Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Proponuję choć raz przeczytać instrukcję obsługi. Nie znam do Waszego rocznika, w 1996 strona 22, w 1997 - 110.
5x5 dźwięków oznacza problem z poduszkami i (jednocześnie) spaloną (lub wyjętą) lampkę ostrzegawczą.
Więc pierwszy krok - wstawić żarówkę, drugi - odczytać kod.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Post autor: Ambrozy »

Dokładnie taką samą diagnozę zasugerował Zolak- za co serdeczne dzięki, przy pierwszej okazji dobre piffo dla Ciebie kolego.

Potwierdzę jak tylko sprawdzę, a żeby nie grzebać na parkingu pod blokiem zrobię to dopiero w weekend.

Pzdr!
P.
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
Zolak
Posty: 512
Rejestracja: 2006-01-07 20:46
Samochód: FP "97 GT
Galeria: viewtopic.php?t=8715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zolak »

Spoko Loko 8)

Niestety ja tez mam problem z ta P#%&*(@#!ą kontrolka,wczesniej zadalem pytanie ale nikt mi nie odpowiedzial.
:evil:

miga mi kontrolka poduszki powietrznej w schemacie 3 przerwa 4.

34 poduszka kierowcy / czujnik zabezpieczający: niska rezystancja lub zwarty obwód

Co moze byc tego powodem?? gdzie szukac przyczyny?? co za czujnik zabezpieczajacy?? Czy ktos moze mi powiedziec ludzkimi słowami o co chodzilo autorowi tego błędu :?: :twisted: 8)
Były :
2.0 SE "96 JJ FIOLETT
2.5 GT "96 JJ FIOLETT + SS ; PodłokietniK ; Spojler ; Remus ; CAI ; 18" ;]
2.5 GT" 96 EZ RED
2.5 GT "95 HL
2.5 GT "97 JJ FIOLETT MEDICI
2.0 "95 LB
Są :
2.5 GT "97 JJ FIOLETT + CAI ; Przelot + Remus ; Spojler ; Dystans ; SS ; Vogtland -35mm ; 18"
2.5 GT "95 KS
2.5 GT "94 LB
2.5 GT "94 HL
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

W wątku "Problem z czujnikiem AirBag" 2Ya opisywał zwarcie (akurat w przypadku innego czujnika), a w "Problem z poduszkami" Indi podał lokalizację wszystkich czujników.

Żeby je odnaleźć wpisałem w wyszukiwarkę czujn* podu* (i zaznaczyłem wyszukiwanie wszystkich słów).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
woytas
Posty: 47
Rejestracja: 2007-09-13 19:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: woytas »

Kody diagnostyczne układu poduszek powietrznych
Odczyt kodów SRS czyli układu sterującego poduszką (lub dwiema) powietrzną nie wymaga zwierania żadnych pinów. Wyświetlane są one cały czas jeśli nastąpiła awaria w/w układu.

Poszczególne kody oznaczają:


12 niskie napięcie zasilania (akumulatora)
13 instalacja elektryczna Air bag lub czujnik uderzeniowy zwarty do masy
21 czujnik zabezpieczający zamontowany nieprawidłowo
22 czujnik zabezpieczający: wyjście zwarte do zasilania
23 czujnik zabezpieczający: otwarty obwód
24 otwarcie w obwodzie 944B lub niska rezystancja w czujniku(ach) zderzeniowym
32 poduszka pasażera / czujnik zabezpieczający: wysoka rezystancja lub otwarty obwód
33 pin 7 nie jest zwarty do Monitora Diagnostyki
34 poduszka kierowcy / czujnik zabezpieczający: niska rezystancja lub zwarty obwód
35 niska rezystancja pomiędzy pinami 8 i 9 w Monitorze Diagnostyki
41 obwód czujnika zderzeniowego: wysoka rezystancja lub otwarty obwód
44 prawy czujnik zderzeniowy zamontowany nieprawidłowo
45 centralny czujnik zderzeniowy zamontowany nieprawidłowo
46 lewy czujnik zderzeniowy zamontowany nieprawidłowo
51 wewnętrzny bezpiecznik Monitora Diagnostyki
52 zasilanie awaryjne: brak napięcia
53 wewnętrzny błąd Monitora Diagnostyki


szybkie miganie lampki: odłączone wszystkie czujniki
lamka nie świeci: zasilanie lub jego obwód do Monitora Diagnostyki
lampka świeci ciągle: uszkodzony Monitor Diagnostyki



