Pb vs LPG

micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: micek »

Tanie to są w Rosji :wink: bez negatywnych aluzji.
Co do paliwa na którym się jeździ, to uważam że Porshe może jeździć nawet na wodę byleby miało właściwe osiągi i nie jeździło jak Syrenka (z całym szacunkiem), krztusząc się. Ja nie dyskryminuję pojazdów ze względu na zastosowany rodzaj paliwa. Tak samo można by mówić o hybrydach, co to za auto sportowe, które ma silnik elektryczny a są takowe i to również następcy aut kultowych. Najważniejsze jest w tym by takie auto miało faktycznie osiągi auta zaliczanego do sportowych nie ważne jaki ma silnik i na jakim paliwie jeździ.
Nie sztuką jest wydawać pieniądze a wydawać je mądrze i rozsądnie.
A co do kpin, to Porshe z lpg będzie obiektem kpin osób, które nie mają szacunku dla inności. Dla pasjonaty nawet wrak takiego auta będzie "Czymś" z czego on zrobi Porshe bo liczy się wkład pracy.
Czy każde Porshe, auto, musi być takie same, czy Porshe w kolorze różowym traci prestiż tylko ze względu na kolor bo powinno być czerwone?
Nie wydaje mi się by pasja była czymś co robi się dla uznania obserwatorów, to uznanie powinno być tylko wtórnikiem bo inaczej staje się tylko robieniem pod publiczkę, dla poklasku.
Idąc dalej można rzec, że stosowanie najniższego OC czy szukanie zniżek poprzez rejestrację na kogoś też pozbawia dumy, bo stać go na taki wóz a nie stać go na najdroższe OC + AC i może jeszcze NW i co tam jeszcze.
Nie wszystko drogie co ładne i nie wszystko ładne co drogie.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: RX »

Obrazek

Gaz do pełna poproszę... :mrgreen:
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: TYGRYSEX »

-- oryginalny post 28 stycznia 2011, o 14:01 --
RX pisze:Gaz do pełna poproszę... :mrgreen:
Albo za 50 zł w razie czego :wink:

-- dodano 28 stycznia 2011, o 14:08 --
micek pisze:Nie wydaje mi się by pasja była czymś co robi się dla uznania obserwatorów
I dobrze ci się wydaje... Oddajesz się pasji, a ona może zdobyć uznanie u innych...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Prezes »

Prezes pisze:Ale jak się chce miec ''tanio'' i ''dobrze'' to tak potem wychodzi..
Robert pisze:Czy sugerujesz, że Ford Probe w ogóle nie jest szczególnie drogi w zakupie... :roll:
Jest jaki jest a czy drogi to zależy dla kogo, chodziło mi o to, że jak się chce miec instalacje za grosze a potem jeszcze żeby to chodziło jak trzeba i przy tym nie narzekac to potem wychodzi..

Skoro można miec ( a jest to możliwe ) takie same lub bardzo przybliżone osiągi na lpg jak i na benie to ja się nie wstydze tego, że mam gaz w aucie.

On też się nie wstydzi :D
:arrow: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Por ... yenne/7396
Załączniki
czykitObraz_369.jpg
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: RX »

Ale w komentach mu dają czadu :mrgreen:
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Kocureq »

a tanie auto na drogim paliwie, to prestiż, czy głupota? :D

jak kupisz probka za 2000 zł, a potem będziesz płacił 1000 zł miesięcznie na benzynę "żeby być kultowym" to będzie pasja?
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: TYGRYSEX »

Kocureq pisze:a tanie auto na drogim paliwie
Po prostu na zwykłym paliwie... Jak bozia nakazała...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Patryk- »

więc gdyby najpierw ludzie jeździli na gazie i odnaleźli potem super tanią benzynę to wtedy by była wiocha jeździć na benzynie :?: .... 8)
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Kocureq »

akurat bozia nakazała. jakoś prawie wszystkie zwierzęta mają tylny napęd, a ty wychwalasz Probka, bo spala benzynę :)
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Patryk- »

mój chomik miał qatro :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Kocureq »

a koty mają fatalną trakcję :D
Awatar użytkownika
dymek
Posty: 1825
Rejestracja: 2006-10-19 11:39
Samochód: Peugeot 407 Kombi 2.0 2006 rok automat
Lokalizacja: daleki wschód

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: dymek »

Patryk- pisze:mój chomik miał qatro :wink:
Chciałeś zapewne napisać, że go "wyqastrowałeś" :D

Pamiętaj Patryczku, że TYLKO KOTY SIĘ QASTRUJE :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Patryk- »

na szczęście mój Zbyszek dzięki mojej dobroci biega jeszcze ze sprawnymi JAJAMI :mrgreen: wracając do gazu no to hmmm.... bez gazu piwo by było niedobre :P :mrgreen: :1111_bye:
Ostatnio zmieniony 2011-01-29 11:09 przez Patryk-, łącznie zmieniany 1 raz.
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Luna »

