Cichy wydech

Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cichy wydech

Post autor: darel »

Hejka,
Coś mi ostatnio w moim Probku tłumik końcowy się trochę sypie i muszę wymienić. Zależy mi na tym żeby było cicho więc nie interesuje mnie żaden basowy sportowy wydech. Może uznacie, że jestem dziwny ale tak właśnie chcę: im ciszej tym lepiej :twisted: . Trochę sobie popatrzyłem i w zasadzie jak do tej pory najtaniej znalazłem Bosal'a za 400 PLN (dedykowany do Probe).

Zastanawiałem się też na Ulterem ale tu mam dylemat i proszę Was o opinię. Czy Ulter robi tłumiki, które nie hałasują? Bo są jakieś z regulacją głośności itp. ale nie o to chodzi. Potrzebuję normalny cichy tłumik.


Tak pza tym to na forum tematów o tłumikach basowych, sportowych itp jest cała masa ale jakoś chyba nikt do tej pory nie chciał jak najciszej :wink:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Regulacji głośności nie bierz, nie ma takiego efektu jak się spodziewasz. Co do dedykowanego Bosala - co to dokładnie? Gdzie znalazłeś? Dokładnie to samo co seryjny, czy może ma szanse "polepszyć" obecny wydech?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

orginalny (lub mniej) do mazdy 626 2,5v6 będzie najcichszy.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

RX pisze:Witam,

Regulacji głośności nie bierz, nie ma takiego efektu jak się spodziewasz. Co do dedykowanego Bosala - co to dokładnie? Gdzie znalazłeś? Dokładnie to samo co seryjny, czy może ma szanse "polepszyć" obecny wydech?

Pzdr.
RX, zobacz tutaj Nie wiem czy polepszy się wydech, nie wiem co masz przez to na myśli. Gościu z którym rozmawiałem powiedział, że tłumiki Bosal'a są badzo dobre, bo są trwałe, ciche i do wielu aut fabrycznie montuje się te tłumiki.


MiH pisze:orginalny (lub mniej) do mazdy 626 2,5v6 będzie najcichszy.
Myślałem o tym ale nie wiem czy będzie pasował. Muszę pogadać z jakimś "tumikarzem"
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Re: Cichy wydech

Post autor: asdero »

darel pisze:...Zależy mi na tym żeby było cicho więc nie interesuje mnie żaden basowy sportowy wydech. Może uznacie, że jestem dziwny ale tak właśnie chcę: im ciszej tym lepiej :twisted: .
Sorry, bo nie mam nic do dodania, ale... jestem pod wielkim wrażeniem patrząc na obecne trendy :)
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... t=t%B3umik

wymontowany z mojego Probasa.. jak nówka.. jak chcesz możemy się spotkać i go sobie obejrzysz..
:twisted: :twisted: :twisted:
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cichy wydech

Post autor: Sh(.)(.)ters »

asdero pisze:
darel pisze:...Zależy mi na tym żeby było cicho więc nie interesuje mnie żaden basowy sportowy wydech...
Sorry, bo nie mam nic do dodania, ale... jestem pod wielkim wrażeniem patrząc na obecne trendy :)
Darel twój problem to "pikuś" - może ktoś mi powie jak odetkać wydech, nie powodując jego głośniejszej pracy :?: :twisted: Chcę zrobić w miarę przelotowy układ, zachowując ciszę w kabinie i okolicach :D Jakieś rady panowie? Darel solidaryzuję się z tobą w tej kwestii.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

Ja tez mam podobny problem, tzn zupełnie odwrotnie, Mój probek warczal niemiłosiernie, po 2och godzinach jazdy glowa bolala min tak jak gdyby ktos mi przyfasolił łopatą, dal mnie to było super, ale pewnego pięknego dnia przyjechał Mihu i wszystko popsuł, tzn powiedział mi że mam dziurawy tłumnik o czym zreszta wiedziałem ale mi to zbytnio nie przeszkadzało, ale powiedział, że trace sporo mocy na tym, więc co? Załatałem i fakt autko szybciej jeździ ALE jest cichutkie jak cholera, mam juz tego dość znów chce dragstera!!! Co zrobić by probek znów krzyczał ale nie tracił mocy...
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

laptop pisze:Ja tez mam podobny problem, tzn zupełnie odwrotnie, Mój probek warczal niemiłosiernie, po 2och godzinach jazdy glowa bolala min tak jak gdyby ktos mi przyfasolił łopatą, dal mnie to było super, ale pewnego pięknego dnia przyjechał Mihu i wszystko popsuł, tzn powiedział mi że mam dziurawy tłumnik o czym zreszta wiedziałem ale mi to zbytnio nie przeszkadzało, ale powiedział, że trace sporo mocy na tym, więc co? Załatałem i fakt autko szybciej jeździ ALE jest cichutkie jak cholera, mam juz tego dość znów chce dragstera!!! Co zrobić by probek znów krzyczał ale nie tracił mocy...
kup sobie mugena. jak dajesz lub puszczsz gaz to fajnie warczy a przy stalej predkosci sie wycisza przez co nie jest męczący w trasie. przynajmniej u mnie tak jest ( mam wywalonego kata) :lol:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

Ja chce zostawic tego co mama, moze jakis zabieg??
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