U mnie kontrolka od poduszek mruga w systemie 2 razy przerwa 4 razy. Powie mi ktoś jak uporac sie z takim problemem?
2.5 II generacja 94r
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: jarsonik »

mi od kilku dni wyswietla się kod 32 (przynajmniej tak mi się wydaje) czyli mam otwary obwód lub wysoką rezystancję, co to oznacza i jak to wyeliminować?? Nawet nie wiem od czego zacząć naprawę. Koledzy pomocy
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: KITT »

Cześć!

To może ja się też podepnę. Wywala 24. :?

Czy komuś się może udało pokonać błąd 24 a jeśli tak to poratujcie co sprawdzić.

Dzięki!
Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: 2Ya »

Ale tak nagle samo z siebie ?
Sprawdź instalacje,od czujników - prawy,lewy i centralny - kostki czy łączą,czy nie ma gdzies przetarć.
Kostke/złącze od centralnego masz pod maską przy podszybiu,a lewego i prawego czujnika pod nadkolami w okolicy podszybia.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Pr0t0n
Posty: 58
Rejestracja: 2009-03-02 11:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Pr0t0n »

ja tam mam wywalone obie poduszki (poprzedni właściciel miał dzwona :? ) i kontrolka mi mryga tylko nie wiem w jakiej częstotliwości, dzisiaj sprawdze to dopisze ale poza tym nie mam napięcia w kierownicy bo chciałem klakson uruchomić a tu psikus - brak napięcia, a wszystkie bezpieczniki sprawdzone - te pod maską i te maluszki w środku :roll:
Probe II 2.0 16V '94/'97
Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: 2Ya »

A co ma klakson do poduszki :roll: Pewnie masz kostke pod kolumna/kierownicza rozpietą - taka biała z 1 kabelkiem.Poza tym klakson zwiera do masy jak pamiętam, i jak masz poduszki wywalone to się nie dziw ,że cheek mruga.
Czy to problem kupic nowe poduszki oraz czujnik/i jesli jakiś jest uwalony i je zamontować :roll: Majątku to nie kosztuje,a ile się zyskuje

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Natan »

Witam i mnie zaczeło migac w schemacie 4 x 1 co sie dzieje denerwuje mnie to miganie mysle ze chyba cos nie tak zrobiłem bo zdjałem poduche z kierownicy dlatego ze szukałem powodu dlaczego niemam sygnału hmmmmmmmmm czyzbym zle podpiął kostke od poduchy sprawdze jeszcze raz :) :roll: :roll: :wink:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: jarsonik »

no a mi nadal wywala kod 32, nawet nie wiem od czego mam zacząc poszukiwania i gdzie szukać
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: --C-- »

Może ci coś nie styka w obwodzie od poduchy, albo rozłączyłeś, zerwałeś przewód
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: jarsonik »

na pewno nie rozłączałem poduchy, bo sie do nij nie dotykałem
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
malysz
Posty: 17
Rejestracja: 2010-03-27 21:10
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1995
Galeria: viewtopic.php?t=17343
Lokalizacja: Kraków/Wałbrzych

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: malysz »

Witam!
Poproszę o pomysły dotyczące migającej kontrolki poduszki:) Poszukałem, poczytałem i wygląda na to, że wywala kod 45 centralny czujnik zderzeniowy zamontowany nieprawidłowo
Obejrzałem i niby wszystko wygląda w porządku. Rezystancja czujnika wychodzi książkowo 1180ohm no i nie mam pojęcia co ten kod 45 może oznaczać w praktyce. Proszę o opinię:)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Robert »

