Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Mayrus
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-01 16:26
Samochód: 1996 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=21626
Lokalizacja: Kraków

Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Mayrus »

Witam, potrzebuję KONKRETNEJ informacji na temat:

Remont / wymiana silnika. Otóż samochód spala olej przy starcie a jako, że szykuję się zastrzyk gotówki chcę coś z tym zrobić by móc bezproblemowo jeździć.
Pragnę zapytać o cenę remontu silnika w takiej sytuacji. Niezbyt się znam ale może by wystarczyło wymienić uszczelniacze i prowadnice zaworowe + wszystkie uszczelki w silniku. Czy ktoś może to "wycenić"? Druga opcja to wymiana silnika na inny. Czy to się w ogóle opłaca? Jakie typy silników pasują, proszę o konkretne oznaczenia lub linki do aukcji.

Druga sprawa, układ wydechowy. Nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany. I tu zachodzi problem. Na cały układ skłonny jestem wydać max 1500 zł. Czy lepiej kupić np: http://allegro.pl/sportowy-kolektor-wyd ... 79238.html + resztę układu np od mazdy 626 lub "dorobić" u kogoś? Czy kupić cały taki:
http://allegro.pl/mazda-626-2-0-1997-20 ... 84572.html i po prostu wymienić.

Tak jak napisałem, prosiłbym o konkretne odpowiedzi. Jeśli ktoś zna dobrego mechanika w Krakowie i okolicach i może mi go polecić to prosiłbym bardzo.

Prosiłbym też o nie usuwanie/zamykanie tematu tłumacząc, że jest dużo takich i wystarczy poszukać. W gąszczu tych tematów ciężko mi cokolwiek znaleźć, a większość jest z przed kilku lat. Potrzebuję świeżych informacji. Gdyby zrobić tutaj coś w stylu "kompendium wiedzy" nie byłoby tyle tematów.

Dziękuję i pozdrawiam. :1111_bye:
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: duracell »

Mayrus pisze: http://allegro.pl/mazda-626-2-0-1997-20 ... 84572.html i po prostu wymienić.
Nie pasuje :D
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Koziol93
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-25 13:51
Samochód: probe 2.0 96'
Lokalizacja: Szczecin

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Koziol93 »

Domyślam sie, ze chodzi ci pewnie o uszczelniacze zaworowe;) jak silnik chodzi ok, nie klepie etc. To trochę bezsensu jest wymiana silnika.. Jak mi padły uszczelniacze to w Szczecinie krzykneli mi 800zł za wszystko(robocizna i materiał) z tego co wiem to na forum są magicy, którzy potrafią takie uszczelniacze wymienić bez ściągania głowicy wtedy sprawa robi sie o wiele tańsza..;)...
Mayrus
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-01 16:26
Samochód: 1996 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=21626
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Mayrus »

-- oryginalny post 2014-05-28 21:29 --

Silnik właśnie klepie, muszę dolewać oleju. Nie sprawdzałem ile, ale dość sporo ostatnimi czasy dolałem. Znajomy mówił, że mogą nawalać pierścienie na tłokach.

-- dodano 2014-05-28 21:29 --

Silnik właśnie klepie, muszę dolewać oleju. Nie sprawdzałem ile, ale dość sporo ostatnimi czasy dolałem. Znajomy mówił, że mogą nawalać pierścienie na tłokach.
Koziol93
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-25 13:51
Samochód: probe 2.0 96'
Lokalizacja: Szczecin

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Koziol93 »

