osłona katalizatora

Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Wywaliłem ten artykuł żeby nie zaśmiecać forum głupotami z jakiegoś podrzędnego pisemka, ktoś go znajdzie w strefie bez odpowiedniego komentarza i pomyśli jeszcze że to coś wartościowego, a skoro pada tam termin 'kawitacja' w kontekście gazów to na pewno nie jest to coś co warto czytać :lol:
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

Skoro w dalszym ciągu zasłaniasz się regułkami z encyklopedii (które na 100% wiedziałem że zapodasz zresztą) i nie potrafisz mi w dalszym ciągu wytłumaczyć dlaczego nie może być kawitacji w przypadku gazów no cóż... czyli widocznie wiesz w tym temacie tyle co widzę po postach i ja też ale również nic nowego nie potrafisz mi udowodnić.
OK postaram się skontaktować z autorem tego tekstu.

Po drugie Twoja wyższość że jesteś Adminem i myślenie że wszyscy za Tobą pójdą jest bardzo mylna w takich przypadkach jak ten w którym to po prostu robisz celowo na złość. Bedziesz Ty miał tylko satysfakcję z tego ale nikt poza tym. I co z tego? To o Tobie będą gadać taki a owaki a nie o mnie a jak dobrze myślę to wszyscy tutaj na forum chcemy być postrzegani z jak najlepszej strony.
Nie rób wszystkiego abym zmienił zdanie o Tobie.
I prośba: jeżeli chcesz coś zmienić (przynajmniej u mnie) to rób to z głową albo zapytaj bo to co zrobiłeś mi w strefie to po prostu czysta chamówa i nie rób tego więcej. Na razie to tylko prośba i powiedzmy że nie czuję się z tego powodu urażony ale... spasuj.

Pozdrawiam
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Udowodniłem Ci że z definicji kawitacja nie może zachodzić w gazach, jeśli tego dalej nie rozumiesz, no cóż może jest na forum jakiś specjalista od pedagogiki specjalnej, który Ci to bardziej przystępnie wytłumaczy.

Co do źródeł, encyklopedia PWN jest dla mnie bardziej wiarygodna niż jakieś pisemko dla chłopców tjuningowców.
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

Co do źródeł, encyklopedia PWN jest dla mnie bardziej wiarygodna niż jakieś pisemko dla chłopców tjuningowców
czy czytałeś kiedyś tą gazetę :?:
skoro piszesz że to podrzędne pisemko, to się wybierz do V-Techu w Krakowie i spytaj o magazyn GT - sprowadzą Cię na ziemię w 10 sekund ...
jeśli tego dalej nie rozumiesz, no cóż może jest na forum jakiś specjalista od pedagogiki specjalnej, który Ci to bardziej przystępnie wytłumaczy
to już było co najmniej obraźliwe... widzę wyżej srasz niż dupe masz
Nie życzę sobie takich tu rozumiesz ? Chyba że chcesz żebym ja tak samo robił to OK.
Ale jak zwykle Raf alfą i omegą no i że jest adminem to jest najmądrzejszy bo jakże by inaczej miało być ? Jakbym nie wiem jaki przykład dał że np. z gówna nie można zrobić dynamitu to byś sie kłócił ale... z tej konwersacji wynika o dziwo właśnie zrobiłeś dynamit z gówna...
Kolego Tobie przydałby się jakiś konkertny wykładowca albo porządny kop abyś zrozumiał o co mi chodziło.
A chodziło co po raz n-ty powtarzam : dlaczego w przypadku gazów nie idzie zastosować określenia kawitacja ? Tylko to nic więcej.
I nie zasłaniaj się kolejnymi regułkami z encyklopedii lub tym że już mi to wyżej napisałeś i że to tylko cieczy tyczy bo mnie mdli.
Dziwny jesteś - dostajesz trawę jak krowa na pastwisku i nawet wiesz z jakiego źródła pochodzi a piszesz dalej te swoje słodkie .... nie skończę.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Oczywiście że można o krowie mówić że to kaczka, ale osoba która będzie tak robiła szybko zostanie uznana za głupka. Jeśli pisemko cię przekonało że istnieje 'jakieś' zjawisko kawitacji występujące w gazach to napisz do redakcji PWN żeby dopisali definicję 'kawitacji bieniasa' do encyklopedii.
A! tylko definicja będzie potrzebna, masz jakąś ? :lol:
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