Układ diagnostyki widocznie z innych książek korzysta :roll: , bo sygnalizuje błąd nr 45, gdy rezystancja między pinami 21 i 3 przekroczy "książkowe 2 omy".
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
malysz
Posty: 17
Rejestracja: 2010-03-27 21:10
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1995
Galeria: viewtopic.php?t=17343
Lokalizacja: Kraków/Wałbrzych

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: malysz »

Robert pisze:Układ diagnostyki widocznie z innych książek korzysta :roll: , bo sygnalizuje błąd nr 45, gdy rezystancja między pinami 21 i 3 przekroczy "książkowe 2 omy".
Czyli jednak ten środkowy czujnik do wymiany ?tak mam to rozumieć?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Robert »

-- oryginalny post 2010.04.08 12:39 --

Niekoniecznie - może wystarczy dokręcić niezardzewiałą śrubą? :arrow: http://www.performanceprobe.com/doityou ... 94&code=45

-- dodano 2010.04.08 12:49 --

A, sorry - jeśli mierzyłeś sam czujnik (między pinem 18 monitora a masą czujnika), to prawidłowo wykazało "książkowe 1180 omów" - "książkowe 2 omy" zmierzysz między pinami 3 i 21 monitora i to one, tzn. ich brak, odpowiada za kod 45. Wtedy szukaj przyczyn w powyższym odsyłaczu - sam czujnik wygląda na dobry.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
malysz
Posty: 17
Rejestracja: 2010-03-27 21:10
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1995
Galeria: viewtopic.php?t=17343
Lokalizacja: Kraków/Wałbrzych

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: malysz »

No i podziękowania i piwko dla Roberta:)
Wymieniłem śruby trzymające czujnik i podstawkę czujnika na świecąco-nowe, masa wróciła a i przy okazji miganie kontrolki ustało. W oczy nie kole:)
Jeszcze raz dzięki:)
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: kocurro »

mi wywala kod 34. może ktoś powie jak to zdjagnozować i usunąć usterkę???? ja w temacie prądu , kabli itp. jestem noga. czujniki i cała ta reszta to dla mnie czarna magia, więc mile widziany dość precyzyjny opis.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Leib Garde
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-27 23:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Leib Garde »

Witam Koledzy,
od kilku dni pokazuje mi błąd 13, czyli zwarcie w układzie sensorów uderzeniowych lub poduszek. Dziś grzebałem trochę ale bez rezultatu...

Zacznę może od początku, pewnego dnia po wyjechaniu z garażu zwróciłem uwagę że mruga kontrolka. Oczywiście nie było mowy o jakimś dzwonie, uderzeniu itp. Nic też przy aucie nie robiłem, więc musiało się popsuć samo. Początkowo nie wiedziałem o co chodzi z ta kontrolką i jak odczytywać numer błędu, ale wydaje mi się że na samym początku wyświetlał inny błąd, być może to był 51, ale głowy nie dam, po prostu chyba naliczyłem 5 mrugnięć na raz. Po paru kilometrach kiedy zacząłem uważniej się kontrolce przyglądać, był błąd 13.

Przeczytałem wszystkie wątki na forum o kontrolce srs, m. in. wątek Kolegi 2Ya, który miał tez błąd 13. Postanowiłem sprawdzić wszystkie czujniki. Jako że wymieniałem tez koła i miałem dostęp do nadkoli z przodu, odkręciłem te pare śrubek, odgiąłem plastik i odpinałem złączki o numerach C154, 155 i odpowiednio z drugiej strony C158, 159 (to złączki na kablach od czujników uderzeniowych pod lampami). Odpinałem po kolei, nic to nie dało, nadal błąd 13. Potem odpiąłem złączkę od sensora centralnego która znajduje się w komorze silnika w prawym górnym rogu. Tez nic. Potem zanurkowałem pod kierownicę, tam znalazłem złączkę od poduchy kierowcy, ale jej odpięcie też nic nie dało.