No to ja już bym sie rozglądał za drugim silnikiem.. Ile masz najechane przebiegu? Ja miałem tak samo, klepał, dolewałem litr oleju w tygodniu(koło 400km) a jak odpalałem rano to jak by właśnie wybrano papierza. Zobacz jeszcze jak sprawa kompresją, jak lipa to bym sie nie bawił w remonty tylko ciągnął drugiego forda z Niemiec jak ja to zrobiłem albo kup silnik ze sprawnego auta, które możesz przynajmniej odpalić.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: quarth »

co ci klepie, hla, czy wtryski, a moze paneweczka? zmiana silnika skonczy sie bardzo prawdopodobnie tym ze za pare km bedziesz mial podobny problem co obecnie. a wymiana uszczelniaczy bez pierscieni to zwykle zydzenie i polsrodek. najlepiej przy skladaniu jeszcze wszystko zasrac silikonem i bedzie markowo jak roman przykazal.
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Maxxum »

quarth pisze:co ci klepie, hla, czy wtryski, a moze paneweczka? zmiana silnika skonczy sie bardzo prawdopodobnie tym ze za pare km bedziesz mial podobny problem co obecnie. a wymiana uszczelniaczy bez pierscieni to zwykle zydzenie i polsrodek. najlepiej przy skladaniu jeszcze wszystko zasrac silikonem i bedzie markowo jak roman przykazal.
quarth - właśnie na swoje życzenie zarobiłeś II ostrzeżenie.
Prosiłem Cię wiele razy o powstrzymanie się od takich uwag - widocznie prośby do Ciebie nie przemawiają.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Mayrus
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-01 16:26
Samochód: 1996 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=21626
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Mayrus »

Temat do usunięcia. Nic konkretnego poza gównoburzą w komentarzach.
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: derek »

Mayrus pisze:Witam, potrzebuję KONKRETNEJ informacji na temat:

Remont / wymiana silnika. Otóż samochód spala olej przy starcie a jako, że szykuję się zastrzyk gotówki chcę coś z tym zrobić by móc bezproblemowo jeździć.
Pragnę zapytać o cenę remontu silnika w takiej sytuacji.

Przerabiałem temat swego czasu i włożyłem silnik FS z Mazdy 626, remont wychodzi drożej i dłużej a też nie masz pewności. Znajdź silnik zamontowany jeszcze w aucie żeby odpalić i popatrzyć jak pracuje i czy nie kopci, Mazdy nie były tak katowane bo jeździli nimi emeryci:)
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Romas »

Po remoncie masz większą pewność co do silnika niż po zakupie używanego który nie wiadomo ile pojeździ i czy faktycznie nie łyka oleju, po samym odpaleniu nie za wiele zobaczy, musial by pojeździć nim i zrobić z 500-1000 km żeby ocenić stan, zmierzyć kompresje na cylindrach.
po zakupie musi wymienić rozrząd i inne ..., takie same jak przy remoncie, a jak silnik będzie dobrze zrobiony, to pojeździ dłuuugo :wink:
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: KrecioPL »

Zgadzam się z Romasem - co z tego, że kupisz drugi silnik? Każdy ma już swój wiek i trochę km nalatane, żaden nie jest jak z fabryki. Zresztą wystarczy poczytać na mazdaspeedzie opinię o FS-ach, że każdy bierze olej, taka ich "uroda" i nie ma się czym przejmować jeśli jest dobra kompresja.

Dobrze zrobiony silnik, po kompletnym remoncie uspokoi właściciela na ładnych kilka lat. Mówimy tu o KOMPLETNYM remoncie - od panewek począwszy na dole, po prowadnice zaworowe i uszczelniacze na górze.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Mayrus
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-01 16:26
Samochód: 1996 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=21626
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Mayrus »

Na klepiącym silniku z dolewką oleju przejechałem już ponad 30tyś km. Jakoś daje radę. A układ wydechowy dopasowali mi na miejscu w warsztacie przy ul Nad Drwiną. Od wymiany układu trochę mniej dymi. Ogólnie temat do zamknięcia/usunięcia :)
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: batigol67 »

Mayrus pisze:Na klepiącym silniku z dolewką oleju przejechałem już ponad 30tyś km. Jakoś daje radę. A układ wydechowy dopasowali mi na miejscu w warsztacie przy ul Nad Drwiną. Od wymiany układu trochę mniej dymi. Ogólnie temat do zamknięcia/usunięcia :)
Wlej mu ceramizera .Podobno skuteczny środek na takie silniki jak ty masz.Tu sobie oglądnij film https://www.youtube.com/watch?v=lvjptkQmR40
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: mysz »