nie to ja Ciebie zapytałem a wręcz poprosiłem o udowodnienie którego po dzień dzisiejszy brak ale widzę że się nie dogadamy i bedziesz się bezsensownie przekomarzał. Więc proponuję zakończyć temat bo się jeszcze całkiem popstrykamy.
A! tylko definicja będzie potrzebna, masz jakąś ?
a Ty masz swoją jak zawsze zresztą ? ... :twisted: :lol:
Nie odbierz tego złośliwie ale sam stworzyłeś ortografię więc czasem ją uruchom ( głópek = głupek, muj = mój, muwić = mówić ) rozumiem że Cię nerwy poniosły przeze mnie ? :twisted: :wink:
Ale moje zdania ...
Po drugie Twoja wyższość że jesteś Adminem i myślenie że wszyscy za Tobą pójdą jest bardzo mylna w takich przypadkach jak ten w którym to po prostu robisz celowo na złość. Bedziesz Ty miał tylko satysfakcję z tego ale nikt poza tym. I co z tego? To o Tobie będą gadać taki a owaki a nie o mnie a jak dobrze myślę to wszyscy tutaj na forum chcemy być postrzegani z jak najlepszej strony.
Nie rób wszystkiego abym zmienił zdanie o Tobie.
Ale jak zwykle Raf alfą i omegą no i że jest adminem to jest najmądrzejszy bo jakże by inaczej miało być ? Jakbym nie wiem jaki przykład dał że np. z gówna nie można zrobić dynamitu to byś sie kłócił ale... z tej konwersacji wynika o dziwo właśnie zrobiłeś dynamit z gówna...
PODTRZYMUJĘ
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

BIENIAS pisze:nie to ja Ciebie zapytałem a wręcz poprosiłem o udowodnienie którego po dzień dzisiejszy brak
Tu Udowodniłem i wytłumaczyłem ci to jak sześciolatkowi, jeśli nie zrozumiałeś to mogę tylko współczuć, ale spoko, zastanowię się, może da się to prościej napisać

BIENIAS pisze:Nie odbierz tego złośliwie ale sam stworzyłeś ortografię więc czasem ją uruchom ( głópek = głupek, muj = mój, muwić = mówić ) rozumiem że Cię nerwy poniosły przeze mnie ? :twisted: :wink:
:?: coś ci się chyba pomyliło ...

BIENIAS pisze: ale widzę że się nie dogadamy i bedziesz się bezsensownie przekomarzał. Więc proponuję zakończyć temat bo się jeszcze całkiem popstrykamy.
Tępienie ciemnoty i głupoty uważam za sprawę najważniejszą, ważniejszą nawet niż tępienie chamstwa i możesz być pewien że nie przestanę.
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

Ja też wtrace swoje 3 grosze:

Zgadzam sie z definicja "kawitacji" encyklopedyczna, ale......
Kawitacja moze oznaczac dla roznych ludzi rozne rzeczy, w zaleznosci od ich nazwijmy to dzialki.