I tak:
1. Została mi jeszcze poduszka pasażera, ale nie za bardzo wiem jak mam dostać się do jakiejś złączki żeby ją odpiąć na próbę...
2. Poza tym kwestia czwartego sensora, który ma być gdzieś na środku w podszybiu, na schemacie jest on chyba oznaczony jako "Safing Sensor". Jak się do niego dostać, która kostkę odpiąć?
3. Kolejne pytanie - w którymś z wątków doczytałem się że jest jakiś sensor z tyłu, w okolicy zbiorniczka płynu do spryskiwaczy, czy to prawda? Na schemacie instalacji czegoś takiego nie znalazłem.
4. Jeśli sprawdzę już wszystko, czyli poduszki i sensory, i nie znajdę usterki, czy macie jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać?
5. Czy da się poradzić coś tymczasowo na migającą kontrolkę póki nie znajdę przyczyny? Czy odpięcie kostek od modułu diagnostycznego poduszek załatwi sprawę? Dziś chciałem nawet na koniec to zrobić, ale nie mogłem ich wypiąć, strasznie mocno trzymają... (mam nadzieję że dobrze myślę, że ten moduł poduszek to taka niebieska skrzyneczka z dwoma podłużnymi kostkami, obok pedałów)
6. Jeśli zlikwiduje błąd 13, a faktycznie zaświeci mi się 51, czyli przepalony bezpiecznik poduszek, gdzie mam szukać tego bezpiecznika?

Sporo pytań, ale naprawdę liczę na pomoc - dużo dziś czasu zmarnowałem i już mam dość :?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady :)

Pozdrawiam!
Krzysiek
czarne Probe II 2.0 16V 95r.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: OLEY »

Heh no tak.
Jak zwykle... "Jak trwoga, to do Boga"...

Autko ganiało, to od września klub Cię nie interesował. :twisted:
Pojawia się problem i od razu "koledzy pomóżcie"...

Powiem Ci, że wiele odpowiedzi znalazłem na forum, nie wszystkie ale sporo.
Nie ma sensu ich powielać.

Jedno podstawowe pytanie.

Czy po tych wszystkich działaniach, które robiłeś resetowałeś komputer?

Jeżeli nie, to on będzie wciąż pamiętał te błędy. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Leib Garde
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-27 23:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Leib Garde »

Cześć,
nie robiłem reseta, ktoś pisał że tego robić nie trzeba w przypadku błędów poduszek (co innego gdy mruga check engine), że jak tylko naprawię zwarcie, kontrolka przestanie migać... W takim razie już nic nie wiem... Rozumiem że chodzi o reset z wciskaniem hamulca?

Fakt, nie pisałem niczego już dawno :oops: ale śledzę forum na bieżąco, wiem też że zawsze mogę liczyć na Waszą pomoc, już wiele razy ratowaliście mnie z kłopotów 8)

Pozdr!
Krzysiek
czarne Probe II 2.0 16V 95r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: Sam »

Nie chciało mi się całego twojego posta czytać - powiem tylko że sensorów jest chyba 4. 3 są pod maską te pewnie widziałeś i 4 jest w kabinie w środku gdzieś pod nogami mniej więcej na środku.Nie jestem pewny ale jest on gdzieś blisko środkowego tunelu pod dywanem. Poduszki można łatwo sprawdzić - są do nich podpięte dwa kable. Poduszka powinna mieć rezystancję od ok 3ohm do 6ohm jak dokładnie jest w probe nie wiem. Poza tym jakbyś coś do poduszek potrzebował to chyba mam wszystkie sensory z cała instalacją i komputerem nie mam tylko prawej poduchy. pozdro.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Miganie kontrolki poduszki powietrznej...?

Post autor: kocurro »

kiedyś Robert napisał że po wyjęciu bezpiecznika ROOM kontrolka od poduchy zgaśnie. ja dzisiaj to zrobiłem i nie zgasła kontrolka tylko radio. czy to znów niespodzianka po kaszubie od którego go kupiłem???????????
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”