Kasowanie błędów

Awatar użytkownika
KonraL
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-15 22:03
Samochód: Probe II 2,5 V6 '93
Lokalizacja: Lublin i okolice :)

Kasowanie błędów

Post autor: KonraL »

Witam,
Ostatnimi czasy miałem problem, ponieważ odcięło mi pompę paliwa. Zaświeciła się ikona Fuel Cutout oraz Anti-Lock. Odcięło paliwo nie mogłem jeździć, czasu mało więc postał trochę, ale naprawiłem to i już jeździ normalnie, został problem z tym że po przekręceniu kluczyka zapalają się te diody, po odpaleniu gasną, jednakże wolałbym je wykasować, żeby komp pokazywał tylko te błędy które są. Próbowałem już paru rzeczy odnośnie kasowania, odłączenie klemy + i hamulec, odłączenie całego akumulatora na wieczór i nic, to samo. Chciałem się dowiedzieć czy wiecie jak można pousuwać te błędy, bo są trochę irytujące.

Autko to Ford Probe II 2,5 '93 OBD I z kodami dwucyfrowymi

Pozdrawiam, Konrad.
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasowanie błędów

Post autor: KrecioPL »

Po przekręceniu kluczyka w KAŻDYM aucie świecą się takie diody, tylko w 93 zostały opisane słownie :)
Nie ma się więc czym martwić.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
KonraL
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-15 22:03
Samochód: Probe II 2,5 V6 '93
Lokalizacja: Lublin i okolice :)

Re: Kasowanie błędów

Post autor: KonraL »

Tak, ale gasły po czasie, jeszcze przed odpaleniem, teraz nie. Dodatkowo po prostu nie lubię choinki na desce rozdzielczej :) Więc jeśli jest sposób na to żeby było po Bożemu, jak fabryka kazała to byłbym wdzięczny za informacje ;)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasowanie błędów

Post autor: KrecioPL »

Do momentu, do którego NIE ODPALISZ silnika one powinny się świecić, gaśnie np. kontrolka poduszek.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
KonraL
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-15 22:03
Samochód: Probe II 2,5 V6 '93
Lokalizacja: Lublin i okolice :)

Re: Kasowanie błędów

Post autor: KonraL »

Głowy sobie uciąć nie dam, ale jestem prawie pewien, że "Fuel Cutout" się nie świeciło. Bo że Anti Lock i Chcek Engine się świeciły to wiem, ale odcięcie paliwa raczej nie powinno. Chyba że jesteś pewien że tak powinno być, to ok. Grunt że działa, ale pamięć wzrokowa mi mówi że "Fuel Cutout" się nie zapalała...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”