Pb vs LPG

Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Pelot zdaje się miał sporo problemów ze Stagiem, kilka innych osób też na niej psy wieszało. Misiek chyba nie miał problemów, twierdził, że Staga po prostu muszą założyć ludzie którzy się na tym znają i będzie działał.

Btw, jeśli dużo jeździsz Probem, to może się opłaca założyć instalację na jakiś kredyt, np. na rok? To co zaoszczędzisz na paliwie przeznaczysz na spłatę kredytu i tak nawet cię to nie szarpnie.
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Wiem ze mozna wziasc kredyt w banku ochrony środowiska na montaz instalacji gazowej na niskim oprocentowaniu :D Tak wiec jak duzo smigasz to zakladaj i ciesz sie zaoszczedzonymi $$$
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

I taniej na spoty będziesz miał. :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

No wlasnie, teraz jak sobie naprawie autko to pomysle, czy ktos bral ten kredyt? troche sie boje kredytow, jakich kolwiek.
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Jak ja chciałem wziąć sekwencje na zeszyt :D:D:D (na kredyt) to oprocentowanie tego kredytu wynosiło 15% :evil: Koleś zajmujący się tymi kredytami powiedział że na jakąkolwiek instalację gazową jest 15% Bardziej opłaca się wziąć kredyt z banku na jakiś tam inny cel a przeznaczyć go na gazunek. Wtedy oprocentowanie będzie znacznie niższe.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Jesli montaż gazu zarejestrujesz jako inwestycję ekologiczną to możesz wziąć kredyt w Banku Ochrony Środowiska wtedy oprocentowanie masz w wysokości 1.525% dokładnie ;-)
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Ciekawe :D
ObrazekObrazekObrazek
MA-rek-6
Posty: 15
Rejestracja: 2007-07-29 08:14
Samochód: EUNOS 500
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MA-rek-6 »

[quote="kocureq"]Pelot zdaje się miał sporo problemów ze Stagiem, kilka innych osób też na niej psy wieszało. Misiek chyba nie miał problemów, twierdził, że Staga po prostu muszą założyć ludzie którzy się na tym znają i będzie działał.
quote]
Ja mam staga i miałem liczne problemy ale na pewno nie z samym sterownikiem tylko z całą resztą.

Tandetny reduktor
Zła kolejność podłączenia wtryskiwaczy
źle nawiercone dysze w kolektorze
i inne drobne niedoróbki
Poza tym wszystko było źle skalibrowane/ustawione z winy pomieszanych wtryskiwaczy.

Po roku jeżdżenia do tego zakładu kupiłem sobie interfejs i sam wszystko doprowadziłem do porządku
W tej chwili nie ma kompletnie żadnej różnicy w jeździe na lpg i PB żadnych szarpnięć przy przełączaniu itp.

A jeśli chodzi o wtryskiwacze to ich głośna praca zależy od tego w jakich warunkach pracują (czas wtrysku temperatura) chodzi o najtańsze wtryskiwacze valtec
U mnie głośno pracują przy niskiej temperaturze ale i tak w środku w samochodzie nie da się tego usłyszeć
Wiem że bardzo głośno pracują wtryski zavoli
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

ja sam zakladalem i ustawialem ;)

mam maly problem... zgnieciona rurka przy butli ;) przy wysokich obrotach przelacza na PB...

co do glosnosci pracy wtryskow - mam RAIL i sa dosc glosne, ale nie slychac tego jak jest zamknieta maska ;)
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

To wiem do kogo sie zglosic by pomogl zalozyc mi sekwencje
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Ja powoli dojrzewam do decyzji o podtlenku LPG w Probe, prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale :roll: Ekonomia wzięła górę :roll:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

A jednak się przekonałeś :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Och, gdyby się lepiej finansowo wiodło to raczej bym go nie profanował, bo jestem przeciwnikiem LPG, bo nie po to kupuje się V6 żeby gazować, ale cóż, siła wyższa :roll:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a ja wam powiem ze zaczynam zalowac ze zalozylem ten gaz :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

A czego zalujesz? ja mysle o tym aby zalozyc sek. | tym ze ja chchial bym miec wlew kolo wlewu i nie wiem czy ktos bedzie chcial sie podjac, i jaka cena.
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

no moj wlew wyglada tak: ObrazekObrazek

ja placilem za instalke 2700, butla w kole i ten wlasnie wlew...

