost ale i trochę w lewo. Strumień światła jakby się rozdwajał i świecił w dwie strony.
Postanowiłem jednak wrócić do starych lamp, bo jeszcze dają radę, a jak już całkiem pokruszy się odbłyśnik, albo dostanę kamyka, wtedy założę te autopale. Na razie będą sobie grzecznie leżały i czekały na swoją kolej.

Ogólnie lampa wykonana jest dobrze, pasuje bez żadnych przeróbek, tylko jest jakby milimetr wyższa i ciężko ją wcisnąć w zardzewiałą ramkę, ale da się :)
Plus jest taki, że "długie" świecą lepiej niż w oryginałach, tzn. wyżej i jakby szerzej. Za takie pieniądze (10-15 zł za sztukę), jak najbardziej polecam :)
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: KrecioPL »

Kupiłem ostatnio, czekają na montaż - może i dzisiaj :) Więc sprawdzę, Destroyer, czy faktycznie daleko im od oryginałów. Fakt faktem poza szkłem i odbłyśnikiem ważna jest też żarówka. Teraz zamontuje odbłyśnik, ale czekam jeszcze na odbiór sensownych żarówek ;)
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Destroyer »

Posiadam któryś już z kolei komplet TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA wcześniej +90% teraz +120%
Takie: http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h4-m ... 99293.html
i takie: http://allegro.pl/tungsram-h4-megalight ... 29164.html
Wiadomo, że to 90 i 120% nie do końca jest prawdą, ale jest to liga OSRAM NIGHTBREAKER PLUS i PHILIPS XTREME VISION, święcą idealnie, wykonane są wzorowo, wystarczają mniej więcej na rok jazdy (nie mam dziennych więc używam non stop mijania). Światło jest wyraźnie bielsze i dużo jaśniejsze od tradycyjnych żarówek, ale również tych +30% philipsa. Posiada taką delikatną niebieską poświatę gdy patrzymy na reflektor. A co najważniejsze, kosztują śmieszne pieniądze w porównaniu do OSRAMA czy PHILIPSA. Poczytaj sobie o nich. Wiadomo że ich żywotność jest krótsza niż zwykłych żarówek, ale te 30 zł nie zaboli tak, jak 70 za osramy lub ponad 100 za philipsy, gdyby się nagle spaliły, jak to osramy mają w zwyczaju.
TUNGSRAM to tak jakby odział GE - GENERAL ELECTRIC (właściwie to do nich należy) też nie jest to jakaś marna firma krzak. I te żarówki GE MEGALIGHT ULTRA również są na allegro.

Wracając do reflektorów. Wczoraj przed napisaniem posta zrobiłem eksperyment z wymianą. Na prawej miałem AUTOPAL a na lewej oryginał (STANLEY bodajże) było ciemno, więc dla testu podjechałem pod lidla żeby na białej ścianie zobaczyć różnicę, a była ona znaczna. Nie wziąłem niestety telefonu i nie miałem jak zdjęcia strzelić. Oczywiście żarówka ciągle ta sama TUNGSRAM. Podjechałem do domu i od razu zamieniłem lampę na starą. Różnica może wynikać z tego, że oryginalna lampa ma całkowicie płaski klosz, autopal ma delikatnie wypukły (niewiele ale jednak) co może powodować delikatne rozproszenie światła na boki.
Powiem tak, jeżeli twoje oryginały są matowe, mają powypalane, poodpryskiwane odbłyśniki to jak najbardziej zauważysz poprawę w świeceniu. Moje oryginały są już wysłużone jak pisałem, ale strasznej tragedii nie ma bo odbłyśniki są idealnie czyste, nie zmatowiałe, delikatnie tylko wypalone w górnej części i przy krawędziach szkła lekko połuszczone, też pojeżdżę jeszcze trochę do momentu kiedy oryginały dokonają żywota i wtedy przyjdzie czas na autopal.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: mysz »

