Tłumik środkowy metaliczny stukot

Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Tłumik środkowy metaliczny stukot

Post autor: sebatox »

Cześć wszystkim!
Auto od jakiegoś czasu zaczeło wydawać metaliczne pogłosy z wydechu. Mechanicy stwierdzili, że kawałeczek katalizatora się urwał oraz wpadł do tłumika środkowego przez co wpadając w drgania tworzy charakterystyczny metaliczny stukot. Pytanie co z tym fantem zrobić? Według nich nie ma sensu tego wyciągać bo by trzeba było ciąć spawać itd itp. przez co i łapał by korozje itd. Czy po wywaleniu tłumika środkowego + ew dodaniu katalizatora sportowego dźwięk wydechu sprawi, że auto nie przejdzie badania technicznego?(Nadmierny hałas?).
Jeśli ktoś by wiedział tak samo gdzie dostać do naszych probków katy sportowe i w jakiej cenie byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam !
DNF91
Posty: 154
Rejestracja: 2016-01-20 08:25
Samochód: Ford Probe II 2.0 16V 97r. Pb+LPG
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tłumik środkowy metaliczny stukot

Post autor: DNF91 »

Środkowy tłumik to zwykły przelot, więc wymiana na cokolwiek nie zwiększy hałasu.
U siebie wymieniłem kata na metalowy taki zwykły, uniwersalny jakich na allegro pełno,
wzrostu hałasu nie stwierdziłem, jest ok :) Z wymianą zapłaciłem 300zł.
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: Tłumik środkowy metaliczny stukot

Post autor: sebatox »

Wiem ze jest przelotowy ;) tylko czytalem ze jest czyms wygluszony na zewnatrz. Czyli wspawanie zwyklej rury nie zwiekszy glosnosci? Jak juz wymieniac kata to moze na sportowego tylko nie wiem gdzie takiego szukac i jaka jest okolo jego cena ;)
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”