a poprostu denerwuje mnie ze juz byle kilka razy na regulacjach i za cholere nie moga mi cos zgrac tej instalacji... caly czas odcina mi gaz!!

a ostatnio robi sie juz coraz gorzej!! podczas jazdy co pewien czas na ulamki sekundy mi sie wylacza gaz!! na zakretach czesto mie tez na moment rozlacza!!
dzisiaj dioda zaczela mrugac ze gaz sie konczy i odrazu zaczelo mi co chwile na benzyne wrzucac, wiec pojechalem zatankowac - leje do pelna - 22l :shock: a butla 45l :roll: i co tu jest grane??!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

fajna sprawa ten wlew ladnie sie prezentuje i nie widac ze samochod na "podtelnku" jezdzi ale probem widze ze masz, ja mialem kiedys tak ze nie chcialo mi gazu naladowac do butli, ale to jak jeszcze mialem felicie. Poza tym juz pare razy mi rozwalilo obudwe od przepustnicy, no i te wybuchy...

Mysle ze sek. bedzie lepsza a tu prosze problemow troche jest...Poczytam na forum i pomysle na nad najlepsza instalacja. Ja osobiscie mam ochote na BOV ale z gazem to sam nie wiem ...
Jak to sie mowi
Rybki albo akwarium.
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ja mam i BOVa i stozek i jakos nie ma to za bardzo różnicy:] przecież BOV jest daleko przed wtryskami od gazu!!:]
Ostatnio zmieniony 2008-01-11 14:52 przez pytlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

hmm a co do BOV to nie czuc gazu gdy dochodzi do wypuszczenia powietrza? bo ja juz nie wiem..
A w zwyklym gazie jest przelacznik gaz/benzyna mozna miec cos takiego w sekw. ??
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

ja sobie chyba kupie na wiosne fałke i zaloze w niej sekwencyjny gaz ziemny, bede tankowal w garazu ^^ :lol:
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-08 18:59
Samochód: brak
Lokalizacja: Żarnów(łódzkie)

Post autor: Kondzio »

Janosik_pat pisze: A w zwyklym gazie jest przelacznik gaz/benzyna mozna miec cos takiego w sekw. ??
No widocznie mozna bo ja tak mam :) tylko jeszcze nie rozkminilem jak w sekwencji jest awaryjne odpalanie auta :?
PROBE 2.2 TURBO GT (91) USA
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

dyb pisze:ja sobie chyba kupie na wiosne fałke i zaloze w niej sekwencyjny gaz ziemny, bede tankowal w garazu ^^ :lol:
Wiedziałem że prędzej czy później będziesz chciał Vke :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

dyb pisze:ja sobie chyba kupie na wiosne fałke i zaloze w niej sekwencyjny gaz ziemny, bede tankowal w garazu ^^ :lol:
A wież że w np w USA jest to w pełni legalny proceder :D Jak chcesz coś takiego zamontować to musisz kupić specjalną sprężarkę do gazu, no i uważaj na życzliwych sąsiadów :lol:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

Janosik_pat pisze:hmm a co do BOV to nie czuc gazu gdy dochodzi do wypuszczenia powietrza? bo ja juz nie wiem..
A w zwyklym gazie jest przelacznik gaz/benzyna mozna miec cos takiego w sekw. ??
nie czuje gazu wlcale, zreszta te wtryski sa prawie zaraz przy glowicy i przy puszczaniu gazu prawie wcale nie pompuja wiec nie ma obaw:] a przelacznik jest jak najbardziej i w kazdej chwili mozna znowu cieszyc sie paliwem po prawie 5zl;]
Obrazek
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

HellHound pisze:
dyb pisze:ja sobie chyba kupie na wiosne fałke i zaloze w niej sekwencyjny gaz ziemny, bede tankowal w garazu ^^ :lol:
A wież że w np w USA jest to w pełni legalny proceder :D Jak chcesz coś takiego zamontować to musisz kupić specjalną sprężarkę do gazu, no i uważaj na życzliwych sąsiadów :lol:
to znaczy ze jest to nielegalne? Ze niby niebezpiecznie ta? :P
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”