Probe 2.0 95 BRC szarpie po rozgrzaniu

Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Probe 2.0 95 BRC szarpie po rozgrzaniu

Post autor: Pajda16v »

Witam :) Posiadam probe 2.0 16v z 1995 roku posiada gaz sekwencje BRC z 2010 roku BRC light. Jeździłem po jego kupnie od brata ponad 50 tyś. aż do ostatnich dni gdy zaczęło się coś dziać dziwnego. Czekam na kable żeby podpiąć się pod laptopa. A więc objawy sa takie odpalam rano jadę spokojnie I PO OKOŁO 1-2KM przełącza się kulturalnie na gaz żadnego szarpnięcia nic, po około 20 km zaczynają się jaja w postaci szarpnięć (jakby ktoś odłączał wtryski na 1-2 sekundy) przełączę na benzynę przejadę z 2 km i znowu mogę spokojnie przejechać na gazie parę km. Po nagrzaniu silnika gdy go zgaszę i postoi trochę czasu (np z 10 minut) wsiądę do samochodu odpalę i przełączy się na gaz ale albo wyrzuci na benzynę albo będzie tak szarpać że chu.. strzela.. włączę na benzynę przejadę się trochę wrzucę gaz i śmiga ... ale do czasu

-Czyściłem listwę wtryskową, wymieniałem filtry (wstępny i fazy lotnej)
Wszystko zaczęło się od tego że jadać z wilczych lasków po prostu wyrzucił się na benzynę i nie chciał wrócić na gaz przez jakiś czas
Muszę zobaczyć od samochód bo parkowałem pomiędzy drzewami i przejechałem powoli po gałęziach i bardzo spodem przyszororowałem podłogą (przewody od gazu i kable bo butli)
Probe to nie samochód, to styl życia...
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: Probe 2.0 95 BRC szarpie po rozgrzaniu

Post autor: arko »

Skoro na benzynie jest ok to coś ze sterowaniem gazem . Może komp od gazu :?:
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Probe 2.0 95 BRC szarpie po rozgrzaniu

Post autor: Romas »

Jaki masz reduktor i jego przebieg
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Probe 2.0 95 BRC szarpie po rozgrzaniu

Post autor: Pajda16v »

Reduktor odpada, nowy wsadzony i nic nie zmieniło wpiąłem się w czujnik na listwie wtryskowej i odpaliłem probe reduktor ustawiłem według starego (gdy zaczęły się jajca zwiększałem - zmniejszałem dawkę i zero różnicy dalej padał..) na próbę otworzyłem na stałe elektrozawory w instalacji zostawiłem probe na chodzie pod czujnik ciśnienia wpiąłem miernik i ciśnienie cały czas powolutku spadało aż zgasł ale gaz cały czas miał normalnie ciśnienie (nanometr na przewodzie do listwy) potem schłodziłem czujnik (jedyny czujnik jaki jest w tej instalacji to czujnik temp. i ciśnienia zintegrowany na listwie wtryskowej) i zaczęło sympatyczniej gadać potem podgrzałem go i zanim zdechł zaczął kuleć itp aż zgasł. też zostaje mi kupić czujnik bo nic innego nie przychodzi mi do głowy wtryski dobre komp dobry. Na stronach znalazłem najwięcej postów że to najbardziej wadliwa cześć instalacji w BRC.
Probe to nie samochód, to styl życia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”