Głośny wydech

Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Głośny wydech

Post autor: propaganda »

Mam taki problem, że przy obrotach 2000-3000 jest strasznie głośno, 3000-3500 cicho, 3500 - 4500... do zniesienia, 4500 - .. głośno, ale to już mało potrzebny mi zakres obrotów.

Cały bajer polega na tym, że wymieniłem tłumik końcowy, który był nie dość, że przelotowy, to wyglądał jak cedzak. Założyłem nowy, wprawdzie nie cichy, ale już nie jest przelotowy... powinno być chociaż trochę ciszej, a tu nic z tego.
Dźwięk się nie zmienił, dalej jest głośno i nieznośnie w środku.
Co to może być? Może tłumik środkowy? bo końcowy chyba nie.... skoro nie czuć różnicy po zmianie sitka, na nowy.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Nic z tym nie zrobisz. V6 maja to do siebie, ze przy zbyt odetkanym wydechu i 2-3 tys. obr. nie idzie momentami wytrzymac.
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

NO tak, ale w sumie jak założysz tłumik mniej odetkany - nie przelotowy, to powinien chodzić ciszej... a na 2000-3000 jest nawet głośniej, ale może i tak musi być...
Wytłumienie bagażnika coś da?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Niestety nic nie da. Cwiczylem ten temat i zakonczylem go na razie zmiana na tlumik Bosala. Ma mile warkniecie, a nie daje ostro przy 3k. Mozesz sprobowac zalozyc wiekszy srodkowy, ale gwarancji nikt Ci nie da, ze bedzie duza roznica.
Awatar użytkownika
klimek
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-26 21:42
Galeria: viewtopic.php?t=1563
Lokalizacja: Katowice

Re: Głośny wydech

Post autor: klimek »

propaganda pisze:Mam taki problem, że przy obrotach 2000-3000 jest strasznie głośno, 3000-3500 cicho, 3500 - 4500... do zniesienia, 4500 - .. głośno, ale to już mało potrzebny mi zakres obrotów.
Mój ojciec jak dobrze pamiętam miał coś takiego w swojej Renault Laguna przy obrotach 2000-3000 było głośno powyżej cicho. Na serwisie wymienili mu katalizator i do dziś jest dobrze. :D
klimek
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

powyzej 4000 to jest dopiero potrzebny zakres myhyhy :>
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Może właśnie katalizatora nie masz i/lub środkowy tłumik uszkodzony (dziurawy) ?
Pozdrawiam, Rafał.
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Tomi pisze:powyzej 4000 to jest dopiero potrzebny zakres myhyhy :>
Ta.. jasne ciekawe jak to zrobię przy prędkości 30 km/h w korku....
Ja właśnie jak sie da tak jeżdżę przez ten hałas, ale jest moment, kiedy trzeba przejść przez obroty 2000-3000 i z tym już nic nie porawdzisz


Zamiast katalizatora mam strumienicę, środkowy tłumik dziurawy nie jest... ale może coś w nim nie banglać.

Z tego co mówicie wynika, że pewnie to katalizator.....a w zasadzie jego brak. Wcześniej tam był tłumik.. zamiast katalizatora, to założyłem strumienicę. Katalizator to wydatek pewnie z 500 zł ?? fuck..

Ale wielkie dzięki.. to może rzeczywiście być to...szukałbym nie tam gdzie trzeba...[/quote]
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze: Katalizator to wydatek pewnie z 500 zł ?? fuck
hyhy za 500zł to możesz kupić ale kata z matiza i to używanego :twisted: :lol: :wink:
rozglądałem się kiedyś ale to naprawdę kiedyś dopóki nie doceniłem basssu strumienicy za katem - najtańszy to było w granicach 1200zł - wystarczy :?: ... :? :twisted:
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Ja się orientowałem na zapas, za 400 PLN można mieć odpowiedni to tego silnika.
Pozdrawiam, Rafał.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

A ja mam od Zbyszka z Lubania za darmo :P
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

MiH pisze:A ja mam od Zbyszka z Lubania za darmo :P
No tak, ale nie każdy może mieć kat. od Zbyszka z Lublina za darmo....
No chyba, że mu wykręciłeś poprostu bez jego wiedzy. Tudzież samochód wjechał do garażu, a już z niego nie wyjechał, Zbyszek Ci sprzedał, a że go zamknęli , to nie musisz mu płacić kasy.

To co MiH proponujesz w dziale giełda napisać temat - chętnie przyjmę sprawny katalizator! Na ofiarodawce czeka nagroda ...

A co do cen tego kata - 500 zł, to pytalem się mechanika i tyle mi powiedzał... może kłamał, może po wejściu do Unii zdrożały... nie wiem... ale i tak 500 zł to nie jest cena lizaka i oby nie była...
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda -> skoro po wymianie tłumika końcowego masz dalej głośno to sądzę że nie masz katalizatora tylko strumienicę w obudowie właśnie katalizatora (chodzi o przeglądy na stacjach diagno 8) ) . Stąd te nieznośne buczenie w pewnych zakresach obotów. :wink:
Nie wierzę jeśli by nawet był kat wycięty i wstawiona prosta rurka żebyś miał aż tak dużą różnicę w głośności wydechu.
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

BIENIAS pisze: Nie wierzę jeśli by nawet był kat wycięty i wstawiona prosta rurka żebyś miał aż tak dużą różnicę w głośności wydechu.
Tak... wcześniej właśnie to napisałem, musiało to uciec twojej uwadze.
propaganda pisze: Wcześniej tam był tłumik.. zamiast katalizatora, to założyłem strumienicę.
A wcześniej był jakiś tłumik nie wiem po co, zamiast katalizatora.Generalnie nic nie dawał... i nic nie robił... Wywaliłem go i włożyłem strumienicę, bo mi powiedzieli, że to ten tłumik tak hałasuje....
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

no to jak masz trumienicę to co się dziwisz że za głosno ? :D załóż w miejscu strumienicy rurę o średnicy takiej samej jak reszta wydechu i bedzie spokój ale pod warunkiem że masz normalny tłumik z tyłu ale chyba masz.
Gość

Post autor: Gość »

BIENIAS pisze:no to jak masz trumienicę to co się dziwisz że za głosno ? :D załóż w miejscu strumienicy rurę o średnicy takiej samej jak reszta wydechu i bedzie spokój ale pod warunkiem że masz normalny tłumik z tyłu ale chyba masz.
Ma pół normalny tłumik końcowy 8) :twisted: 8)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

propaganda pisze:
MiH pisze:A ja mam od Zbyszka z Lubania za darmo :P
No tak, ale nie każdy może mieć kat. od Zbyszka z Lublina za darmo....
No chyba, że mu wykręciłeś poprostu bez jego wiedzy. Tudzież samochód wjechał do garażu, a już z niego nie wyjechał, Zbyszek Ci sprzedał, a że go zamknęli , to nie musisz mu płacić kasy.

Zbyszka zamknęli? Dziwne - rozmawiałem z nim wczoraj ... :lol:

To co MiH proponujesz w dziale giełda napisać temat - chętnie przyjmę sprawny katalizator! Na ofiarodawce czeka nagroda ...
proponuje - zadzwoń do Zbyszka...
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”