SoTonkA pisze:http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... t=t%B3umik

wymontowany z mojego Probasa.. jak nówka.. jak chcesz możemy się spotkać i go sobie obejrzysz..
:twisted: :twisted: :twisted:
Qrde za późno przeczytałem :cry: . W piątek rozpadł mi się do końca ten co miałem i wstawiłem Bosal'a. Jest ok - dość cicho ale słychać takie fajne delikatne mruczenie V-ki jak się wkręca na obroty 8)
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Niedługo chyba czas wymienić wydech i mam pytanie.
Jaki fajny tłumik polecacie bym nie ogłuchł oraz był jak najmniej uciążliwy w czasie jazdy. W sklepach raczej ciężko o próbki dzwięku więc miło by było poczytać z doświadczeń :)

myślę nad czymś zbliżonym wyglądem do tego
http://allegro.pl/item241180253_podwojn ... _07_2.html

i nie chcę uciążliwego na codzień dźwięku bo już to przerabiałem kiedyś :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

bosal to maks co z glosnosci moje ucho by znioslo :P
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Zależy jak na to spojrzysz. Mój cały układ przelotowy od kolektorów włącznie, do końca, jest bardzo głośny, jednak w środku prawie w ogóle go nie słychać. Słychać, że coś się dzieje w wydechu, ale nie ma prawie w ogóle basu - nie przeszkadza w trasie. W Borkach za to miałem okazję posłuchać uniwersalnych wydechów i przy 3 tysiącach nie dało się w środku rozmawiać, taki wytwarzały bas. Z takim basem na pewno nie chciałbym jeździć.

Bosal niby zamiennik seryjnego, ale ma ładne brzmienie :) Zarówno bas jak i wyjątkowy dźwięk.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Ja od siebie mogę polecić REMUSA kupiłem z nim nissan ai jest bajka cichutko zero jakiegoś basu naprawdę super tłumik :)
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Witajcie!
Tym razem przychodzi czas i na mnie:( Wydech pomału wysiada:( Ostatnio wymieniając łączniki stabilizatorów oraz gumy, gdy auto było na podnośniku wszedłem pod Probka i wraz z mechanikiem przeszedłem od kolektora wydechowego po tłumik końcowy...efekt= niemiła niespodzianka:( Praktycznie odcięta rura wchodząca do tłumika końcowego. Decyzja była natychmiastowa, naprawa=spaw. Niestety nie można było tego zrobić na aucie, więc należało sciągnąć tłumik, ale...zapieczone śruby między 1 a 2 tłumikiem uniemożliwiły ściągniecie=cięcie, a następnie nowe otwory>>>większe i nowe śruby. Po założeniu uprzedni zaspawanego tłumika, spaliny już wychodzą przez dwie końcówki, ale hałas w kabinie jest większy i przy 3 tyś. obrotach uszy zaczynają słyszeć więcej z okolic kolektora wydechowego czy 1 tłumika niz przed spawem:(
Nie ukrywam, że podobnie jak Wam koledzy zależy mi na cichym wydechu, im cichszy tym lepszy:) Niestety w ASO komplet kosztuje bagatela, bez katalizatora 4900 złotych :( Ku informacj katalizator 5000,- złotych :( Tragedia!!!
Może ktoś wie gdzie można nabyć ciche, zdecydowanie tańsze elementy wydechu do 2,5V6?
Pozdrawiam
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Bosal, choć niektórzy płaczą że glośniejszy od fabrycznej Klki to jak dla mnie idealnie jest dobrany
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

kupcie sobie pluciennika i po co magikowac, tani, cichy jak zaden inny, wszedzie mozna dostac i trwalszy niz syfny bosal, cena z wymiana 200zl
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

A kolektor wydechowy + pierwszy tłumik?
Bosal też ma to w swojej ofercie?
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Kolektory ma np. OBX.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

Pierwszy tłumik (czyli katalizator) mam właśnie bosala. Miesiąc temu, kosztował razem z montażem 530zł. I jest to model ceramiczny.

Tłumik końcowy i środkowy wymieniałem kilka miesięcy temu. Średni koszt obu elementów to 150zł/szt z montażem (polskie odpowiedniki z Ostrowa). Podjedź do dobrego tłumikarza, to on już będzie wiedział co i jak wymienić.

edit: zapomniałem dodać, gdybyś chciał mieć wszystkie elementy markowe to ostatni tłumik bosala to koszt około 500 a środkowy 400 zł. Co do kolektora to nie wiem, ale ten element raczej nie powinien się zużywać, zresztą jego wymiana to sporo dłubaniny.
wiśniowe gt 96'
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

A ja mam kata i na końcu...........tłumik od motoru wyścigowego potem napisze jakiej firmy. mam na niego atest który musze wozić ze sobą wrazie kontroli. Przy przyśpieszaniu efekt jest bajera :D :D :D ale jak sie już tylko utrzymuje predkość to cichnie wiec za bardzo nie przeszkadza. najlepiej jest jak sie jedzie tak powyżej 110 prawie go nie słychać :D :D :D :1111_ok:
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Nie pamiętam jaka jest górna granica przy kontroli ale chyba 120dB (moge się mylić), a najgłośniejszy wydech zlotu mial bodaj 111dB (też mogę się mylić) :P
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Najgłośniejszy wydech miał Qki ale nie pamiętam dokładnie czy to było 143, 144 czy jakoś 153... :? Ale coś w tym okolicach.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”