Co do tungsramów megalight +90% to jak najbardziej polecam ze względu na widoczność w nocy(pamiętam jak je zamontowałem, to przez pierwszy tydzień aż dziwnie mi się jeździło, bo było tak jasno), jeśli chodzi o żywotność to średnio- mi one padły po pół roku, niestety. Może akurat trafiłem na taką partię. Teraz planuję się przesiąść na osramy, ale nie na +90% (cool blue/blue vision)
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Destroyer »

Szczerze to nawet jakby się paliły co 3-4 miesiące to nie żal było by tych 30 zł. W przeciwieństwie do osramów które kosztują 60 zł.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: KrecioPL »

Zamontowałem wkłady, a w sumie to jeden - drugi pękł przy próbie wciśnięcia (był źle sklejony), trzeba będzie dokupić.
Wrażenia? Mimo że tamte wkłady z pozoru nie były w złym stanie to różnica jest spora i dobrze widoczna(jeden mam teraz stary, drugi nowy). Owszem, Destroyer, masz trochę racji z wypukłością szkła ale przynajmniej jakoś u mnie nie widać aż tak bardzo tego rozproszenia snopa o którym mówiłeś.

Generalnie trochę się trzeba było z tematem pomęczyć. Z 4 ramek (dwie od Myszy - dzięki) jakie posiadałem wybrałem dwie - pozostałe miały wżery takie że przy próbie czyszczenia mechanicznego wyszły dziury. Dużym problemem okazały się blaszki trzymające wkład - nie można było tego odkręcić. Trzeba było kombinować. Póki co, były odgięte i przygięte z powrotem ale to już nie jest to, wiec będę musiał dorobić takie. Po wyczyszczeniu tematu, pomalowałem wnętrze ramki podkładem antykorozyjnym. I jest git.
Polecam każdemu, kogo nie zadowala to, jak mu lampy świecą.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Destroyer »

KrecioPL pisze:nie widać aż tak bardzo tego rozproszenia snopa
Wiesz, bardzo to tego nie widać, ale w porównaniu do oryginałów różnica jest spora. Ogólnie lampy świecą zaskakująco dobrze jak na zamiennik za bagatela 10-15 zł.
Kiedyś kupiłem zamiennik do golfa III jak zarobiłem kamyka, i to wcale nie najtańszy, bo za jakieś 100-120 zł (a mieli i za 70), kształt odbłyśnika był jakiś dziwny i lampa świeciła, ale światła nie dawała. Jak pojechałem na stacje ustawić światła, to stwierdzili że mam żarówkę źle włożoną :) I faktycznie na tym ich wynalazku, tak to wyglądało. Pojeździłem jakiś czas ale to była masakra i gdyby nie lewa oryginalna lampa, nie widział bym nic.
Kupiłem więc na szrocie oryginał w idealnym stanie za 30 zł, a ten niby dobry zamiennik schowałem gdzieś na dno piwnicy :)
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
Romeo
Posty: 70
Rejestracja: 2013-09-12 02:55
Samochód: 2.0 EUR '96

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Romeo »

Znalazłem takie coś w internecie:
http://allegro.pl/soczewki-soczewka-bix ... 73560.html
Nie ma słowa o homologacji, więc nie wiem co myśleć. Założyło by się klosze Clear'y do tego i efekt byłby super. Tylko czy zgodnie z prawem?
Probe 2.0 z 96r.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Reflektory przednie?

Post autor: quarth »

jak nie ma homo to niezgodnie. nie prosciej wypruc z jakiegos seryjnego auta?
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Reflektory przednie?