- redukcja pojemnosci pompy
- redukcja w glowicy pompy
- formowanie sie babli w obszarze niskiego cisnienia w wolucie pompy
- halas slyszany podczas pracy pompy
- uszkodzenie widocznie na wirniku lub na wolucie pompy

Pozdro i peace panowie!
Ostatnio zmieniony 2004-09-26 12:36 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Chłopaki(Raf&Bienias) dajcie spokuj :evil: :!: Przekomarzacie się o głupoty!Dziwie się że żaden nie odpuścił :? Pewne sformułowania(bez względów na encyklopedyczne definicje) można stosować w różnych przypadkach/kwestiach lecz tak naprawdę ważne jest meritum :!: Ja naprzykład wolę jak ktoś mówi/opisuję coś "po ludzku"(bo nie każdy skończył szkołę/uczelnie o mechanicznym profilu)-dla mnie "kawitacja" jest słowem obcym i wolałbym gdyby ktoś powiedział to w sposób zrozumiały dla zwykłego zjadacza chleba(Ja jestem na Zarządzaniu w Turystyce 8) ) i dane kwestię wtedy stają sie czytelne i zrozumiałe :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Gość

Post autor: Gość »

Tu Udowodniłem i wytłumaczyłem ci to jak sześciolatkowi, jeśli nie zrozumiałeś to mogę tylko współczuć, ale spoko, zastanowię się, może da się to prościej napisać

więc nie czytaj książek i encyklopedii tylko wysuń tezę swoją a nie z książek, internetu i od kolegów. Tyle co jest w tych postach to wiem ale jak zwykle Raf ma zawsze rację i nic go nie przekona... to Tobie chyba trzeba wytłumaczyć na bardziej protszy język o co mi chodzi abyś udowodnił ale nie wiem chyba esperanto pomoże ?
coś ci się chyba pomyliło ...
no i widzisz jaką siarę sam robisz ? też umiem w swoich postach poprawić błędy, sorry ale nie tylko ja to widziałem, nie masz teraz się czego czepić więc bronisz się jak lew. Przykład twój post z Wysłany: 2004-09-24 12:35 zobacz (tylko nie poprawiaj żebyś znowu nie miał pretekstu żeby napisać że mi się coś pomyliło)
Tępienie ciemnoty i głupoty uważam za sprawę najważniejszą, ważniejszą nawet niż tępienie chamstwa i możesz być pewien że nie przestanę
tępota i ciemnota tak ? ciesz się że dzieli nas ok.200 km naprawdę
bądź pewny że ja też nie przestanę :evil:

Myślałem że skończysz bzdecić te swoje farmazony (inaczej ich nie nazwę bo jest to obrażanie mojej osoby i w ogóle nie związane z tematem) i chociaż nie wiem albo napiszesz na priva albo po prostu usuniesz czy zablokujesz temat - ale jak mówiłem sam tego chciałeś. Gubicie się kolego i tylko ublizacie innym zamiast zachować twarz.
Jednym słowem ch.... trafiłeś (i nie pisz mi tego samego)
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

BIENIAS pisze:
Tu Udowodniłem i wytłumaczyłem ci to jak sześciolatkowi, jeśli nie zrozumiałeś to mogę tylko współczuć, ale spoko, zastanowię się, może da się to prościej napisać