Dla mnie jak ktoś zakłada gaz do takiego Cayenne to jest to kompletna głupota. Dobrze ktoś skomentował to na stronie z tymi fotkami - "...stać go na auto, a nie stać na benzyne...". Nie chcę się zbyt wypowiadać na temat gazu bo zaraz będzie, że szukam mózgu w "d". Co do prestiżu jazdy Probem bez gazu - ciekawe to, ale w moim przypadku szkoda by było mi kasy na instalacje i potem dodatkowe koszta z nią związane - auto jeździ dobrze i na paliwie do niego przeznaczonym. Może jak z moim Probem dożyjemy to na starość fundnę mu hybrydę :lol:
Taka sytuacja...
Rhos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-20 15:56
Samochód: brak
Lokalizacja: warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Rhos »

a moim zdaniem to głupota marnować pieniądze i pompować je w przepastne 4 litery naszej wspaniałej władzy.
w benzynie jest tyle podatków że aż mi się rzygać chce.doją nas gorzej niż krowy.
wiadomo że do cayennki nie założył gazu podciśnieniowego tylko drogą i dopasowaną instalację np za 10 000.
i cieszy się z taniej jazdy,bez najmniejszych problemów.jak ktoś ma dużo kasy i może sobie pozwolić na cayenne
to powód żeby ją wyrzucać w błoto i marnować?nie sądzę.co w tym złego?
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Patryk- »

lepiej mieć cayenke w gazie i nią jeździć gdzie się chce i kiedy chce, niż podziwiać ją w garażu, wyjechać nią w niedziele do biedronki na zakupy po wypłacie tocząc się 40km/h bo paliwo drogie i boją się wiru w baku :mrgreen: chociaż porshe to już auto za tyle kasy że jak kogoś nie stać to weźmie go chyba tylko w kredo na 20lat, ale tak jest z innymi tańszymi autami z dużym silnikiem...a zresztą można tak pisać i pisać.,..niech każdy jeździ sobie na czym chce, a by był zadowolony :wink: jedni na benzynie, drudzy na gazie, inni na bateriach energizer, a jeszcze inni raz po wypłacie ale za to na benzynie :wink: a jak nie to kupcie sobie rowery :mrgreen: i po temacie


a wogóle dlaczego temat ma taką nazwe?? czy jeżeli ktoś ma gaz to musi być kompletnym...
no chyba że w miejscu kropek było - debeściaki
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Bendek »

Ja teraz latam jednym probe tylko na benie i zaczynam odczuwać to po kieszeni.....bo troche km robie, a i noga jakby z kamienia.... ;)
Chyba skończy się to wizytą na Kwiatkówce u gaziarza..... :)
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Robert »

Patryk- pisze:dlaczego temat ma taką nazwe??
Patrz pierwszy post: 4 lata temu prosiłem o propozycje innego tytułu, ale widać ten został uznany za trafny. :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: MaryooSh89 »

Rhos pisze: wiadomo że do cayennki nie założył gazu podciśnieniowego tylko drogą i dopasowaną instalację np za 10 000.
żartujesz? co to za instalacja za 10 tys? chyba w serwisie zakładana :P instalka na dobrych podzespołach i zapewne w 3-4 tysiącach się zmieścił, no chyba ze silnik na bezpośrednim wtrysku benzyny wtedy gorzej i drożej :D

Ja zrobiłem na gazie niedużo bo w 4 autach razem ok 70-80 tys km. W tym najwięcej mazda 626 2.0 (silnik jak w probe II)ok 40kkm, auta chodzą na gazie do tej pory i jak należy. nie upalił się żaden zawór. silnik się nie zatarł ani nie zaczął brać więcej oleju. zajeżdżam na stacje tankuje za 100zł i robię 400km w trasie i 350 po mieście i nie mam problemów żeby gdzieś jechać.. Co innego taki delikwent który rękami i nogami będzie się zapierał ze gaz to zło a jak idzie gdzieś jechać to nie bo nie mam na benzynę... gaz to alternatywne paliwo i nawet lepsze niż benzyna biorąc pod uwagę ekologie. Jak macie centralne ogrzewanie to też palicie tylko węglem? drewnem to nie bo wstyd.... jak dało się 4000zł za piec to stać i na węgiel. A co do dużych aut na gaz to w Łodzi 300c czy jeepy czy dodge 5.7 hemi w gazie to normalka... naprawdę mało tego jest w Łodzi a już po kilka aut widziałem na stacji LPG. A co do stwierdzenia że człowiek ma na auto a nie ma na benzynę to po części prawda. Ludzie mają marzenia kupują auta z dużymi silnikami i wkładają gaz,żeby mogli nimi normalnie jeździć a nie tylko w niedziele. Nie każdy jeździ pontiac'iem czy vettą w trasie 90km/h a potem się chwali jak to mu mało pali :twisted:
Ja osobiście do każdego auta pakuje gaz i do przyszłych aut też będę wkładał. grunt to dobra instalacja i wiedza gaziarza który zakłada ten gaz.
Chciało się komuś czytać te wypociny ? :D
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Prezes »