Ta i kaplica murowana.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: quarth »

co ty gadasz, motodoktor i bedzie jak nowy
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Romas »

buahahahahaha :mrgreen:
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: batigol67 »

quarth pisze:co ty gadasz, motodoktor i bedzie jak nowy
Wiesz jaka jest różnica miedzy motodoktorem a ceramizerem?Chyba nie bardzo.Więc nie dyskutuj.Bo ceramizer nie zagęszcza oleju jakbyś nie wiedział.Jesli ktoś nie stosował niech nie zabiera głosu.Jeszcze nie słyszałem negatywnej opini tego preparatu. https://www.youtube.com/watch?v=ge_GyXjIb5g to jest to samo jak mówią ze alfy się psują a nigdy alfy nie mieli.Głupie gadanie.każde auto się psuje.KUP-SPRAWDŹ-OCEŃ-DYSKUTUJ .
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Patryk- »

https://www.youtube.com/watch?v=wbX8zaqHUlQ tu kolejny....
myśle że to ma jakiś sens...przecież niektóre oleje też mają jakieś dodatki....a skoro pokazali to chyba faktycznie działa

gdyby ktoś wrzucił filmik z ceramizerem jakiejś znanej firmy olejów typu valvoline albo co innego to z pewnością połowa forum by zachwalała na och ach jakie zaje.... co za porządna firma, jaki super wynalazek, a tak to śmiechy i porównania do motodoktora :roll:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: batigol67 »

Oni porównuja motodoktora który zagęszcza olej i jest go pół litra do ceramizera ktorego jest może 40ml i nie zagęszcza oleju. :mrgreen: jak widać sprawdza sie ale tylko w silnikach które biorą do litra oleju na tys km.Wiadomo ze jak pierscień pęknięty czy mocno zużyty to sie nie sprawdzi .Samo to że ten polonez pracował na biegu jałowym przez 3 godz 35 minut bez oleju to jest nierealne a jednak.Wydaje sie to nie do pojęcia takie coś.Bez oleju to nie wiem czy 5 minut by pracował. https://www.youtube.com/watch?v=1Qu708UPtrg ciekawe.
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: mysz »

To ja napiszę tak: mó kumpel miał eclipse 2.0 w bdb stanie silnikowym. Po zastosowaniu ceramiczna silnik padł (około roku). Był normalnie użytkowany jak przed zabiegiem wlania tego siuwaksu. Przypadek? Nie wydaje mi się.
Ten sam gość wlal ceramizera do układu wspomagania i co? Pompa po kilku miechach padła! Tyle, że zamiast wyciągnąć wnioski z pierwszej próby "ulepszenia" samochodu nalal tego dziadostwa do silnika...
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: Patryk- »

Może ceramizer ceramizerowi nie równy... co oznacza silnik padł? Zatarł się ?
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: mysz »

To był dokładnie ten z filmiku o hondzie civic. Dokładnie nie pamiętam, ale coś z 3 cylindrem się skopalo.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: batigol67 »

chyba mylisz ceramizera z motodoktorem :) albo jezdził bez oleju bo myślał ze jak wleje to można do woli jezdzić bez oleju lub inna możliwość.Nie dostosował sie do instrukcji czyli po wlaniu przekraczał 2.5 tys obr.przez pierwsze 300km.Pozatym ja nie rozumiem o co ci to chodzi? to w końcu był eclipse czy civic?
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: mysz »

Widzę, że dalsza dyskusja jest zbędna, bo czego bym nie napisał to i tak to nie będzie miało znaczenia. Wlewajcie do silnika to dziadostwo, niech ten "cud srodek" zwiększy Wam moc silnika, zmniejszy spalanie oleju/paliwa. Życzę taniego remontu.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuję pomocy. Silnik, układ wydechowy.

Post autor: KrecioPL »

Z tego co wiem takie specyfiki jak ceramizer, motodoktor itp. wlewa się do silnika, bo nie jest on w najlepszej kondycji. Po co to kupować i wlewać, skoro i tak wiadomo, że się silnik kończy i potrzebny remont?
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”