Koniec problemów z LPG - komputer padł

Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Koniec problemów z LPG - komputer padł

Post autor: propaganda »

Dla tych co nie czytali moich przygód z LPG informuję, że po 10 miesiącach znaleziona została przyczyna problemów.

Okazało się, że zwalony był emulator i do 2, albo 1 cylindra wtryskiwane były 2 paliwa. Przez co samochód szarpał w dziwnych momentach.
Koniec końców.... po przejrzeniu instalacji, okazało się , że:
- emulator jest wadliwy
- jeden z wtryskiwaczy pęknięty
- kabel od kompa na styku coś nie kontaktował(chyba się przepalił)
- przez wadliwy emu. , który palił bezpieczniki nawet na benzynie, padł komputer

A tak poza tym, to wszystko OK.
A wszystko przez to, że gazownik chciał se zaoszczędzić i założył emulator znanej firmy MARGAS.

Pozdrawiam gazowników PARTACZY!!!!!

I teraz pytanie:
Czy jak przejechałem 12 000 km na 2 paliwach (do 1-go, albo 2 cyl. była wtryskiwana też benzyna), to czy mogę obawiać się o stan mojego silnika i czy powinienem powoli odkładać na remont?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nie sadze by cos moglo mu zaszkodzic.
Pomysl lepiej o tym peknietym wtrysku. :D
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Gość

Post autor: Gość »

Pęknięty wtrysk od LPG... sorry nie napisałem...
Już został wymieniony.

Uff.... do pocieszyłeś mnie.
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

"TO byłem ja Jarząbek"
Sorry, jakoś w tym okienku nie byłem zalogowany.

I niestety samochodzik stoi i czeka na komputer.
Niestety za drogo wychodzi na benzynce jeździć :(
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

pytanko! ktory komputerek musisz wymienic? znaczy sie gdzie on sie znajduje?
Gość

Post autor: Gość »

tyle ciapki bylo za to lpg,no i tak fajnie sie prezentowalo ,a tu taki zoonk
normalnie to sie załamałem :shock:
Gość

Post autor: Gość »

Komputer na szczęście gazowy. Wszystko od gazu poszło.
Wszystko było OK, poza jednym mały pieprzonym emulatorem.
W zasadzie poza reduktorem, wielozaworami i zbiornikiem ;) , to wszystko szlag trafił.
W sobotkę dostanę kompa LPG, pewnie w poniedziałek będzie wszystko gotowe... I powiem wam jak chodzi.
A na przyszłość polecam Sekwencję samoadaptacyjną!!! Nie ma tam emulatorka i takich tam wynalazków, wszystko się ustawia od benzynki i w ogóle..... Teraz już chyba tylko takie montują, bo koszt chyba 300 zł większy.
BO na zwykłej za 2000zł instalacji, to i na benzynce tracimy troche koników, co jest nieporządanym efektem, zresztą poczytajcie sami

http://www.godula.cc.pl/gaz/bmw/strony/gaz.htm

A tak, to ewentualnie trzeba podregulować emulator. Natomist na adaptacji, komp gazowy zczytuje co mu trzeba z benzynki.

A tak poza tym, to najciekawsze, że samochód dobrze mi już chodził na LPG, bo go ostro regulowali, to i tak cud, że jeździł.
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

CO jest z tym automatycznym logowaniem?
TO byłem ja powyżej.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Najlepsiejszy na śrubce... :lol: :lol: :lol:
Chosi bezawaryjnie! Tylko pamiętajcie - jak patałach zdejmie dolot bo mu sie nie podoba, to załóżcie go z powrotem. Ja właśnie założyłem i..... wdusiło mnie w fotel.
Matrix panowie, matrix z tymi gazolami.... i każdy ma swoją wyrocznię :wink: :lol: :lol: :lol:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

No to gratuluję Propaganda :D
Tylko zmień jeszcze ten swój wydech i dopiero odczujesz komfort podróżowania Probiakiem :lol: :wink:
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Gość

Post autor: Gość »

Artek pisze:Tylko zmień jeszcze ten swój wydech i dopiero odczujesz komfort podróżowania Probiakiem
Widzisz... to nie takie proste ;) Jak zmienię, to połowa znajomych będzie mi scenki robiła, a tak poza tym, to za dużo wydatków, a za skromne fundusze. Tak jak przeliczyłem, to 300 zł paliwko, 200 zł ubezpieczenie co miesiąc... a naprawy i takie tam modyfikacje... skąd ja mam na to brać, co miesiąc przydałoby się z 500 zł wydać do tego..... ciężko, ciężko biednemu studentowi w Polsce. I jeszcze Ci niebiescy, co stoją przy drodze.... ehh.....
Ale jeśli zechciałbyś zasponsorować, to daj tylko info... :D Jestem w stanie zgodzić się nawet na najtańszy ;)
Tylko pamiętajcie - jak patałach zdejmie dolot bo mu sie nie podoba, to załóżcie go z powrotem.
To fakt. Mi też zabrał... jeździłem z miesiąc... i stwierdziłem, że on nie wciska w fotel, co się stało!?! Zabrałem z powrotem od gazola, normalnie jakbym turbo wsadził. Da się jeszcze sporo z tego dolotu wycisnąć?[/quote]
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Zaraz mnie chyba ktoś zdrowo opieprzy, za te wygłupy z logowaniem. Ciągle zapominam.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”