Post autor: MatiLP640 »

przeciez homologacja musi byc na kloszu a nie na soczewce... zauwaz ze teoretycznie kazda ingerencja w lapme pozbawia jej homologacji ale jezeli wsadzisz ta soczewke do klosza/lampy z homologacja to automatycznie policjant czy diagnosta nie bedzie sie mogl przyczepic bo homologacja jest a nikt nie bedzie ci udowadniac ze rozklejales lapmy przeciez... wiec jezeli bedziesz mial homologacje na kloszu to wszystko teoretycznie jest zgodne z prawem ;) dodam ze jezeli chcesz to naprawde profesjonalnie zrobic to znam firme ktora sie tym bardzo dobrze i dlugo zajmuje i przede wszystkim robi to z homologacja czyli lampa z homo+spryskiwacze+samoregulacja, mi zaspiewali za taki komplecick kolo 1000 PLN co jak dla mnie jest bardzo niska kwota zwazywszy na ceny reflektorow bixenonowych ze spryskiwaczmi i samoregulacja...
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Romas »

MatiLP640 pisze: ale jezeli wsadzisz ta soczewke do klosza/lampy z homologacja to automatycznie policjant czy diagnosta nie bedzie sie mogl przyczepic bo homologacja jest a nikt nie bedzie ci udowadniac ze rozklejales lapmy przeciez...
Ta i na pewno nie zobaczą że klosze nie są gładkie #-o
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Reflektory przednie?

Post autor: MatiLP640 »

no wybacz ale kto madry wklada soczewki do nie gladkiego klosza? a skoro gladki klosz MUSI bys z soczewka to skoro jest homologacja na tym kloszu to o co ci chodzi?
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Romas »

Mati, proszę Cie, przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś wczesniej i teraz, bo chyba sam się pogubiłeś. i zobaczysz o co mi chodzi :wink:
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Reflektory przednie?

Post autor: MatiLP640 »

no wybacz ale nie kminie o co ci chodzi... przeciez na kazdej lampie masz homologacje na kloszu a nie na soczewce/lustrze, wiec czego bys nie zrobil majac klosz z homologacja to TEORETYCZNIE(!) jest to zgodne z prawem. myslisz ze kazdy policjant i diagnosta wie ze probe nie wychodzilo z soczewkami? dla nich najwazniejsza jest homologacja, a jak ona jest to znaczy ze jest wszystko git. sam pomysl, komu by sie chcialo sprawdzac czy aby na pewno nie bylo cos robione z lampa skoro jest homologacja i wszystko swieci jak nalezy? i na koncu... czy ja napisalem gdzies zeby wsadzal soczewke do oryginalnej lampy? chyba logiczne to jest ze do soczewki musza byc gladkie klosze... dodam ze np. ja takie mam :)
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: KrecioPL »

chyba miałeś ;P
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Reflektory przednie?

Post autor: MatiLP640 »

dalej mam :D sprzedalem na ori stanleyach :D
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Dee Jay »

Wie ktoś gdzie można zamówić wkłady reflektorów z wejściem na postojówkę??? Na allegro było tego sporo, ale jak widzę już się wszystko wyprzedało. U mnie w sklepach również mają tylko wersje bez postojówek. :|
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Reflektory przednie?

Post autor: avel »

There you go :)
http://allegro.pl/reflektor-glowny-uniw ... 69765.html
Audi 100, kiedyś o tym pisałem, pasują
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
tomasz
Posty: 85
Rejestracja: 2011-04-27 18:59
Samochód: Probe II 1997 2.5 v6
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Reflektory przednie?

Post autor: tomasz »

Cześć.
Mam Forda Probe V6 z 1997 roku. Poprzedni właściciel mi powiedział, że reflektory przednie pasują od Malucha!! Wiem, że budowa ich jest na pewno odmienna, ale może chociaż same powierzchnie odbijające w przednich reflektorach Probe są takie same jak w Maluchu? Przegląd przeszedł 2 miesiące temu, a diagnosta jeszcze nie doczepił się do świateł. Jednak gdy niedawno zmieniałem żarówkę H4 to zauważyłem, że powierzchnie odbijające już nieco zaatakowała rdza. Więc czy podejdą te od malucha, czy poprzedni właściciel tylko sobie jaja robił?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Romas »

nie od malucha nie pasują, ale są dostępne nowe zamienniki chyba po 15zł szt
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Reflektory przednie?

Post autor: duracell »

Cyknij fotę to se papaczymy bo może masz jednak od malucha ? :roll:
„czysta krew, trzeźwy umysł”
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”