demontaz tylnej sondy lambda

tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

demontaz tylnej sondy lambda

Post autor: tomek7 »

chcialem wspomniec cos o sposobie wykręcenia tylnej sondy lambda, gdyz kazdy twierdzil ze nie ma dostepu, ja to wykrecilem przez nadkole na max skreconym kole nawet bez jego zdejmowania dorabiajac 1,2m przedluzke z teowym zakonczeniem i nasadka, tylko ze wczesniej trzeba zlamac pzrecinakiem stara sonde do samej nakretki i uciac pzrewody, moim zdaniem tak to robi serwis gdyz sonda ustawiona jest nie przypadkowo pod tym kontem, przy wkrecaniu nowej przewody pozniej dobrze jest wsadzic w ta nasadke tzn. w wywiercony kanal w przedluzce z prenta a potem je polaczyc recznie na wczesniej zalozone juz zlaczki mesko-zenskie z przewodem i opalic koszuli termokurczliwe. polecam ten sposob
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

a ile masz sond? 2 czy 4? który rok auta?

jeśli 2 sondy to ja polecam wykręcanie tej tylnej z kanału. trzeba tyylko zdjąć belkę (6 śrub na klucz 17) i odkręcić drążek zmiany biegów (bez odkręcania drążka też się da chociaż o wiele łatwiej - czyt. więcej miejsca). sondę odkręcamy płaskim bądź oczkowym kluczem dodając oczywiście jakąś rurę albo drugi klucz płaski

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

przeciez w kazdym probku są dwie sondy, niezależnie od roku produkcji
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=3937
Sebastian pisze:
Ronin pisze:
bad811 pisze:Witam, mam pytanie. Ile jest sond lambda w aucie z silnikiem 2.5? Jedna czy dwie??
Witam!
Jeśli masz wersję California to masz 3 katy i 4 sondy :wink:
A po co emulować kompa na gazie za pomocą jakichś układów? Nie masz przypadkiem na myśli emulacji wtrysków?

Pakułek, w zależności od tego jak bardzo uszkodzona jest sonda(jak duży odchył od sprawnej) może Ci wzrosnąć spalanie i to dużo, zwłaszcza że Vris-y nie pracują Ci jak należy.

no wlasnie, przez te sondy niemoge sobie nowych kolektorow wydechowych przykrecic :evil: ... zadna firma nie ma kolektorow na 4 sondy....twierdza ze takich probow nierobiono :shock:
...ronin i ja mozemy ich wysmiac 8)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

dzięki Robert :)

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Krzycho
Posty: 178
Rejestracja: 2006-08-22 16:44
Galeria: viewtopic.php?t=9300

Post autor: Krzycho »

ja dzisiaj z kolegą probowalismy wymienic sonde tylną przez ok 2 h i lipa :(
zrobilismy tak:
wjechałem Probkiem na pustaki (czyli przednie koła na wysokosci ok 30 cm) połozyłem sie pod nim i probowałem wykrecic... niestety bardzo przeszkadza ta poprzeczna belka i rura wydechowa.
Sonda jest przykrecona bardzo mocno... ruch kluczem jest bardzo ograniczony: od przodu samochodu rurą wydechową,z tyłu belką i przeswit miedzy rurami wydechowymi ok 3 cm...
nie udało nam sie:(
jutro znow bede probował...
Awatar użytkownika
Cisik
Posty: 64
Rejestracja: 2006-05-28 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Cisik »

Ja tez probowalem sam wymienic z kanalu ale nie mialem odpowiednich narzedzi. Nawet nie moglem odkrecic tej belki bo sroby byly tak zardzewiale ze klucze sie wyginaly. W koncu z braku czasu zostawilem autko u mechanika. We 2och wymieniali prawie 2 dni. Dostep do tej sondy jest tragiczny.
Probe II 2,5 94r
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

3 dni temu włąsnie wykręcałem tylna sonde a trzebaodkręcić tą własnie poprzeczną belke, po odkręceniu wziąć duży pożądny klucz oczkowy 22, odpiąć kostke od kabli sondy i przełożyć przez klucz oczkowy, dobry jest ruch klucza miedzy kolektorem (tymi rurami zagiętymi) z tym ze trzeba miec dosc długi klucz , po sprawie , odkręca sie bez problemu :)
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”