Mi! :D
No i co tu mówic popieram i tyle =D> . W moim przypadku przyznaje się - nie stac by mnie było na jazdę Probkiem gdyby był tylko w benzynie a przynajmniej wiem, że na pewno nie jeździłbym nim tam gdzie chce, ile chce i kiedy chce. A tak to po prostu wsiadam i nie zastanawiam się jak wciskam gaz w podłogę, że w baku się wir robi - w butli to nawet i tornado mi nie przeszkadza :mrgreen: . Ale jasna sprawa gdybym s.ał kasą na prawo i lewo to na pewno bym sobie głowy nie zawracał montażem lpg bo po co, kiedy zawsze było by mnie stac na tankowanie do pełna żółtą.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Kocureq »

każdy ma jakiś pułap który uznaje za "s.anie kasą na lewo i prawo", ale potem się okazuje, że na tym pułapie już sobie nie kupujesz probka, tylko vettę, w której utrzymanie jest droższe niż w probku, za coś było ją trzeba kupić, vettą to już do lepszej knajpy się zajedzie i nie zje hamburgera za 3 zł z maka i "kurde, może by tak przyoszczędzić?" ;)
Rhos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-20 15:56
Samochód: brak
Lokalizacja: warszawa

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: Rhos »

>żartujesz? co to za instalacja za 10 tys? chyba w serwisie zakładana :P instalka na dobrych podzespołach i zapewne w 3-4 tysiącach się zmieścił, no chyba ze silnik na bezpośrednim >wtrysku benzyny wtedy gorzej i drożej :D

do zwykłych V8 -ek trzeba za sekwencję lekko dać koło 6000zl, a podejrzewam, że 350KM w cayenne takie zwykłe nie jest,to nie grand jerokee, które ma silnik pamiętający lata 70-te:P

>Chciało się komuś czytać te wypociny ? :D[/quote]

jak widać mi:P i też się zgadzam. chociaż Kocureq ma rację, apetyt rośnie w miarę jedzenia i kiedyś w końcu(mam nadzieję:P) przyjdzie zdecydować czy montować gaz do Vetty czy nie:)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: RX »

W pogoni za taniością ktoś wziął starą dobrą Vette c4 przed liftem (chociaż przód kombinowany na po liftowy), wsadził 3.0 od Forda razem ze skrzynią i do tego zagazował:

http://otomoto.pl/chevrolet-corvette-za ... 53666.html

Sam komis prosi o niekomentowanie tego hehe :mrgreen:

A co do jazdy Pontiaciem i Vettą 90 km/h dla oszczędności paliwa to nikt tak nie robi.
Ale z drugiej strony - jakoś wyjątkowo szybko też nikt nie jeździ.

Jeśli myślicie, że jak Corvetty lecą paczką na zlot to jedziemy po 300 na godzinę to pozdrawiam :mrgreen:

I naprawdę mi obojętnie. Ja naprawdę zakończyłem krucjatę ;) Niech każdy robi to co uważa za słuszne.
Ostatnio zmieniony 2011-01-31 09:51 przez RX, łącznie zmieniany 1 raz.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: TYGRYSEX »

Rhos pisze: do zwykłych V8 -ek trzeba za sekwencję lekko dać koło 6000zl, a podejrzewam, że 350KM w cayenne takie zwykłe nie jest,to nie grand jerokee, które ma silnik pamiętający lata 70-te:P
Nie wiem skąd masz te info o starym silniku z lat 70tych, ale co fakt to fakt - stary Grand Cherokee ( produkowany między 93-98 ) miał "tylko" 240 koni w najmocniejszej wersji ... Faktycznie fatalnie #-o :mrgreen: ... :twisted:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy tylko kompletni ... gazują Probki?

Post autor: MaryooSh89 »

Rx nie odbieraj ty tego jako ataku z mojej strony :P
RX pisze:Jeśli myślicie, że jak Corvetty lecą paczką na zlot to jedziemy po 300 na godzinę to pozdrawiam :mrgreen:
Tak, a potem wszyscy zjeżdżacie na parking zmieniacie zawieszenie i rozdarte opony a w rowie zostają resztki zderzaków :twisted:
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”