więc nie czytaj książek i encyklopedii tylko wysuń tezę swoją a nie z książek, internetu i od kolegów. Tyle co jest w tych postach to wiem ale jak zwykle Raf ma zawsze rację i nic go nie przekona... to Tobie chyba trzeba wytłumaczyć na bardziej protszy język o co mi chodzi abyś udowodnił ale nie wiem chyba esperanto pomoże ?
Udowodniłem że kawitacja nie może zachodzić w gazach, jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest w błędzie, a wiesz co się mówi o ludziach którzy trwają w błędzie...
Pozdrawiam, Rafał.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Ja widze ze dyskusja przeradza sie w klotnie nie potrzebnie jako ze chcailbym zapobiec kluceniu sie na forum osiwadczam ze obaj panowie sie mylicie i obaj macie racje (ja wiem ze to dosc dziwnie brzmi ale do rzeczy)
:arrow: Raf masz racje ze kawitacja z definicji jest to tworzenie sie babla pary w cieczy na skutek trubuletnego przeplywu tej cieczy i w momecie straty przez ten pecherzyk pary swoich wlasnosci termodynamicznych nastepuje jego implozja czemu towarzyszy wyzwolenie dosc duzej energii.
Masz racje w jednym w gazach nie zachodzi to zjawisko.
Z tym ze pomijasz jedna wazna uwage gazy spalinowe nie sa jednorodne czyli maja w sobie takie rzeczy jak -pare wodna (a ta jak wiemy w zetknieciu sie z zimna stala przy rozruchu silnika zminia sie w wode) z niespalonymi czastkami paliwa itp.itd.
:arrow: Bienias tez ma racje twierdzac (w ślad za inz. Pachoniem ktory zeby zjadle na dolotach i takie firmy jak supersprint lub devil prosily go o konsultacje swoich wydechow a to juz o czyms swaidczy ) ze w gazach wylotowych w specyficznych warunkach moze zaistniec kawitacja potrzebne sa do tego przeplyw turbulentny a taki wystepuje w momecie zastosowania naddźwiekowego dynamizatora wyplywu spalin (strunmienica) i nawet sladowej ilosci wody moze wystapic kawitacja.
To co napisal inz. Pachoń jest tez w pewnym sensie przyblizeniem zwyklemu czlowiekowi zajwisk wysepujacych w gazach szybko przemieszczajacych sie pewnie nie wieluz was wie ze przy odpowiedniej predkosci gazy maja bardzo podobne wlasciwosci jak ciecze i do obliczen wykorzystuje sie przyblizone modele tak zwanego gazu indealnego "czyli jednorodnego" zwyklemu czlowiekowi ciezko wytlumaczyc skad biora sie w gazach sily zwiazane z miejscowymi uderzeniami cisnieni skoro wikeszosc z nas za gaz uwaza na przyklad powietzre ktorego nie widac ale do idealu mu daleko (jesli chodzi o jednorodosc)
pozdrawiam
ps. mam nadzieje ze to zakonczy wasz spor o pietruszke bo cos mi sie wydaje ze dwa dorosle chlopy zaczynaja sie zachowywac jak 5-latki "a nie bo to moj tatus ma lepszy samochod bo jest czerwony "
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Quaki pisze: ta oslonka co ja urwales to slona termiczna podwozia i lepiej ja miec )
pozdrawiam
No wlasnie - tylko jest jeden problem - wyje... ja :lol: Podjade do jakiegos spawacza - niech mi jakas oslonke dorobi.
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

nikosnikos pisze:
Quaki pisze: ta oslonka co ja urwales to slona termiczna podwozia i lepiej ja miec )
pozdrawiam
No wlasnie - tylko jest jeden problem - wyje... ja :lol: Podjade do jakiegos spawacza - niech mi jakas oslonke dorobi.
Tak Niko :lol:
zapach spalonych jajek... hmmm kat. jest pod siedzeniem pasażera... spyatj kumpla czy go nie piecze.... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Jako ze pracuje na politechnice poznańskiej, i mamy tu świetnych specjalistów od mechaniki płynów (sam mialem ten przedmiot -) prof. Ciałkowski - sławy międzynarodowe - więc postaram się ten temat wyjaśnić w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
tomek1979
Posty: 86
Rejestracja: 2004-09-03 01:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: tomek1979 »

audi a8 4.2 quattro
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

KOYOT pisze:http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawitacja , cos na temat :)
Chopie! encyklopedie to oni na pewno przeczytali już kilka razy. Daj im już spokój bo się znowu zewrą :wink:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

i ja tak mowie temat zostal wyjasniony chyba na tyle zeby uznac ze dalsza dyskusja jest niepotrzebna
pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
tomek1979
Posty: 86
Rejestracja: 2004-09-03 01:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: tomek1979 »

ok :oops: :)
audi a8 4.2 quattro
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 14:27 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Cyniu - uważaj na głowe - żebyś nie został zaraz ścięty..... lub zdeletowany :wink:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”