stożek a gaz

Gość

stożek a gaz

Post autor: Gość »

Witam

Mam pytanko.

W jednym z postów "kollek" napisał, że ma gaz i nie może założyć stożkowego filtra powietrza. Czy może ktoś to potwierdzić że gaz nielubi filtrów stożkowych bo ja pierwsze słyszę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 14:15 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Logicznie myslac to gaz nie lubi zimnego powietrza, ale mam kumpla który ma stozek w VV VR6 i równiez ma gaz i chodzi ok. Pytanie jak w Probe to sie zachowuje?
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Ja miałem stożek z dolotem i rewelacja! Gazownik tez twierdził, że nie zadziała, a kto widział moje auto wie jakiego kopa miało! Ty Papciu przecież jechałeś ze mną he he :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

Widziałem, ale......... czy nie palił Ci wtedy 20 - 40 litrów gazu :D :D :D
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

18-20 ale pete miał... Tak go ustawilem (tryb sport) Przy trybie normal palil 17l, ale miał mniekszy zryw. Benzynki palil 15 wiec raczej bylo O.K.
Miał tez tryb Eko palil wtedy 15, ale trzeba go bylo pchac na swiatlach.. :)

Komputer mialem Autronica 700
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

Witam

No to w takim wypadku zakładam stożek :lol:

Pozdrawiam
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Załóż i podziel się ze mną doświadczeniami bo jak będzie działał to też może założę :). Chociaż bez odpowiedniego dolotu powietrza to bym sobie głowy nie zawracał.

Już któryś raz zastanwiam się jak to możliwe żeby probe palił 15-20L??? skoro mój spalił ostatnio 9.8 a jak jechaliśmy z Mokrym nad Morze to jego nawet 7 na trasie nie wiziął a było nas 4 osoby, bagaże i jakoś specjalnie się nie wlekliśmy.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Gość

Post autor: Gość »

Wprawdzie nie mam LPG, ale w/g tego co mi wiadomo mozna by bylo poprowadzic dluzsza rure doprowadzajaca powietrze, gdzies blisko silnika, tak by powietrze moglo sie od jego cieploty nagrzewac. Zachowalo by sie wtedy dalej wieksze mozliwosci zassania powietrza, eliminujac probem jego temperatury. Mysle, ze najlepiej doswiadczalnie sprawdzic, bo ja tego nie zrobie - jestem przeciwnikiem LPG w probe.
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

9.5? Mój miał silnik 3.0V6 na automacie więc nie ma możliwości aby palił poniżej 12-13 (to był mój rekord) na benzynce. Na trasie palił 8 - 9,5 niezależnie od obciążenia.
Prawda jest też taka, że ja robiłem krótkie odcinki po mieście po 15km i po drodze milion świateł. dziennie ok 60-100km w korkach poznańskich he he
Teraz mam Scorpio 2.0 na automacie i też potrafi spalić 13l/100! Chociaż generalnie mieszcze się w 10-11/100. Na trasie jakies 5-6/100
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Cynki pisze:sekwencja lubi...

a mikser wręcz uwielbia :twisted:
Zabrzmiało to ironicznie, z dolotem zwykle nie ma problemu przy sekwencji, zostawia się oryginalny. To moge do sekwencji założyć stożek czy nie?
Tzn. nie to czy mogę, bo niby kto mi zabroni, ale czy będzie spox. działał?
Czy lepiej będzie jeździł na LPG?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Witam

W sprawie rury dolotowej powietrza to flanker ma coś dla was na www.perfomanceprobe.pl

Pozdrawiam
buster
Posty: 56
Rejestracja: 2003-06-30 00:26

Post autor: buster »

Po dobno są też strumiennice dolotowe do filtrów stożkowych może z tym lepiej działa.
http://schwepes.republika.pl/html/doloty.htm
Gość

Post autor: Gość »

A ja mam stożek z LPG :D

Samochod super jezdzi, znikły wszystkie problemy z reg LPG. Kupilem stozek który pasuje srednica na rure przepływomierza, ciepłe powietrze dla gazu jest ok, a na trasie dostaje zimne z obcietego dolotu.

Obrazek
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Kyrtap pisze:Witam co do stożka wiem że się sprawdza ale pytanko jest troche innego typu czy stożek eliminuje tzw wystrzały gazu"????? 8)
Nie, odwrotnie, wystrzały eliminują stożek.
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

heheheh dobre :1111_ok:
Gość

Post autor: Gość »

Ch o le ra - mam wrażenie ze niektóre posty znikają???
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Konrad pisze:Ch o le ra - mam wrażenie ze niektóre posty znikają???
Nie masz wrażenia,one po prostu znikają :twisted: .
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Gość

Post autor: Gość »

AXEL pisze:
Konrad pisze:Ch o le ra - mam wrażenie ze niektóre posty znikają???
Nie masz wrażenia,one po prostu znikają :twisted: .
ja ich nie kasowałem - odtniutniajcie się ode mnie :!: :!: :!: czy wszystko złe co według Was jest k....wa to Bienias :?: Naprawdę ja nic tu nie robiłem a w ogóle jeśli już chodzi o funkcję cancel to każdego który przegina pałę uprzedzam chociaż nie powinienem tego robić.
Poza tym staram sią jak mogę tego nie nadużywać bo zaraz na priva albo gg mam OPR... bez sensu.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Ja też nic tu nie kasowałem, skończcie z alkoholem panowie, bo on skończy z wami! :twisted:
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

Raf pisze:Ja też nic tu nie kasowałem, skończcie z alkoholem panowie, bo on skończy z wami! :twisted:
najpierw się nasłepią a później im posty znikają hyhy ... :lol: :wink: :twisted:
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

flanker pisze:18-20 ale pete miał... Tak go ustawilem (tryb sport) Przy trybie normal palil 17l, ale miał mniekszy zryw. Benzynki palil 15 wiec raczej bylo O.K.
Miał tez tryb Eko palil wtedy 15, ale trzeba go bylo pchac na swiatlach.. :)

Komputer mialem Autronica 700
O matko moja 17 litrów !!!! to ja nie chce stożka !!!
2.0litra gaz i automat , jakie to ma osiągi ??? bo to chyba najwolniejszy probek ???

To w koncu mozna załozyć ten stożek jesli autko ma gaz ???
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

niezły odkop :wink: ale dobrze że nie zakładasz dziesiatek nowych tematów :wink:

co do pytania to ja jeżdżę na gazie z założonym stożkiem. Probek pali ok litra więcej ale wszystko działa jak należy
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

no jak robert ma mi zaraz usuwać to wole poszukać hehehehe
Ale czy ta litra przekłada sie na osiągi???
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

No ja jak dziabnę litra to nic nie osiągam :wink: Wszystko zależy od auta, gazu, umiejscowienia stożka i regulacji junkersa. Ja mam stożek z dolotem i jestem b. zadowolony ze splania gazu. Średnio 10-11 litrów przy normalnej jezdzie. :shock:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”